Грант для правозахисників: Воєнні злочини. Моніторинг судових рішень

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
ageyeva

Конкурс грант
Грант для правозахисників: Воєнні злочини. Моніторинг судових рішень

Оголошення про відкритий конкурс

Української Гельсінської Спілки з прав людини

Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»

Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Тривалість проєкту: 1 травня  2022 – 30 вересня 2023.

Географічне охоплення: міжнародний/національний рівень

Бюджет: 2 190 000грн. (еквівалент 60 000 $ за курсом НБУ 36,5)

Цільова група: жертви воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених збройними силами РФ, родичі жертв, свідки цих злочинів. 

Партнери проекту: експертні кола, судді, адвокати, поліція, прокуратура, СБУ, правозахисники в Україні та за її межами, співробітники міжнародних організацій.

Пріоритетні активності в рамках Проєкту:  

  1. Збір та поширення інформації про передумови, перебіг та наслідки війни Росії проти України, зокрема щодо справедливості судочинства в Україні у справах про воєнні злочини та злочини агресії.
  2. Розробка методології моніторингу судових процесів на основі рекомендацій ОБСЄ та УВКБ ООН з адаптацією до особливостей законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.
  3. Пілотування моніторингу судових процесів в кількох областях України: аналіз опублікованих в Єдиному реєстрі судових рішень.
  4. Участь в судових засіданнях в пілотних областях в якості спостерігачів.
  5. Підготовка аналітичних звітів про моніторинг та оброблені судові рішення за участю національних та міжнародних експертів. 

До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме:  опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера. 
https://www.helsinki.org.ua/tenders/oholoshennia-pro-vidkrytyy-konkurs-ukrainskoi-helsinskoi-spilky-z-prav-liudyny-3/

До 13.03.2023 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу [email protected].

Пакет документів організаціями подається  до  15 березня   2023 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу [email protected].

Організація повинна надати: 

  1. Опис проєкту.
  2. Опис робочого плану.
  3. Бюджет.
  4. Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
  5. Свідоцтво про реєстрацію або витяг.
  6. Витяг про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.
  7. Статут (у форматі PDF).
  8. Резюме команди проєкту (основна команда проекту).
  9. Банківські реквізити (довідка з банку).
  10. Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) sam.gov.

Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант назва організації дата”.

Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі Microsoft Word, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel.

Критерій оцінки проектних пропозицій

Max бали

  1. Ситуаційний аналіз 

Обізнаність та розуміння заявником проблеми та відповідність цілям конкурсу

15

  1. Результати та індикатори

Прагнення до досягнення сталих результатів, які триватимуть після закінчення проєкту. Оцінюється  доцільність запропонованих цілей за наданими показниками.

25

III. Робочий план

Оцінюється, як запропоновані заходи сприятимуть досягненню результатів відповідно до пріоритетів Програми та Проєкту

25

  1. V Попередній досвід, управління та персонал

Оцінюється відповідний досвід в імплементації правозахисних програм. Наявність необхідного  персоналу для виконання запропонованих заходів. 

15

  1. Оцінка бюджету

Оцінюється за принципами доцільності, економічної ефективності та реальності. Спілка залишає за собою право визначати рівень фінансування субгрантів, обраних за цим Запитом, незалежно від того, що заявник вказує у своїй бюджетній заявці.

20

Загалом

100

 

Календарний план:

1

Дата оголошення конкурсу

1 березня 2023

2

Дата подання заявок  

15 березня 2023

3

Перевірка організації та персоналу проєкту :

ООН https://www.un.org/securitycouncil/content/un-sc-consolidated-list

Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США https://www.treasury.gov/resource -center/sanctions/SDN List/Pages/default.aspx/

System for Award Management (SAM)

www.sam.gov

16 березня 2023

4

Засідання експертної комісії

До 24 березня 2023

5

Пре моніторинговий візит (очно/онлайн)

До 31 березня 2023

6

Розробка  плану моніторингу та оцінки проекту. Стратегії брендингу та маркування. Підготовка угоди про надання гранту та підписання сторонами

До 5 квітня  2023

7

Погодження проєктної пропозиції з USAID

До 12 квітня  2023

8

Підписання угоди про надання субгранту.

До 20 квітня  2023

9

Перерахування першого траншу 

До 30 квітня 2023

 

*Обов’язковою умовою для всіх грантоотримувачів є надання УГСПЛ номера UEI (SAM). Без номера UEI (SAM) УГСПЛ  не може укладати угоду з жодною організацією. Організації, які не нададуть номер UEI (SAM), не отримають грант, а УГСПЛ  обере альтернативного грантоотримувача.

Відповідність вимогам

Організація що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:

  • бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
  • мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
  • мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.

Брендування 

Організація  зобов’язана  забезпечити: 

  • згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується  за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
  • вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
  • розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії». 

Організація  зобов’язана  надати УГСПЛ  право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах. 

Рекомендації до бюджетування:

Фінансування може передбачати:

  • виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
  • грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;
  • виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг, які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
  • товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, відрядження, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)
  • адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).

Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.

Спілка  передбачає, що із заявником  буде підписано угоду “Стандартний грант”. В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.

У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями — субгрантерами.

До участі в цьому конкурсі не допускаються такі організації:

  • організації, які неналежно використовували кошти USAID у минулому;
  • політичні партії, угрупування, установи або їх дочірні й афілійовані організації;
  • організації, що пропагують або втілюють антидемократичну політику чи займаються незаконною діяльністю;
  • організації, внесені до додаткових списків фізичних або юридичних осіб, яким заборонено надавати допомогу, що можуть бути надані USAID;
  • організації, внесені до Списку виключень у Системі управління грантами та субпідрядами (SAM);
  • до Списку осіб особливих категорій (SDN) і Списку заборонених осіб, який розробляє Казначейство США для Управління з контролю за іноземними активами, також відомий як «Список OFAC» (доступний онлайн: http://www.treasury.gov/resource center/sanctions/SDNList/Pages/default.as px);
  • до Зведеного списку Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (доступний онлайн: https://www.un.org/securitycouncil/content /un-sc-consolidated-list);
  • організації, що відмовляються підписувати всі необхідні засвідчення та гарантії. 

Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг:

  • товари чи послуги, які використовуватимуться переважно для військових цілей або для підтримання поліції чи інших правоохоронних органів;
  • обладнання для розвідувальної діяльності;
  • обладнання, дослідження та/або послуги, пов’язані з примусовою стерилізацією чи проведенням аборту як методу планування сім’ї;
  • обладнання для азартних ігор, матеріали для гральних закладів або будь-яких готелів, казино чи приміщень, у яких розміщено або заплановано розмістити гральні заклади;
  • діяльність, яка значно погіршує стан національних парків чи подібних охоронюваних територій або сприяє появі екзотичних рослин чи тварин на таких територіях; або
  • створення або розвиток будь-якої зони експертної переробки чи спеціальної зони, де законодавство про працю, довкілля, податки, тарифи та/або безпеку країни, у якій відбувається така діяльність, не буде застосовним;
  • фармацевтичні засоби;
  • лісозаготівельне обладнання;
  • предмети розкоші (зокрема алкогольні напої та ювелірні вироби);
  • закупівлю ІТ-товарів і послуг у компаній «Kaspersky», «Huawei» та «ZTE» за кошти Уряду США. Закупівлю додатків громадської безпеки або спостереження, вироблених компаніями «Hytera Communications Corporation», «Dahua Technology Company» або «Hangzhou Hikvision Digital Technology Company» (або будь-яким дочірнім чи афілійованим підприємством цих компаній);
  • діяльність, яка, як відомо грантоотримувачу, може сприяти порушенню міжнародних чи місцевих прав працівників. 

Стандартні умови

Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю методичних матеріалів для класів безпеки

Тендер пропозицій на закупівлю приладдя молодіжних центрів та арт-матеріалів для спільних занять з дітьми, офісний супровід

Запрошення до участі у тендері з метою підписання договору поставки без фіксації ціни на канцелярські, господарчі товари та матеріали для творчості (UHF-7)

Конкурс на закупівлю обладнання №1 (Ноутбук)

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг