МОМ запрошує громади до нового проєкту соціального згуртування

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Victoria

МОМ запрошує до нового проєкту
МОМ запрошує громади до нового проєкту соціального згуртування

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс для громад, зацікавлених в участі у проєкті, що розпочався у січні 2021 року та триватиме до травня 2022 року.

Мета проєкту: сприяння зусиллям Уряду України у забезпеченні сталої реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України.

Завдання проєкту:

 • Сприяння активній участі ветеранів та членів їхніх сімей у соціально-економічному житті громад в Україні;
 • Поліпшення психосоціального благополуччя ветеранів та ветеранок та членів їхніх сімей у період реінтеграції до цивільного життя; 
 • Сприяння Уряду України у стратегічному плануванні програм допомоги, що засновані на інформації про становище ветеранів.

ЗАПРОШУЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ ГРОМАДИ (НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ), В ЯКИХ:

 • кількість зареєстрованих ветеранів(ок) конфлікту на сході України становить не менше 100 осіб;
 • є ініціативна група у кількості щонайменше 15 осіб (група обов’язково має також включати представників соціально уразливих груп, таких як ВПО, національні меншини, люди з інвалідністю та ін., а також представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку та інших активних мешканців громади).  Обов’язкова кількість ветеранів(ок) конфлікту на сході України у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 50% від загальної кількості.
 • або є громадська організація, програмна діяльність якої спрямована на поліпшення якості життя ветеранів(ок) у громаді (пріоритет буде надаватися організаціям, очолюваним жінками та організаціям, які працюють у сфері забезпечення гендерної рівності).
 • наявний попередній план та ідеї із соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, включно із заходами, спрямованими на захист прав ветеранів(ок) конфлікту на сході України, підтримку реінтеграції та зменшення стигматизації ветеранів(ок) конфлікту на сході України.
 • наявний діючий об’єкт соціальної інфраструктури у комунальній власності або на балансі ГО, якщо вона виступає бенефіціаром проєкту, що надає соціальні послуги населенню та широко використовується усіма представниками громади (ветеранами конфлікту на сході України, місцевими жителями, ВПО, національними меншинами, людьми з інвалідністю та ін.);
 • розвинений активний діалог з органами місцевої влади, представники якої будуть залучені до роботи ініціативної групи

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ:

Для участі у конкурсі ініціативна група має заповнити аплікаційну форму, що додається до цього оголошення, та надіслати її підписану та відскановану копію у термін до 26 березня 2021 року (включно) на електронну адресу [email protected], вказавши при цьому в темі електронного листа «Аплікаційна форма від громади (вказати назву громади)».  

МОМ відбиратиме громади для проведення оціночного візиту (громади-переможці будуть визначені за результатами візиту) по мірі надходження заявок. Дата і час візиту будуть узгоджені з відповідною ініціативною групою.

Громади, які будуть відібрані для участі у проєкті, будуть залучені до наступних кроків реалізації проєкту:   

І. Участь у тренінгах із розвитку громади.

МОМ проводитиме серію тренінгів для ініціативної групи з питань розвитку громади та соціальної згуртованості. Під час тренінгів члени ініціативної групи та активні члени громади матимуть змогу отримати необхідні знання щодо написання грантів, мобілізації ресурсів, створення команди, проведення оцінки потреб громади, ведення діалогу та вирішення конфліктів всередині громади. Зверніть увагу, що постійна участь у тренінгах протягом дії проєкту є обов’язковою вимогою та впливатиме на рішення щодо розміру гранту!

ІІ. Створення плану проведення соціальних заходів.

Після тренінгу громади почнуть розробку плану заходів соціального спрямування та згуртування. Всі заходи мають бути направлені на інтеграцію ветеранів(ок) конфлікту на сході України, захист їхніх прав та зменшення стигматизації, залучення до активного громадського життя членів громади, включано з національними меншинами, які мешкають у межах громади, а також з людьми з інвалідністю.  

Діяльність громади може включати:

 • заходи, які сприятимуть інтеграції ветеранів(ок) конфлікту на сході України, ВПО, національних меншин, а також людей з інвалідністю, наприклад проведення фестивалів, навчальних поїздок, виставок, концертів тощо;
 • започаткування нових соціальних послуг для всіх жителів громади (дитячої кімнати на об’єкті соціальної інфраструктури, інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо);
 • започаткування волонтерських ініціатив (щомісячного прибирання місцевого парку, самостійне фарбування паркану біля школи тощо);
 • заходи, спрямовані на адаптацію оточуючого середовища для осіб з інвалідністю;
 • послуги із перенаправлення щодо юридичних аспектів до чинних організацій, які надають такі послуги у громаді;
 • адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав ветеранів(ок) конфлікту на сході України;
 • заходи, які сприятимуть впровадженню гендерно-чутливих підходів та недискримінаційних практик;
 • заходи, які сприятимуть розвитку молодіжних та інклюзивних ініціатив тощо.

Максимальний розмір гранту для підтримки заходів соціального згуртування становитиме до 8 000 євро. МОМ надасть перевагу планам соціальних заходів, які найбільше відповідають вищезазначеним критеріям, на конкурсних умовах. Фінальний розмір гранту буде визначено МОМ із урахуванням  участі членів ініціативної групи у тренінгах, загальної мотивації учасників та учасниць.

Проведення будь-яких очних заходів має відбуватися з дотриманням усіх карантинних вимог, оскільки безпека та здоров’я учасників проєкту є пріоритетними.

III. Психологічна підтримка ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей.

Члени громад, які будуть відібрані для участі в проєкті, матимуть змогу безкоштовно отримати психологічну допомогу. Проєктом передбачені такі заходи:

 • індивідуальні та сімейні консультації ветеранів(ок) конфлікту на сході України та їхніх сімей;
 • групові тематичні консультації для ветеранів конфлікту на сході України, присвячені вирішенню конкретних проблем;
 • психосоціальна діяльність на рівні громади: сесії з діалогу, сеанси арт-терапії, семінари з подолання стресу тощо;
 • тренінги для волонтерів за методикою «рівний – рівному».
 • психологічний ретрит для родин ветеранів із залученням міжнародних експертів.

Просимо зауважити, що неповні анкети або анкети, що надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!

Посилання: http://ukraine.iom.int/ua/zaproshuyemo-gromady-do-novogo-proyektu-socialnogo-zgurtuvannya


Останні публікації цього розділу:

50 стипендій для відвідування Lviv Urban Forum

Конкурсні торги на закупівлю послуг УЗД вен

Закупівля «Аудиторські послуги»

Конкурс на надання послуг тьютора до МБФ "СЕЙВД"

REQ-KYI-24-0089 - Закупівля навчання з медіа права для ФГВ

Запрошення до участі у процесі закупівлі на укладання договорів про надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень