Транскордонна майстерня професіоналів у сфері культурної спадщини

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Masha Zhukevych

344901664_131413193257369_6387109811099454399_n
Транскордонна майстерня професіоналів у сфері культурної спадщини

Туристична Асоціація Івано-Франківщини (ТАІФ) запрошує українських фахівців, у сфері історичної науки, архітектури й збереження спадщини, літераторів, краєзнавців, майстрів мистецтва інтерпретаційного контенту й наративів, розробників інтерактивних експозицій, експертів з економіки спадщини та ін. на транскордонну майстерню професіоналів у сфері культурної спадщини.

Майстерня відбудеться 22-23 травня ц.р. в м. Надвірна в рамках проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму». Детальніше про проект читайте у новинах ТАІФ https://www.taif.org.ua/news/sharing-heritage-start/ чи у FB: https://www.facebook.com/sharingheritage.roua/.

Ми вважаємо креативні майстерні найбільш цікавими та надихаючими формами роботи фахівців різних галузей та напрямків, об’єднаних сильним творчим потенціалом. Часто майстерні окрилюють експертів і допомагають їм виробити нетривіальний зміст й несподівані рішення при плануванні інтерпретації, оскільки їх учасники невимушено генерують сміливі часто провокативні ідеї, такі бажані для «правильної» інтерпретації спільної для усіх нас замкової спадщини.

Травнева майстерня поєднає унікальний досвід та знання учасників з України й Румунії, залучивши різні бачення інтерпретації, дозволить докладно обговорити пропоновані експертами й дослідниками проекту теми інтерпретації майбутнього Центру спадщини «Фортеці Пнів» та спільно виробити провідну ідею (об’єднавчу тему) такої інтерпретації. Майстерня проходитиме в форматі інтерактивних дискусій й передбачає візит на Пнівський замок, ну і гарантує цікаве та різноманітне спілкування, новий незабутній досвід та знайомства.

Програма майстерні

  • Введення у проблематику, цілі, очікувані результати майстерні.
  • Обґрунтування вибору підходів до збереження спадщини Фортеця Пнів. Презентація прикладів інтерпретації центрів замкової спадщини в Європі, Україні, Румунії та майбутнього плану інтерпретації спадщини Фортеця Пнів.
  • Огляд тем інтерпретації спадщини для Центру спадщини на підставі дослідженого історичного контексту.
  • Виконання творчих завдань. Виїзд на Пнівський замок. Спостереження, дискусії, «прокачка» уяви для подальшої групової роботи.
  • Ревізія тем. Відкидання зайвого. Доповнення (за потреби) іншим ціннісним матеріалом для подальшої інтерпретації. Презентація результатів роботи груп.
  • Спільне формулювання загальної теми – об’єднавчої ідеї усіх трьох тем інтерпретації. Підсумки майстерні.

Для участі в майстерні просимо до 16 травня ц.р. заповнити google-форму за посиланням.

Витрати на проїзд, проживання у готелі, харчування та роздаткові матеріали покривають організатори майстерні (ТАІФ).

Заповнення форми не гарантує участь у майстерні. Участь обмежена: буде відібрано лише 10 експертів з України.

Проект «Об’єднані спадщиною» виконується ТАІФ у партнерстві з Пасічнянською сільською радою (Україна), муніципалітетом м. Ардуд та Торгово-промисловою палатою Сату-Маре (Румунія) в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства Румунія – Україна 2014-2020. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.


Останні публікації цього розділу:

Пакт оголошує тендер на надання послуг логістичної підтримки заходу

Тендер на придбання комп’ютерного обладнання

Забезпечення та виготовлення друкованої, сувенірної та іншої продукції в рамках заходів #КібербезпекаФінансів (REQ-KYI-24-0109)

Медіа-гранти для медійних громадських організацій

Закупівля модульних будівель для 4 прикордонних пунктів пропуску: Рава-Руська, Мамалига, Росошани, Старокозаче

Реєстрація на участь в квест-грі “У пошуках довгокрила”