Конкурс «Велогромади» з облаштування веломаршруту в громаді

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
AVK

фейсбук_2
Конкурс «Велогромади» з облаштування веломаршруту в громаді

Серед територіальних громад України оголошується всеукраїнський відкритий конкурс «Велогромади» з 14 до 28 березня на безоплатну розробку проєкту велосипедного маршруту.

Щорічний архітектурний конкурс з інфраструктурного облаштування веломаршруту в громадах організовують U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва») у партнерстві з проєктною командою Bike City consulting.

Метою всеукраїнського відкритого конкурсу «Велогромади» є створення комфортного та безпечного середовища для велосипедного руху, яке дає змогу вільно користуватися велосипедом якомога ширшому колу людей, підвищує мобільність і безпеку руху в громаді, зменшує навантаження на довкілля та покращує стан здоров’я мешканців. Забезпечення розвитку велосипедної інфраструктури в громадах є одним із завдань Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року.

Конкурс сприяє збалансованій відбудові й розвиткові громад України. Під час повномасштабної війни в Україні велосипедний транспорт став важливим елементом стійкості громад і забезпечив мобільність для їхніх мешканців. Тому велосипед має розвиватися як повноцінний вид транспорту з відновленням зруйнованої та пошкодженої інфраструктури під час відбудови. За даними звіту Європейського парламенту, до 30% транспортних мереж України було пошкоджено різною мірою з початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року. 

Умови участі для громад

Територіальна громада України може запропонувати для створення проєкту велосипедний маршрут на території населеного пункту для забезпечення транспортних потреб мешканців або велосипедний маршрут рекреаційного чи туристичного призначення. 

У разі перемоги в конкурсі після безоплатного отримання проєктної документації велосипедного маршруту громада зобов’язується облаштувати його за рахунок бюджетних або із залученням грантових коштів. Громада гарантуватиме при цьому реалізацію 100% веломаршруту в 2024 році або 50% і 50% у 2024 та 2025 роках відповідно.

У конкурсі можуть взяти участь усі територіальні громади України, які мають затверджений документ, що передбачає розвиток велосипедної мережі (наприклад, Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури, План розвитку велоінфраструктури чи інший стратегічний або містопланувальний документ, який визначає розвиток веломережі територіальної громади). 

Прийом заявок від громад відбуватиметься протягом 14 календарних днів від дати оголошення конкурсу до 28 березня 2024 року.

Для участі в конкурсі необхідно:

  1. заповнити онлайн-заявку до 28 березня.
  2. завантажити і надіслати мотиваційний лист (чому ваша громада зацікавлена в реалізації веломаршруту) та гарантійний лист (офіційна відповідальність щодо облаштування веломаршруту в разі перемоги у конкурсі та безоплатного отримання проєкту).

З положенням конкурсу можна ознайомитися тут

Журі всеукраїнського відкритого конкурсу

Заявки на участь у конкурсі оцінюватиме журі, до якого ввійшли провідні українські фахівці з розвитку велосипедної інфраструктури та сталого розвитку громад:

  • Ігор Могила, к.т.н., доцент кафедри транспортних технологій Національного університету «Львівська політехніка», провідний інженер-проєктувальник
  • Дмитро Беспалов, викладач кафедри містобудування Київського національного університету будівництва і архітектури, директор «ПроМобільність» і «Беспалов ЛАБ»
  • Дарина Пирогова, голова Ради U-Cycle, консультантка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»
  • Катерина Шульга, представниця Ради U-Cycle, консалтингова агенція EGIS in Ukraine
  • Анастасія Палій, урбаністка, архітекторка, керівниця проєктів в ГО Urban Reform
  • Вікторія Прокопенко, містопланувальниця, експертка зі сталої мобільності
  • Олександр Колодько, навігаційний дизайнер, співзасновник команди «Агенти змін» та агенції ARC
  • Станіслав Клименко, начальник відділу комплексних схем організації дорожнього руху КП Центр організації дорожнього руху (Київ), керівник проєктів Bike City consulting, секретар Журі, без права голосу.

Довідка про організаторів і партнерів конкурсу: 

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка з 2007 року адвокатує велоінфраструктуру, популяризує велотранспорт і підвищує безпеку руху.

Bike City consulting — проєктна команда, яка з 2019 року допомагає громадам фахово вирішувати складні транспортні задачі,  змінювати публічні простори та створювати велосипедні міста. 

Контакти для організаційних питань по конкурсу: Тимофій Нагорний, [email protected], 0504405828 (телеграм).


Останні публікації цього розділу:

Пошук консультанта з працевлаштування та самозайнятості

Тренери з проведення офлайн тренінгів з навчання переможців компоненту «Гранти групам взаємодопомоги»

Тендер на розробку цілей організаційного розвитку ГО Екодія

Послуги психотерапевта-супервізора

Конкурс пропозицій від організацій громадянського суспільства для сприяння ґендерній рівності в Україні

Тендер на надання послуг з проведення аудиту цифрової доступності вебресурсів Верховної Ради України