Конкурс “Лови фейк!”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


лови фейк
Конкурс “Лови фейк!”

Інститут масової інформації оголошує конкурс “Лови фейк!”. Мета конкурсу – виявлення фейків (неправдивих повідомлень про факти), неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

Конкурс  проводиться в трьох номінаціях:

І. Виявлення фейків у медіа

Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для онлайн-видань, посилання на відео (на ютубі, сайті телеканалу) для телебачення. У разі надсилання відео потрібно чітко вказати хронометраж неправдивої інформації (з якої до якої хвилини). Разом з фейком потрібно надіслати його спростування. Таке спростування має містити гіперпосилання на відповідні джерела, коментарі фахових експертів, дані з відкритих джерел тощо.

ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа

Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для інтернет-видань і посилання на відео (з чітким зазначенням хронометражу фейку) для телебачення. Разом з фейком потрібно надіслати його спростування, що має базуватися на доказах (оригінал фотографії, відео, інші дані, які доводитимуть, що зображення фейкове).

ІІІ. Виявлення фейків у соцмережах

Для участі потрібно надіслати скріншот та гіперлінк на неправдиве повідомлення в соціальних мережах Fаcebook, Twitter чи Instagram, що мало понад 100 лайків (репостів), містило неправдиву інформацію і не було спростованим на момент надсилання матеріалу до участі в конкурсі. Разом з таким повідомленням потрібно надати чітке та детальне спростування вказаного фейку. Таке спростування має бути підтверджене фактами, гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними з відкритих джерел тощо.

Подавати матеріали на конкурс можуть особи, старші за 10 років, ОКРІМ ОСІБ, які професійно займаються журналістською діяльністю, та не більш ніж три матеріали від однієї особи в кожній номінації.

До конкурсу приймаються матеріали загальноукраїнських і місцевих медіа та матеріали із соцмереж, які були опубліковані в період з 1 липня до 5 вересня 2020 року включно. Під медіа маються на увазі українські засоби масової інформації (крім радіо та друкованих медіа).

У кожній номінації буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:

  • 1 місце – 5000 грн
  • 2 місце – 4000 грн
  • 3 місце – 3000 грн

Для подання матеріалів на конкурс потрібно заповнити ЕЛЕКТРОННУ ФОРМУ до 6 вересня 2020 року 23:59 включно. 

Конкурс проводиться завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. 

Експерти ІМІ підготували поради, ЯК  ВИЗНАЧИТИ ТА ЗЛОВИТИ ФЕЙК.

 

Джерело: ІМІ.


Останні публікації цього розділу:

Набір до участі в оффлайн платформі для активістів у сфері захисту ВПО

УЖФ оголошує останній набір до Академії Жіночого Лідерства в рамках програми ДОБРЕ

Конкурс із розробки програмного забезпечення для онлайн запису до сервісу «електронна черга»

Набір на тренінг "Моніторинг місцевих бюджетів: партнерства і адвокація"

Оновлення Банку політик, проєктів та програм у сфері правосуддя, дружнього до дитини

Відкритий конкурс із закупівлі послуг серед розробників інтернет магазинів керамічної продукції на платформі Prom.ua