МОМ оголошує конкурс для громад Київської, Львівської та Дніпропетровської областей

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
victoria

конкурс
МОМ оголошує конкурс для громад Київської, Львівської та Дніпропетровської областей

ПІДТРИМКА РЕІНТЕГРАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ ТА ЇХНІХ СІМЕЙ

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс для громад Київської, Дніпропетровської та Львівської областей[1]зацікавлених в участі у проекті (UA1-2019-010).

Мета проекту: сприяти Уряду України у наданні допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічного розвитку громад.

Завдання проекту:

 • Підтримати реінтеграцію ветеранів конфлікту на сході України через реалізацію цільових заходів для покращення психосоціального стану, розширення доступу до економічних можливостей та поліпшення сприйняття ветеранів конфлікту на сході України у пілотних областях;
 • Залучити широке коло членів громади (ветерани конфлікту на сході України, місцеві жителі, внутрішньо-переміщені особи (ВПО), національні меншини та етнічні групи, люди з інвалідністю та ін.) до участі у соціальних заходах, які спрямовані на згуртування громади, гармонійне співіснування, підтримку інтеграційних та адаптаційних процесів, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади;

ЗАПРОШУЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ ГРОМАДИ (НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ), В ЯКИХ:

 • кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше 100 осіб;
 • є ініціативна група у кількості щонайменше 15 осіб (група обов’язково має також включати представників соціально уразливих груп, таких як ВПО, національні меншини, люди з інвалідністю та ін., а також представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку та інших активних мешканців громади).  Обов’язкова кількість ветеранів конфлікту на сході України у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 50% від загальної кількості.
 • наявний попередній план та ідеї із соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, включаючи заходи, спрямовані на захист прав ветеранів конфлікту на сході України, підтримку реінтеграції та зменшення стигматизації ветеранів конфлікту на сході України.
 • наявний діючий об’єкт соціальної інфраструктури у комунальній власності, який надає соціальні послуги населенню та широко використовується усіма представниками громади (ветеранами конфлікту на сході України, місцевими жителями, ВПО, національними меншинами та етнічними групами, людьми з інвалідністю та ін.);
 • існує потреба у професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації ветеранів конфлікту на сході України, що проживають у Вашій громаді задля подальшого розширення їхнього доступу до економічних можливостей.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ:

Для участі у конкурсі ініціативна група має заповнити аплікаційну форму, що додається до цього оголошення, та надіслати її підписану та відскановану копію у термін до 15 березня 2019 року (включно) на електронну адресу [email protected], вказавши при цьому в темі електронного листа «UA1-2019-010 – Аплікаційна форма».  

МОМ відбиратиме громади для проведення оціночного візиту (громади-переможці будуть визначені за результатами візиту) по мірі надходження заявок. Дата і час візиту будуть узгоджені з відповідною ініціативною групою.

Громади, які будуть відібрані для участі в проекті, будуть залучені до наступних кроків реалізації проекту:   

І. Участь у тренінгах із розвитку громади.

МОМ проводитиме серію тренінгів для ініціативної групи з питань розвитку громади та соціальної згуртованості. Під час тренінгів члени ініціативної групи та активні члени громади матимуть змогу отримати необхідні знання щодо написання грантів, мобілізації ресурсів, створення команди, проведення оцінки потреб громади, ведення діалогу та вирішення конфліктів всередині громади.

ІІ. Створення плану проведення соціальних заходів.

Після тренінгу громади почнуть розробку плану заходів соціального спрямування та згуртування. Всі заходи мають бути направлені на інтеграцію ветеранів конфлікту на сході України, захист їхніх прав та зменшення стигматизації, залучення до активного громадського життя членів громади, включаючи національні меншини та етнічні групи, які мешкають у межах громади, а також людей з інвалідністю.  

Діяльність громади може, наприклад, включати наступні ініціативи та заходи:

 • заходи, які сприятимуть інтеграції ветеранів конфлікту на сході України, ВПО, національних меншин та етнічних груп, а також людей з інвалідністю, наприклад проведення фестивалів, виставок, концертів тощо;
 • започаткування нових соціальних послуг для всіх жителів громади (дитячої кімнати на об’єкті соціальної інфраструктури, інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо);
 • започаткування волонтерських ініціатив (щомісячного прибирання місцевого парку, самостійне фарбування паркану біля школи тощо);
 • заходи, спрямовані на адаптацію оточуючого середовища, для осіб з інвалідністю;
 • послуги із перенаправлення щодо юридичних аспектів до існуючих організацій, що надають такі послуги у громаді;
 • адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав ветеранів конфлікту на сході України;
 • заходи, які сприятимуть впровадженню гендерно-чутливих підходів та недискримінаційних практик;
 • заходи, які сприятимуть розвитку молодіжних та інклюзивних ініціатив тощо.

Максимальний розмір гранту для підтримки заходів соціального згуртування становитиме до 12 000 євро. МОМ надасть перевагу планам соціальних заходів, які найбільше відповідають вищезазначеним критеріям, на конкурсних умовах. Фінальний розмір гранту буде визначено МОМ.

III. Психологічна підтримка ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей.

Члени громад, які будуть відібрані для участі в проекті, матимуть змогу безкоштовно отримати психологічну допомогу. Проектом передбачені такі заходи:

 • індивідуальні та сімейні консультації ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей;
 • групові тематичні консультації для ветеранів конфлікту на сході України, присвячені вирішенню конкретних проблем;
 • психосоціальна діяльність на рівні громади, включаючи сесії з ведення діалогу, сеанси арт-терапії, семінари з подолання стресу тощо;
 • тренінги для волонтерів за методикою «рівний – рівному».

IV. Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.

Ветерани конфлікту на сході України, які проживають у відібраній громаді та потребують підтримки щодо професійної підготовки, перепідготовки та/або підвищення кваліфікації, матимуть змогу:

 • взяти участь у додаткових тренінгах із розвитку навичок лідерства, адаптивності, міжособистісного спілкування, ведення переговорних процесів та ефективного діалогу, роботи в команді, управління часом та інших;
 • отримати індивідуальний грант  у розмірі до 400 євро для проходження професійних курсів із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації в навчальних закладах України

Будь ласка, заповніть анкету, яка додається до цього оголошення.

Довідки за електронною поштою: [email protected].

У темі електронного листа щодо отримання довідки має бути зазначено наступне: 

UA1-2019-010 – питання за конкурсом, до уваги Анни Єрьоміної.

 

Просимо зауважити, що неповні анкети або анкети, що надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!

Анкету для участі в конкурсі можна завантажити тут.

[1] Пілотні області України для реалізації проекту були відібрані на основі даних, наданих Міністерством соціальної політики України, щодо областей, в яких зареєстрована найбільша кількість ветеранів конфлікту на сході України.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на послугу організації фасилітованої стратегічної сесії для дослідження потреб цільової аудиторії ГО "Жива бібліотека"

Молодіжний обмін у Польщі!

Молодіжні громадські організації можуть податися на грант в рамках Банку Підтримки Молоді

IREX Ukraine шукає регіональних представників програми “Єднання заради дії” (оновлено)

Відкритий конкурс для неурядових організацій з надання послуг з тестування та профілактики ВІЛ як складових моделей диференційованого надання ВІЛ послуг ключовим та пріоритетним групам

Тендер на розробку оновленого Реєстру осіб відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг (ДРМВ)