Конкурс грантів «Краудфандінг для медіа»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Oleksandra Oberenko

Calls (3)
Конкурс грантів «Краудфандінг для медіа»

Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом оголошує конкурс «Краудфандінг для медіа».

Фонд прагне зміцнити практику фінансування значущих суспільних ініціатив шляхом краудфандінгу – залучення коштів від громадян. 

Мета конкурсу – зміцнення зв’язків ЗМІ з їхніми аудиторіями, формування навколо медіа сталих спільнот.   

Пріоритет конкурсу – дофінансування краудфандінгових кампаній та кампаній із залучення регулярних внесків незалежними медіа та виробниками контенту.

Учасники конкурсу – громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.

Процедура конкурсу

Крок 1. Подання концептуальної заявки шляхом заповнення короткої аплікаційної форми.

Критерії відбору заявок на першому етапі:

  • Перспективи формування спільноти навколо медіа (розуміння та сегментування власної аудиторії; минулий досвід залучення коштів від спільноти (краудфандінг, передплата, події із залучення коштів) або реалістичні плани щодо продовження такої практики;
  • Наявність чітких планів щодо розвитку медіа і формування успішної бізнес-моделі;
  • Спроможність команди проєкту, зокрема, досвід у сфері виробництва якісного медіа-контенту;
  • Фінансова обґрунтованість (реалістичність збору заявленої суми шляхом краудфандінгу, обґрунтовані та збалансовані витрати бюджету)

Крок 2. Якщо вашу заявку схвалено – вам потрібно залучити кошти від громадян на свій проєкт на «Спільнокошті» (партнерській платформі нашої програми), іншому краудфандінговому веб-сайті або платформі залучення регулярних внесків від аудиторії (наприклад, Patreon).

Термін підготовки та проведення кампанії – не більше 6 місяців від дати повідомлення від Фонду про партнерство.

Крок 3. Якщо краудфандінг завершився успішно –  Фонд фінансує проєкт громадської організації у сумі, яка дорівнює зібраній шляхом краудфандінгу (але не більшій, ніж підтверджена Фондом сума дофінансування).  Просимо звернути увагу, що для отримання дофінансування від Фонду, необхідно буде після успішного завершення краудфандінгової кампанії зареєструвати повну аплікаційну форму та бюджет проєкту у системі «Електронний конкурс» Міжнародного фонду «Відродження». 

Мінімальна сума залучених коштів для дофінансування успішних кампаній, які Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 50 000 гривень, а максимальна – 200 000 гривень.

Кошти гранту від Фонду може бути спрямовано як на виробництво контенту, так і на розвиток медіа, зміцнення його як організації (формування стратегії розвитку, маркетингові дослідження, налагодження бізнес-процесів тощо).

Графік проведення конкурсу у 2022 році:

ДАТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК ДЛЯ УЧАСТІ У ПЕРШОМУ ЕТАПІ ПОВІДОМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПОПЕРЕДНЬОГО ВІДБОРУ
15 лютого 15 березня
15 травня 15 червня
15 вересня 15 жовтня

Зверніть увагу!

  • Кінцева дата реалізації проєктів у межах конкурсу EU4Usociety – 16 жовтня 2023 року. Усі гранти, надані на дофінансування успішних краудфандінгових кампаній, повинні бути завершені до цієї дати.
  • Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «EU4USociety» (2020-2023 рр).
  • Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
  • Організації, які отримують грант,  відповідають за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Організації-реципієнти гранту подаватимуть звіти за надані Фондом кошти відповідно до форм звітності у визначеному  Фондом форматі. Для підготовки краудфандінгових кампаній може бути також організовано менторінговий супровід (за потреби).
  • Для допомоги організаціям, які було відібрано на першому етапі, Фонд “Відродження” спільно з партнерами організує онлайн-практикум з краудфандінгу. Організації-переможці першого етапу конкурсу та отримувачі грантів будуть запрошені також до участі у зустрічах грантерів та інших заходах, що організовуватиме МФВ для налагодження мережування, навчання та посилення організаційної спроможності партнерів проєкту «EU4USociety».

Найчастіші запитання по конкурсах з краудфандінгу – тут.

У 2020 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «EU4USociety»*. Загальною метою Проєкту є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Більше про проєкт EU4USociety – тут.


Останні публікації цього розділу:

Тендерне оголошення про проведення відкритого тендеру із закупівлі комп’ютерної техніки та програмного забезпечення

Консультаційні послуги з розробки, оновлення тренінгових матеріалів, проведення навчальних заходів в рамках реалізації проекту HealthLink Конкурс 29-КС-22

Тендер на закупівлю ноутбуків для НАЗК

Відкритий конкурс із закупівлі посуду для сервірування

Тендер на закупівлю блочно-модульної твердопаливної котельні та мережевих насосів для КП БСР "Бородянкатеплопостачання" та Людвинівського ЗДО «Берізка» Макарівської сільради

УНЦПД оголошує конкурс на постачальника послуг ілюстратора матеріалів