Конкурс: 10 місцевим редакціям допоможуть запустити сучасні інтернет-видання

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


galymzhan-abdugalimov-181
Конкурс: 10 місцевим редакціям допоможуть запустити сучасні інтернет-видання

Громадська організація “Дирижабль” шукає 10 мотивованих редакцій з невеликих міст України (50-250 тисяч населення), які безкоштовно отримають сучасні сайти, річну менторську підтримку та кошти на рекламну кампанію своїх інтернет-видань.

Подавати заявки можуть комунальні та приватні медіа, які досі не мають власних сайтів або хочуть осучаснити існуючі.   

ГО “Дирижабль” надає сайт на платформі The City (на ній вже працює міський сайт Ірпеня — theirpin.city, щоправда, редакція робить все самостійно, без менторської підтримки). Це сучасна верстка, адаптивний дизайн (зручно читати та смартфонах і планшетах), можливість самостійно налаштовувати сайт — додавати розділи, блоки, змінювати їхнє розміщення та вигляд.

З цим, а також розробкою додаткових функцій, протягом року допомагатиме веб-розробник — його роботу оплачує ГО “Дирижабль”.

Кожна редакція безкоштовно отримує дизайнера, який готуватиме інфографіку, ілюстрації, картинки для соціальних мереж.  

Також ми оплачуємо рекламу інтернет-видань на біл-бордах у місті.

За учасниками будуть закріплені ментори — досвідчені редактори і медіаменеджери, які мають успішний досвід роботи у місцевих медіа. Вони спільно з редакціями розроблять реалістичні плани розвитку інтернет-видань: пошук джерел прибутку, нові формати реклами, осучаснення стилістики редакційних текстів, пошук нових форматів матеріалів, робота з соціальними мережами.  

Протягом року ментори у щоденному режимі працюють з редакцією, допомагають впроваджувати план розвитку, організовують тренінги з відомими редакторами та журналістами.

Тісна співпраця з менторами та готовість відмовитися від застарілих підходів до роботи — обов’язкова умова участі у проекті.

Ми збираємося запустити сучасні місцеві інтернет-видання, без нальоту “совка” і замовних матеріалів.   

Для участі у проекті до 22 травня слід заповнити анкету.

Переможців оголосять 31 травня.

Учасників проекту обере журі, до якого увійдуть відомі медіаменеджери, редактори та представники медійних громадських організацій.

Критерії відбору:

 • Можливість призначити журналіста або редактора, яка займатиметься розвитком інтернет-видання, та наявність ресурсів на це.
 • Наявність у команді комерційного менеджера.
 • Готовність виконувати план розвитку видання.
 • Існування на ринку не менше 3-х років.
 • Фінансова стабільність видання.

За додатковими питаннями звертайтеся: [email protected] або за телефоном 096-129-49-68 (Лєра Лауда).

Проект впроваджується за підтримки NED (National Endowment for Democracy / Національного фонду на підтримку демократії).


Останні публікації цього розділу:

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголошує конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» - 2024

Консультантка_ант з надання параюридичної допомоги в м. Львів, ПК GF135

Програма UPSHIFT: можливість для реалізації власного проєкту

Конкурс пропозицій на постачання фірмового одягу для персоналу CFS та MT

Львівський медіафорум відкрив набір на серію онлайн-тренінгів для медійників

Ґранти від Urban Space 100. Не чекайте на зміни – створюйте їх (Івано-Франківськ)

 • Gektor89

  Дуже гарна та вчасна ініціатива! Приєднуємося! З побажанням гараздів, Олександр Магльона, шеф-редактор громадської газети “Нові Горизонти” м. Дрогобич, Львівська обл.

 • VITULIJ VAJA

  Ага, мутна організація “Дирижабль” раптом ощасливлює Україну. Ніхто, ніде про неї не знає.

  • Лєра Лауда

   Так, ГО “Дирижабль” – нова організація. Напряму ми ще проектів не реалізовували. Цей буде першим. Але я, керівник проекту, який ви зараз коментуєте, 3,5 роки працювала у ГО Детектор медіа, 2 роки – на донорську організацію MYMEDIA (підтримували медіапроекти), реалізовувала проекти спільно з Фондом розвитку ЗМІ. Можете загуглити мене – буде достатньо інформації, яка підтвердить і кваліфікацію, і досвід, і попередні проекти.

   • VITULIJ VAJA

    Ну, це вже краще. Все одно дається взнаки, що сама ГО “Дирижабль” не потурбувалась про розкриття своїх даних. Ось, що я знайшов в інтернеті. Це Ваше ?
    https://uploads.disquscdn.com/images/ab79bd052a9115ec8cfebd8ef5ce15a33a30213e688342ecebd9c2318ba67223.png
    Тоді що таке у Ямполі ?
    http://detector.media/rinok/article/116598/2016-07-07-lera-lauda-vvedennya-peredplati-na-dirizhabl-tse-kraudfandingova-kampaniya/
    Якщо ГО, то це повинно бути прозоро і відкрито : структура, наміри, базування тощо. У нас якась не здорова мода на зайву таємничість… :-)

    • Лєра Лауда

     Так, це воно. В Ямполі був проект із запуску локального онлайн-видання і газети з нуля. Ми підтримали місцеве починання, але реалізовували проект спільно з ГО Фонд розвитку ЗМІ. Згодом зареєстрували однойменне ГО Дирижабль, яке має займатися розвитком локальної журналістики по Україні.

     Жодної таємничості. Ми ще навіть не почали роботу, що нам приховувати))

     • VITULIJ VAJA

      ГАРАЗД, ШАНУЙТЕСЬ . ПОБАЧИМО ! :-)

 • Sergiy Mirchuk

  Редакцій з міст, населення яких менше 50 тисяч, не підходять?

  • Лєра Лауда

   А наскільки маленьке місто? В будь-якому разі, раджу на всяк випадок заповнити анкету.

   • Sergiy Mirchuk

    20 тисяч населення

    • Лєра Лауда

     Може бути. В пріоритеті більші міста, але якщо редакція мотивована і гарно впорається з тестовими завданнями, то цілком можливо, що потрапить у проект.

 • Юрій Михайлович Юзва

  можна ще подати заявку?

  • Лєра Лауда

   Так, дедлайн – 22 травня

 • Лиманская Сторона

  Добрий день. Лєра, які вимоги, або що конкретно повинна робити в проекті людина, відповідальна за сайт?

  • Лєра Лауда

   Щонайменше наповнювати сайт, вести соцмережі. В ідеалі – потрібен редактор сайту, який буде працювати з журналістом, сам час від часу щось писати, адаптувати тексти газети під інтернет-формат (якщо подається редакція друкованого видання), відповідати за співпрацю редакції з ментором.

   • Лиманская Сторона

    Дякую, а як щодо освіти?

    • Лєра Лауда

     Головне, журналістська практика

 • Лєра Лауда

  Якщо є власний хороший сайт, то сенсу подаватися на конкурс немає. Він швидше для друкованих видань, які досі не перейшли в інтернет. Або мають слабкі сайти. Ірпінь не найліпший приклад того, як зі всім можна було впоратися (власне, вони тестово отримали платформу, працюють без менторів). Ліпший приклад ось цей сайт – http://thekiev.city/