Конкурс наукових робіт «Новітній інтелект України»
Щороку, з метою залучення інтелектуального потенціалу молодіжного середовища до формування стратегії розвитку України, вирішення важливих соціальних та економічних проблем держави, в Україні проводиться Конкурс наукових робіт «Новітній інтелект України». За 14 років у ньому взяло участь майже 8,5 тисяч молодих дослідників з усіх областей України. З 2012 року Асоціація благодійників України виступала співорганізатором Конкурсу. Цього року спільно з БФ «Фонд «Ефективне партнерство» Асоціація благодійників України стала його ініціатором та організатором.
Мета конкурсу: залучення інтелектуального потенціалу молодіжного середовища до формування стратегії розвитку України, вироблення конкретних пропозицій щодо напрямків вирішення соціальних та гуманітарних проблем сучасної України, промоція благодійності та волонтерства в українському суспільстві.
Тему свого дослідження конкурсант обирає самостійно, виходячи із запропонованого організаторами тематичного переліку.
Цьогоріч Організатори приймають роботи на 2 номінації та 12 тем. Конкурсна робота та заповнена анкета учасника конкурсу надсилається виключно в електронній версії на адресу: konkurs.niu@gmail.com
Анкету учасника конкурсу можна отримати на ФБ-сторінці конкурсу https://www.facebook.com/novi.org.ua, та на веб-сайті Асоціації благодійників України https://www.vboabu.org.ua/
Останній термін подання конкурсних робіт – 28 лютого 2025 року (включно).
ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ. ОТРИМУЮТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ВИНАГОРОДУ.
Детальніше про умови участі та номінації.
Завантажити анкету для учасників.
НОМІНАЦІЯ 1: Конкурс тематичних досліджень.
- Чи довіряєте ви особисто українським благодійним фондам? Яким фондам допомагаєте особисто? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому?
- В Україні зареєстровано понад 20 тисяч благодійних організацій. Ваша думка з цього приводу – це добре чи погано?
- Як ви вважаєте, які соціальні функції повинна виконувати держава, а які вона може (повинна) делегувати неурядовим в т.ч. благодійним організаціям.
- Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» дозволяє благодійним організаціям використовувати до 20 відсотків від суми зібраних коштів на покриття їхніх організаційних витрат. Чи вважаєте ви моральною цю законодавчу норму? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому?
- Чи існує особисто для вас різниця між волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Якщо є, то в чому? Якщо ні, то чому?
- «А як чиниш ти милостиню, хай не знатиме ліва твоя рука, що чинить правиця твоя, щоб таємна була твоя милостиня» (Євангеліє від Матвія). То як, на ваш погляд, благодійність має бути тихою та анонімною чи про неї треба говорити вголос?
- Якою може бути роль неурядових організацій в т.ч. благодійних у повоєнному відновленні України.
- Ваше особисте ставлення до безкоштовності отримання медичних послуг в Україні. Якщо це реальність, то чому? Якщо це ілюзія, то чому?
- Молодь, як один із визначальних чинників європейської інтеграції України. Доведіть або спростуйте цю тезу.
Номінація 2: Конкурс бізнес-ідей
- Моделюємо: ви вирішили створити власний благодійний фонд. Опишіть дуже стисло основні положення власного бізнес плану щодо його створення та функціонування.
- Моделюємо: ви вирішили стати соціальним підприємцем. Як ви будете шукати баланс між прибутковістю та соціальною місією вашого бізнесу.
- Моделюємо: ви отримали запрошення до роботи в Асоціації благодійників України. Зайдіть, будь ласка, на сайт Асоціації www.vorg.ua, ознайомтеся із її діяльністю та запропонуйте своє бачення шляхів розвитку Асоціації у найближчі роки.