Відбір ЗВО для створення спеціалізованої юридичної клініки з питань, повʼязаних з війною

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
ALCU

Спеціалізована юридична клініка (Допис у Facebook (Альбомна))
Відбір ЗВО для створення спеціалізованої юридичної клініки з питань, повʼязаних з війною

В межах проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану» Асоціація юридичних клінік України (АЮКУ) планує створити спеціалізовану юридичну клініку з питань, повʼязаних з війною. Основний фокус діяльності такої клініки буде зосереджений на питаннях репарацій та компенсацій українцям за втрачене майно внаслідок збройної агресії РФ проти України.

За даними досліджень українці, які постраждали внаслідок війни, прагнуть отримати компенсацію за зруйноване житло або втрачене майно. Але в Україні досі не створений зрозумілий механізм та процедури відшкодування таких втрат. Відтак робота у цьому напрямку має стратегічний і довготривалий характер. З одного боку вона передбачає безпосередню роботу зі справами постраждалих українців, а з іншого – дослідження та розробку дієвих правових інструментів для впровадження їх на системному рівні. 

Важливим агентом такої діяльності має стати спеціалізована юридична клініка з питань, повʼязаних з війною. Експерти АЮКУ розробили Модель такої клініки, прописавши в ній ключові контексти її діяльності, завдання, що на неї покладатимуться, а також критерії, яким має відповідати існуюча ЮК, щоб бути спроможною їх реалізовувати. Згідно з цією концепцією, спеціалізована юрклініка: 

  • Досліджуватиме та аналізуватиме правові аспекти відшкодування майнових втрат та репарацій українцям, постраждалим внаслідок збройної агресії РФ;
  • Супроводжуватиме справи, що стосуватимуться стягнення репарацій та відшкодування майнової шкоди; 
  • Здійснюватиме аналіз законодавства та практики щодо стягнення репарацій та відшкодування, адвокація необхідних змін для запровадження ефективних механізмів у цій сфері.

Створення такої клініки планується на базі вже функціонуючої або новоствореної ЮК, яка зможе забезпечити стратегічний і комплексний розвиток напряму репарацій та компенсацій українцям. Для того, щоб налагодити ефективну роботу, спеціалізована юридична клініка отримає менторську та організаційну підтримку від АЮКУ, а також фінансування на перших етапах своєї діяльності. А оскільки репарації та компенсація втрат – справа національного значення, яка обʼєднує інтереси населення, держави, іноземних країн та міжнародних організацій, спеціалізована юрклініка має чимало можливостей та перспектив для подальшого розвитку.

Запрошуємо заклади вищої освіти, в яких функціонує ЮК або планується її створення, взяти участь у відборі для створення спеціалізованої юридичної клініки в Україні з питань, пов’язаних з війною. 

Для цього необхідно заповнити форму.

Дедлайн заповнення заявок – 15 квітня 2023 року

Деталі щодо організації роботи спеціалізованої клініки та критерії відбору ЗВО для її створення можна знайти в Концепції (моделі) створення спеціалізованої юридичної клініки в Україні з питань, повʼязаних з війною.

При відборі юридичних клінік, які демонструватимуть однакові показники та потенційну спроможність розпочати та продовжувати діяльність спеціалізованої ЮК, перевага надаватиметься закладам, які знаходяться у населених пунктах зі значною кількістю внутрішньо переміщених осіб та нададуть більш переконливий план безпеки та евакуації у разі надзвичайної ситуації 


Останні публікації цього розділу:

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголошує конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» - 2024

Консультантка_ант з надання параюридичної допомоги в м. Львів, ПК GF135

Програма UPSHIFT: можливість для реалізації власного проєкту

Конкурс пропозицій на постачання фірмового одягу для персоналу CFS та MT

Львівський медіафорум відкрив набір на серію онлайн-тренінгів для медійників

Ґранти від Urban Space 100. Не чекайте на зміни – створюйте їх (Івано-Франківськ)