Конкурс грантів для громадських організацій, які працюють з дітьми 6-9 років

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
AnnaBudishevska

Конкурс грантів для дітей фін
Конкурс грантів для громадських організацій, які працюють з дітьми 6-9 років

IREX запрошує до співпраці у рамках програми «Єднання заради дії»

Дата початку прийому заявок:  26 січня, 2024 

Дата завершення прийому заявок: 25 лютого, 2024, 23:59 (UTC+2, за Києвом) 

РОЗДІЛ I: ОПИС МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ

 1. ОПИС ПРОГРАМИ “Єднання заради дії”

Програма “Єднання заради дії” впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. IREX має 25-річний досвід роботи в Україні, в тому числі безпосередню роботу з ВПО, міністерствами, представниками ЗМІ та місцевими громадами для підтримки ВПО в Україні. Основна мета програми -  посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів для зменшення вразливості груп ВПО.  Програма працює з такими віковими категоріями -  це діти від 6 ти до 18 років та дорослі від 30 років. Організація IREX працює над соціальною згуртованістю та програмами з конкретним фокусом на ВПО з 2016 року, тому має  глибоке розуміння того, як мінялася ситуація і впродовж цих років напрацювала ґрунтовну методологію для роботи у цьому напрямі.  Усього програма працює у 25 громадах України (15 областей).    

  2.  ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ

Програма «Єднання заради дії» оголошує  грантовий конкурс проєктів, спрямованих на розвиток та посилення соціальної згуртованості, а також на покращення інтеграції дітей з числа ВПО віком 6-9 років в приймаючих громадах. Це можливість для громадських організацій, які готові працювати над вирішенням викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені діти. Ініціативні групи громади можуть подаватися на  гранти лише у партнерстві з  громадською організацією. 

Зверніть увагу! Проєкти мають бути спрямовані на дітей з числа ВПО віком 6-9 років.

Метою конкурсу проєктів є сприяння інтеграції дітей з числа ВПО в Україні шляхом зменшення їх вразливості і подолання наслідків вимушеного переміщення. 

До участі запрошуються такі громади:  

 • Вінницька область: Вінницька ТГ
 • Волинська область: Луцька ТГ
 • Дніпропетровська область: Дніпровська, Кам’янська, Криворізька ТГ
 • Житомирська область: Житомирська ТГ
 • Закарпатська область: Мукачівська, Ужгородська ТГ
 • Івано-Франківська область: Івано-Франківська, Коломийська ТГ
 • Кіровоградська область: Кропивницька ТГ
 • Київська область: Білоцерківська, Київська ТГ, Обухівський район
 • Львівська область: Червоноградська, Львівська ТГ
 • Полтавська область: Кременчуцька, Полтавська ТГ
 • Рівненська область: Рівненська ТГ
 • Тернопільська область: Тернопільська ТГ
 • Хмельницька область: Кам’янець-Подільська, Хмельницька ТГ
 • Черкаська область: Черкаська, Уманська ТГ
 • Чернівецька область: Чернівецька ТГ

За результатами цього конкурсу, відібрані заявники зможуть отримати грант для втілення проєкту у строк від 3 до 4 місяців. наданого гранту буде залежати від специфіки затвердженого проєкту.  Загальна доступна сума для цієї діяльності становить 50 000 доларів.

Запропонований проєкт повинен відповідати меті програми, зокрема сприяти інтеграції дітей з числа ВПО віком 6-9 років. Активності, запропоновані в межах вашого проєкту, мають бути змістовними та такими, ефективність яких можна виміряти. 

Одна організація чи група організацій може подати до двох заявок на цей конкурс.   

Команда IREX буде залучена на кожній стадії впровадження грантового проєкту, а саме: перевірка звітів, моніторинг активностей, листування, зустрічі з грантерами за потреби. 

 1. ЦІЛЬ ТА РЕЗУЛЬТАТИ 

- Сприяти інтеграційним процесам, а також побудові взаєморозуміння між дітьми ВПО та не-ВПО шляхом спільного вирішення викликів, з якими зіштовхуються діти з числа ВПО.

- Розширити спектр послуг для дітей з числа ВПО віком 6-9 років та забезпечити доступ до наявних ресурсів у нових місцях проживання, до яких вони вимушено переселилися у зв’язку із російським вторгненням в Україну 24 лютого 2022 року. 

- Підвищення рівня толерантності серед жителів громади до ВПО; 

- Розвиток місцевої ідентичності та почуття приналежності до громади; 

- Підвищення рівня соціальної згуртованості через інноваційні проєкти, доцільність яких можна обґрунтувати з точки зору теми соціальної єдності, побудови діалогу та сприяння стабілізації;

- вирішення системних викликів, з якими стикаються сімʼї ВПО з дітьми віком 6-9 років.

 1. ІЛЮСТРАТИВНІ ІДЕЇ АКТИВНОСТЕЙ 

Проєкт для громади – проєкт ініціативної групи та організації, спрямований на вирішення нагальної потреби дітей ВПО у громаді. Приклади ідей активностей для громад:   

 • Створення майданчиків для дітей з числа ВПО як місця спілкування, проведення майстер-класів, зустрічей та змістовного відпочинку; 
 • Створення можливостей для неформальної освіти внутрішньо переміщених дітей, які б сприяли їх інтеграції у приймаючі громади; 
 • Психологічна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених, які постраждали внаслідок війни, в тому числі тривала психосоціальна підтримка;

  Цей перелік не є вичерпним і має ілюстративний характер.  

 1. ГРАФІК ВПРОВАДЖЕННЯ ТА БЮДЖЕТ ГРАНТУ 

Організації можуть подавати свої заявки на отримання грантової підтримки. Конкретний розмір гранту та період його реалізації буде визначено залежно від специфіки затвердженого проєкту. Строки впровадження можуть бути змінені залежно від потреб програми та наявності коштів.    

Візьміть до уваги, що ця Заявка не зобов’язує IREX приймати будь-яку ГО; IREX не несе відповідальності за будь-які витрати заявника, пов’язані з підготовкою та поданням  заявки, незалежно від результатів відбору. IREX залишає за собою право профінансувати будь-який проєкт або не надавати грантової підтримки жодній заявці на отримання грантової підтримки. Крім того, IREX залишає за собою право взагалі не надавати грантову підтримку за результатами поданих заявок на цей конкурс.   

РОЗДІЛ II: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРИЙНЯТІСТЬ ТА ВИМОГИ 

1. КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ

 • Організація має здійснювати свою діяльність в одній з цільових громад: Чернівецька, Мукачівська, Хмельницька,  Житомирська,  Івано-Франківська, Червоноградська, Львівська, Білоцерківська, Обухівська, Київська, Криворізька, Коломийська, Кременчуцька, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Вінницька, Луцька, Дніпровська, Кам’янська, Кропивницька, Ужгородська, Черкаська, Уманська, Кам’янець-Подільська.
 • Фінансування надаватиметься лише українським громадським організаціям, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України.
 • Громадська організація повинна мати статус неприбутковості.
 • Громадська організація та її члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами органів влади.
 • Організації, зареєстровані у США або інших третіх країнах, не мають права подавати заявки.
 • Заявки на отримання грантової підтримки повинні відповідати цілям та принципам програми «Єднання заради дії».
 • Заявки на отримання грантової підтримки повинні бути подані українською мовою.
 • Громадська Організація не є забороненою організацією відповідно до таких систем: Система управління грантами (SAM)
 • Громадська Організація повинна мати розроблену політику захисту дітей

2.ВИМОГИ ДО ВЛАСНОГО ВНЕСКУ

Власний внесок не передбачений. 

 1.  КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ 

Заявник повинен відповідати наступним кваліфікаційним вимогам: 

 • Громадська організація має мати позитивний досвід роботи, в тому числі досвід співпраці з міжнародними донорськими організаціями; 
 • Мати успішний досвід впровадження соціальних проєктів, у тому числі спрямованих на посилення інтеграції дітей з числа ВПО; 
 • Мати успішний досвід співпраці з дітьми 6-9 років років;
 • Мати чітке розуміння запропонованого проєкту та бути орієнтованими на стійкі та довгострокові результати проєкту;   
 • Мати сформовану команду, яка втілюватиме проєкт; 
 • Готовність пройти процедуру самооцінки спроможності організації застосовувати підходи гендерної рівності та соціальної інклюзії під час втілення проєкту;  працювати над посиленням такої спроможності, в тому числі розробити/запровадити відповідні політики. 
 • Вміти працювати з дотриманням чітких часових рамок; 
 • Здійснювати свою діяльність у таких громадах: Чернівецька, Мукачівська, Хмельницька,  Житомирська,  Івано-Франківська, Червоноградська, Львівска, Білоцерківська, Обухівська, Київська, Криворізька, Коломийська, Кременчуцька, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Вінницька, Луцька, Дніпровська, Кам’янська, Кропивницька, Ужгородська, Черкаська, Уманська, Кам’янець-Подільська.
 • На етапі укладання грантової угоди надати всі необхідні документи (перелік документів див. у Додатку 1)
 • Заявки, які подаються з громад, які не перелічені в оголошенні, розглядатися не будуть.
 • Унікальний номер організації (UEI) (за наявності)
 1. ВИМОГИ ДО БЮДЖЕТУ

Цільове використання коштів. Кошти, що надаються на умовах грантової заявки не повинні використовуватися для закупівлі товарів або послуг у постачальників, які можуть бути ідентифіковані та включені до списку заборонених або будь-яким іншим способом обмежені/заборонені чи проголошені незаконними для ведення справ з державними агентствами США. Такий перелік можна знайти в розділі виключень SAM.gov. за посиланням: http://www.sam.gov/ або у інших “списках спостереження/watchlists”. 

Зверніть увагу, що грантоотримувачі мають дотримуватися політик IREX щодо грантового менеджменту та звітування, а саме:  документування та подання підтверджень проєктної діяльності, а також регулярне оцінювання та звітування про виконання проєкту та досягнення результатів. IREX рекомендує заявникам враховувати час та ресурси, необхідні  на виконання цих вимог, під час розробки своєї проєктної діяльності та бюджету. 

Усі товари, включені заявникам до бюджету проєкту, повинні бути обґрунтовані запланованою діяльністю у межах проєкту. Якщо затребуваний товар/послуга викликає сумніви, зверніться до команди Програми. Програма  має право переглядати замовлені товари/послуги, перевіряти їх якість та затверджувати чи відхиляти товари/послуги.  

Усі товари та послуги повинні бути розраховані, закладені до бюджету та придбані з ПДВ 0%. Більш детальна інформація про це буде надана переможцям конкурсу – грантоотримувачам. 

РОЗДІЛ III: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК 

  1. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК  

Щоб подати заявку на Конкурс проєктів, слід виконати такі кроки:  

Крок 1. Уважно прочитати інструкцію щодо бюджету за https://drive.google.com/file/d/1bU7c7VHYYIl8qTyraU6uInkngJ4EmTVC/view?usp=sharing    

Крок 2. Завантажте шаблони документів за   https://drive.google.com/drive/folders/1hRLeazIPstkiAp70E9quGUX1tGbcyDsG?usp=sharing

Крок 3. Заповніть шаблони відповідно до наданих вказівок та підготуйте необхідні документи згідно з Додатком 1.  

Крок 4. Надішліть пакет документів на е-мейл: [email protected]. У темі листа вкажіть: “Конкурс для ГО по роботі з дітьми ВПО 6-9 років_назва громади_” 

Заявка повинна бути надіслана на е-мейл, зазначений вище, не пізніше дати закриття прийому заявок на конкурс, а саме: 23:59, 25 лютого 2024 (за Київським часом). Витрати на оформлення та подання заявки, здійснені до дня надання гранту, вважаються недопустимими і не відшкодовуються. 

 1. ПИТАННЯ ТА ТЕХНІЧНІ ПРОБЛЕМИ

Будь-які питання, які стосуються технічних проблем, приймаються на електронну адресу: [email protected] не пізніше 23 лютого, 2024 року, до  23:59  (за Київським часом) до дати закриття прийому заявок на конкурс, зазначеної вище. Зверніть увагу, що IREX не приймає жодних питань, що стосуються цього Запиту на отримання грантової підтримки, окрім як щодо вирішення технічних проблем. 

 1. ЗАЯВКИ, ОТРИМАНІ З ЗАПІЗНЕННЯМ ТА З ПОРУШЕННЯМ ВИМОГ 

Заявки, отримані після 23:59, 25 лютого, 2024 (за Києвом), будуть вважатися такими, які подані із запізненням та не підлягатимуть розгляду. Однак, IREX залишає за собою право приймати та включати такі заявки в процес розгляду та присудження грантів, якщо це буде відповідати найкращим інтересам IREX. Заявки, які є неповними, можуть бути залишені без розгляду.   

РОЗДІЛ IV: ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОЗГЛЯД ЗАЯВОК 

 1. ТЕХНІЧНИЙ РОЗГЛЯД  

Протягом 10 робочих днів після закінчення терміну подання заявок буде створена комісія для оцінки отриманих заявок. Протягом процесу оцінки Програма «Єднання заради дії» вживатиме заходів для того, щоб у членів комісії не були наявні та не виникали жодні конфлікти інтересів щодо організацій, заявки яких перебувають на розгляді. Фізична особа вважається такою, яка має конфлікт інтересів, якщо «ця особа або її чоловік/дружина, партнер, дитина, близький друг чи родич працюють чи беруть участь у переговорах щодо роботи чи мають фінансові інтереси (включаючи членство у будь-яких органах організації на громадських засадах) в будь-якій організації, яка подала заявку, яка переглядається комісією». Члени комісії не мають права ані вимагати, ані приймати від учасників винагороди, послуги чи інших переваги, що мають грошову цінність. 

Примітка: За особливих обставин робота оцінювальної комісії може тривати довше.  

Перевірка заявки на відповідність встановленим вимогам, а також перевірка добросовісності заявника проводитимуться грантовим менеджером IREX. Для проведення перевірки належної добросовісності, заявник повинен буде надати додаткові документи, такі як: внутрішні політики та опитувальник грантера.  

Заявка буде оцінена згідно з критеріями, встановленими нижче. За необхідності (якщо надання гранту не буде здійснене на основі первинної заявки), із заявником можуть проводитися переговори щодо внесення змін до заявки, після яких заявка матиме обґрунтовані шанси бути обраною для надання гранту. 

 1. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ 

а. Технічний вимір 40 балів 

- Чи заявник здійснює діяльність в одній з цільових громад програми?  

- Чи запропонований проєкт має прямий зв’язок з ціллю програми, зокрема сприяння інтеграції дітей з числа ВПО віком 6-9 років у приймаючі громади? 

- Чи запропоновані проєктні активності включають, залучають та передбачають вплив на внутрішньо переміщених дітей? 

- Наскільки інноваційною є ідея, описана в заявці?  

- Чи відображає ідея проєкту чітке розуміння власної мети і наскільки чітко це описано у заявці?   

- Чи запропонований план проєкту є обгрунтованим, реалістичним, досяжним?   

- Чи наданий план моніторингу є релевантним, індикатори є вимірюваними? 

- Чи будуть результати запропонованого проєкту сталими?   

 1. Попередній досвід 10 балів 

- Чи заявник має успішний досвід впровадження схожих проєктів, які включали залучення внутрішньо переміщених дітей? Якщо ні, які кроки заявником визначено для того, щоб надолужити це? 

- Чи заявник брав участь у попередніх активностях у межах програми «Єднання заради дії»?  

с. Комунікаційна стратегія та ризик-менеджмент 10 балів 

- Чи має заявник чітко розроблену схему комунікації з громадськістю? 

- Чи має заявник альтернативний план дій у випадку настання програмних ризиків? 

 1. Організаційна спроможність 10 балів 

- Чи заявлена команда має необхідні навички для впровадження запропонованого проєкту?  

- Чи заявник має спроможність для належного дотримання фінансових інструкцій та вимог щодо звітування?  

 1. Доцільність та економічна ефективність 30 балів 

- Чи обґрунтовані, допустимі та розподілені витрати?  

- Наскільки збалансованим та здійсненним є запропонований бюджет?

По мірі необхідності (якщо грант не надано на основі первинних заявок),  можуть проводитися консультації з тими заявниками, заявки яких  мають достатні шанси бути відібраними для отримання гранту.  

РОЗДІЛ V: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ 

 1. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ 

Рішення оцінювальної комісії щодо рекомендування заявки для надання грантової підтримки, прийняте за результатами встановлених процедур, не гарантує отримання гранту. Усі заявники повинні продемонструвати, що вони володіють управлінською компетентністю або мають можливість її отримати для виконання вимог щодо звітності про кошти та інші надані активи. 

Лист-повідомлення про надання грантової підтримки буде надіслано переможцям конкурсу електронною поштою на адресу контактної особи організації, яка зазначена в заявці. IREX буде повідомляти про результати відбору лише успішних кандидатів. 

Після отримання листа-повідомлення про надання грантової підтримки, відбудуться заключні переговори для підписання угоди про надання гранту. 

 1. ПРОЦЕДУРИ ЗВІТНОСТІ  

Опис вимог щодо звітності буде включено до Угоди про надання гранту. Форми для звітності будуть надані грантоотримувачу.  

Звітність включатиме: 

 • Програмні звіти, які мають надаватися IREX протягом строку реалізації проєкту згідно з робочим графіком, описаним в Угоді про надання гранту. Ці звіти мають включати опис втілених активностей та їх результатів за звітний період; виклики та заходи, вжиті для їх подолання; заходи, заплановані на наступний період.
 • Підсумковий звіт, у якому має бути описано, як були досягнуті довгострокові та короткострокові цілі проєкту, результати проєкту, а також проблеми та їх вирішення під час впровадження проєкту. 
 • Фінансові звіти можуть подаватися на основі певного типу гранту, який надається. Графік звітності залежатиме від типу гранту, тривалості проєкту та обсягу фінансування.

РОЗДІЛ VI: ІНШЕ 

Опублікування цієї Заявки не є грантовим зобов’язанням з боку IREX, а також не зобов’язує програму Єднання заради дії/IREX, оплачувати витрати, понесені під час підготовки та подання грантових заявок.  

IREX залишає за собою право профінансувати будь-яку або жодну з поданих заявок. Крім того, IREX залишає за собою право не надавати гранти за результами цього Запиту.  

Додаток 1 

СПИСОК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПОДАЧІ ПОВНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ

Для участі в конкурсі необхідно надати IREX пакет наступних документів:  

 • Заповнена заявка на участь (згідно з наданим шаблоном); Шаблон заявки можна завантажити https://docs.google.com/document/d/16qEH-weoDuOLvo_6Y0ptAIE2cbTD6IYM/edit
 • Бюджет запропонованого проєкту (згідно з наданим шаблоном); Шаблон бюджету можна завантажити за 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ItYsXOo65tBFINsvirYPUT8d5w8JN5Ts/edit#gid=66985885

 • Робочий план (згідно з наданим шаблоном); Шаблон робочого плану можна завантажити за https://docs.google.com/document/d/1Jtl8VBpbSe1C5PTzlQ8dPKRuxc2jjyG-/edit
 • Свідоцтво про державну реєстрацію ГО; 
 • Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ ГО; 
 • Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди, або Протокол ГО; 
 • Довідка про банківські реквізити ГО; 
 • Наказ або положення про облікову політику організації ГО (за наявності); 
 • Наказ або положення про здійснення закупівель товарів, робіт, послуг  
 • Статут ГО (Скановану версію). 
 • Розроблена політика  захисту дітей

Надсилаючи пропозиції електронною поштою, переконайтеся, що вони  відправляються у форматі *word. Копії документів, що додаються до пропозиції повинні бути у форматі.pdf чи *word і не містити вірусів чи пошкоджень тільки в архіві ZIP. 


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю послуг з оренди легкових автомобілів з водіями

Продовження конкурсу грантів для громадських організацій Закарпатської та Івано–Франківської області

Тендер: постачання супутникових телефонів для забезпечення телекомунікаційного зв’язку в зоні бойових дій та умовах блекауту

Програма USAID АГРО підтримає розвиток центрів агроскаутингу

Конкурс на надання ілюстраційних\дизайнериських послуг. Call for illustration\design services

Tендер на залучення експерта/експертки для проведення фасилітації та експертного супроводу в процесі розробки комунікаційної стратегії ГО «Молодіжна Платформа»

 • Олександра Олекса

  Підкажіть, а громада з Київської області, може взяти участь у цьому проєкті? Чи тільки громада Києва? Дякую.

 • Mariya Nedilya

  Добрий день. Наш організація опікується дітками 3-6,7 років. Діти із сімей у СЖО, і діти ВПО. Чи можемо ми подати заявку? Дякую.