Набір учасників на тренінговий курс “Профілактика насилля та вирішення конфліктів: фасилітація, діалог”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
andriykrak

43061963_2134423460153801_3471424934947848192_n
Набір учасників на тренінговий курс “Профілактика насилля та вирішення конфліктів: фасилітація, діалог”

Цілі курсу:

  1. Максимально глибока актуалізація та прояснення теми “Профілактика насилля та вирішення конфліктів: фасилітація, діалог”;
  2. Навчання базовим навичкам ведучого-фасилітатора щодо розкриття аналогічної теми для різних груп
  3. Опанування нового специфічного підходу та формату до роботи з групою в даній тематиці, що детальніше описано нижче в пункті “методологія”

Тривалість: Перший етап курсу триває 6 днів, складається із 2-х триденних блоків, які відбуватимуться раз в 1,5 місяці. Кожен день триває по 8 год, початок о 10:00, закінчення о 18:00.

Місце проведення: м. Суми

Детальніше про навчальні блоки першого етапу курсу:

  1. 09,10,11 листопада 2018. Тема: “Занурення в тему ефективного вирішення конфліктів та справляння с труднощами в житті, профілактики насильства, толерантного спілкування та практик порозуміння. Творче вирішення конфліктів, прощення та внутрішня трансформуюча сила. Знайомство з окремими процесами та техніками: кола порозуміння, я-повідомлення, театр імпровізації, ненасильницька комунікація, медіаційні відновно-діалогові практики.”

  1. 14,15,16 грудня 2018. Тема: “Практика базових навичок фасилітації та підтримки діалогу, якості ведучого, позитивний зворотній звязок в команді фасилітаторів/ведучих. Мистецтво та секрети створення довірливої та розкриваючої атмосфери в груповій роботі. Особливості роботи в парі/трійках. Динаміка групового процесу та консенсус”

Основна робота починається після проходження першого етапу курсу – учасників заохочують до практики разом з досвідченішими ведучими і проведення аналогічних чи схожих коротких воркшопів в своїх колективах, організаціях, зацікавлених навчальних групах.

Другий етап курсу передбачає можливість проведення більш спеціалізованіших навчань за узгодженням з групою учасників, запрошення до складніших стажувань та різних видів практичної творчої співпраці. Деякі з тем, що можуть розкриватися після першого етапу курсу (на початку 2019 року): нові методи групової роботи: співробітництво та освіта через натхнення; розвиток співчуття та взаємодопомоги в молоді; профілактика емоційної втоми, виснаження та вигорання для гуманітаріїв та ін.

Методологія проведення та сфери досвіду ведучих: інтерактивне залучене навчання, фасилітація групової динаміки з опорою на актуальний досвід групи; інтегральний (в сфері філософії та психології, Уілбер К.) та трансформативний (в сфері медіації, Буш Р., Фолджер Дж.) підходи; ненасильницькі відновно-діалогові практики (NVC, AVP), медіація (посередництво в конфліктах); методика ведення тренінгових психологічних груп, кіл порозуміння, рольових ігор, методологія функціонування еволюційних команд (Ф.Лалу) та підхід Dragon Dreaming

Демонстрований на курсі формат і підхід до роботи з групою відрізняється від формату “тренінгу”, та умовно ведучими називається форматом “ціннісної майстерні” (воркшопу) та полягає в занурені в гуманістичний, трансформативний та інтегральний підхід під час усіх заходів, приміряння на себе ролі активного учасника (фасилітатора) в групі та можливість через невеликий проміжок часу практикувати та перевіряти отримані знання та навички — можливість фасилітції воркшопів разом з досвідченішими ведучими.

Цей формат/підхід продовжує розвиватися, як наслідок п’ятирічного практикування ведучими різних методів і технік, що описані вище, на стику інтерактивних освітніх, філософських та психологічних підходів, та в основному — як наслідок відгуку та побажань учасників щодо найбільш ефективної, залученої та корисної роботи в групі, та полягає не стільки в опануванні конкретних технік, здобутті знань чи інсайтів, роботу з настроями/емоціями, скільки в непрямому тренуванні особливих особистісних якостей та характерологічних рис, таких як:

  • здатність до саморозкриття та самонавчання в групі;
  • сміливість та гнучкість, чесність та уважність;
  • відкритість до нового досвіду та альтернативних версій;
  • стимуляція власного творчого душевного потенціалу;
  • не прив’язаність до умов і форм одночасно із небайдужістю до результату (нейтральність та зацікавленість);
  • толерантність, терпимість та гідне відношення до себе та оточуючих тощо;

Спеціалізована література та посилання на різні джерела для самостійного вивчення будуть дані під час кожного блоку курсу (для ознайомлення в час між навчальними блоками) в електронному виді.

Команда ведучих курсу: Центр еволюції спільнот. Детальніше про їх практичний досвід, методологію, початкову рекомендовану літературу та ін. можна прочитати тут.

Організаційний внесок: курс відбувається за принципами самозабезпечення та взаємодопомоги, підтримується лише ресурсами ведучих, організаторів та учасників. Приймається пожертва, яка вибирається в довільному обсязі та може бути повністю повернена в кінці блоку за Вашим запитом (рекомендовано в середньому 550 грн за триденний блок).

Витрати на проїзд для учасників з інших міст та на харчування не покриваються. Можемо допомогти із поселенням для учасників з інших міст – про це зазначайте завчасно під час реєстрації.

Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму за цим посиланням або зверніться за контактами: тел. 050 735 0373, [email protected] (Вікторія). Підтвердження про Вашу участь та точне місце проведення надійде протягом тижня від дати реєстрації та не пізніше 07.11.18 за вказаними Вами контактами. Кількість місць обмежена (не більше 20 учасників). Перевага надаватиметься учасникам із Сумської, Харківської, Полтавської, Донецької, Луганської, Чернігівської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Київської обл.

Дізнатися більше інформації можна за цим посиланням – Профілактика насилля та вирішення конфліктів: фасилітація, діалог.


Останні публікації цього розділу:

Конкурс на закупівлю техніки та меблів: ноутбуків, мобільних телефонів, принтеру, письмових столів та офісних крісел

Тендер на закупівлю послуг з налаштування та впровадження CRM системи

Тендер на закупівлю робіт з розробки інформаційно-аналітичної веб-сторінки "Онлайн тренер реформ в Україні"

Тендер: поточний ремонт та облаштування споруд цивільного захисту (укриття) м. Миколаїв (продовжено)

Тендер на закупівлю продовольчих та непродовольчих товарів

Послуги проживання, оренди конференц-залу учасників тренінгів Управління проблемами в м. Полтава (продовжено)