ІМіП запрошує школи до проєкту з підтримки соціальної згуртованості

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
om

Фейсбук ІМІП (10)
ІМіП запрошує школи до проєкту з підтримки соціальної згуртованості

Українська частина проєкту “Спільна ініціатива України та Румунії для соціального відновлення, інклюзії та згуртованості українських громад” за донорської підтримки AICS має на меті підтримати та сприяти соціальній згуртованості в громаді через об’єднання навколо освітнього компоненту. 

Відібрані учасники зможуть пройти комплексне навчання, створити діалогові групи для пошуку рішень у відновленні та розвитку, обладнати спеціалізовані простори на базі закладів освіти для проведення обговорень та отримати грант на потреби громади. 

До участі запрошуються громади з Чернігівської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запоріжської, Дніпроперовської та Одеської областей, а також інші області, які мають релевантний Проєкту досвід та мотивацію. Ініціаторам участі необхідно сформувати команду (орієнтовно 5 осіб) з освітян, представників освітніх підрозділів ОМС, місцевих активісті тощо. 

Кінцевий термін подачі заявок: 8.04.2024

Мета Проєкту: підтримка та сприяння соціальній згуртованості в громадах через об’єднання навколо закладів освіти, шляхом впровадження діалогових інструментів та розвитку спроможностей для здійснення діалогових ініціатив на місцевому рівні. 

Учасникам пропонуються наступні компоненти в рамках Проєкту: 

Створення діалогових ініціативних груп та проведення спеціалізованих навчань. Створення діалогових ініціативних груп, до складу яких входять 5 осіб, вибраних з громади (педагоги, представники місцевої влади, місцеві активісти). Проведення навчання для цих груп у підходах, спрямованих на травму та полегшення діалогу (І етап – офлайн в Києві – 4 дні; ІІ та ІІІ етап – онлайн 4 дні). Учасникам пропонується пройти професійне навчання та отримати підтримку у запроваджені діалогово ініціативних груп, які вже визначать напрямок роботи 

Розвиток потенціалу освітян, директорів шкіл та представників освітних підрозділів у застосуванні відновних підходів. Проведення спеціалізованих тренінгів  для педагогів зі шкіл обраних громад щодо впровадження травмочутливого підходу. Озброєння їх навичками для створення підтримуючого, емпатичного навчального середовища та відновного менеджменту (на базі проєкту ІМіП “Мирна школа”)

Онлайн-освіта з психологічного відновлення та стійкості для учнів. Запуск навчальних онлайн-програми для школярів обраних громад з психологічного відновлення та стійкості. Ця ініціатива дасть їм можливість покращити свою здатність подолати виклики, кризові ситуації та покращити загальний стан їхнього благополуччя (на базі проєкту ІМіП “Мирна школа”)

Програма грантів на потреби громади. Реалізація конкурсної програми грантів для забезпечення громад фінансовою підтримкою проєктів, які найкращим чином відповідають їх конкретним потребам. Програма спрямована на надання громадам можливості за допомогою грантів для проектів, які враховують їхні унікальні вимоги та пріоритети (очікується, що Проєкт покриє 10 грантів по 2 250 євро, які буде відібрано на конкурсній основі). 

Менторський супровід груп для діалогу. Встановлення системи постійного супроводу та підтримки роботи діалогових ініціативних груп. Цей супровід буде корисним для ефективності роботи груп, відслідковування їх прогресу, забезпеченню застосування травмочутливого підходу та підтримки щодо запобігання радикалізації в середині громади.

Розвиток навичок з мінної безпеки. Доповнення до основної частини Проєкту. Проведення навчання з мінної безпеки для громад, що стануть учасниками процесу. Є необхідним елементом забезпечення безпеки на місцевому рівні та збереження життя мешканців громади. 

ПЕРЕВАГИ УЧАСТІ У ПРОЄКТІ

Проєкт сприятиме відновленню та розвитку соціальної згуртованості на місцях задля прийняття рішень та реалізації ініціатив спрямованих на відновлення та розвиток громад. Проведення заходів проєкту на основі освітнього компоненту та підтримка місцевих закладів освіти дасть можливість створити простір для об’єднання мешканців громади та підтримати їх у процесі самоорганізації.

Учасники проекту отримають комплексну підтримку у розробці, впроваджені та масштабуванні їх досвіду у реалізації ініціатив з посилення згуртованості та стійкості на місцях. Зможуть адаптувати та розвинути різні інструменти ефективного залучення місцевих жителів, різних організацій та установ до процесів відновлення та розвитку. Спираючись на школу як фізичний простір та місце контакту для різних членів громади ми спільно створимо простір для об’єднання та самоорганізації. 

У ході реалізації Проєкту громади зможуть: 

  • налагодити співпрацю між мешканцями громади, ВПО, освітнім середовищем, представниками ОМС та місцевими активістами для здійснення заходів з відбудови та розвитку; 
  • створити простір на базі навчальних закладів для підтримки згуртованості населення; 
  • навчитися використовувати та застосувати діалогові інструменти для ефективного вирішення конфліктних ситуацій та зменшення соціальної напруги;
  • отримати підтримку  для спільної ініціативи спрямованої на задоволення потреб громади; 
  • започаткувати ініціативи, які ефективно залучатимуть мешканців громади до співпраці. 
  • облаштувати простір (приміщення) у навчальному закладі для роботи ініціативної групи з згрутування, ініціатив у застосуванні відновного та травмочутливому підходу. 

ТЕРМІНИ, ВИМОГИ ТА РЕЄСТРАЦІЯ

До участі у Проєкті буде відібрано 25 громад з Чернігівської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської області та інших шляхом відкритого конкурсного відбору. 

Важливо: 

  • Ініціативній групі/особі, що виявила бажання зареєструватися у Проєкті варто залучити не менше 5 активних представників громади, готових долучитися до реалізації (не менше 2 освітян/вчителів, представники місцевої влади, що працюють з питанями освіти, активісти, ВПО та інші зацікавлені мешканці);
  • Узгодити попередню участь у Проєкті з закладом освіти, що буде залучений (в закладі планується онлайн-навчання для освітян та школярів, а також використання приміщень для діяльності створеної діалогово-ініціативної групи. ІМіП допоможе обладнати таке приміщення у разі його відсутності або неналежного стану; 

  • Учасники групи  мають бути готові прийняти участь у повному складі у тренінгу, що відбудеться у місті Києві (4 дні), а також інших тренінгах в онлайн-форматі.

Для того щоб взяти участь у відборі для участі у проєкті необхідно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/TM8MirsBDcRB2gXN7  

Кінцевий термін прийому заявок: 8 квітня 2024 року 

Будь ласка, заповнюйте форму уважно, адже на основі відповідей буде проходити первинний відбір учасників.

У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до координаторки проєкту Анни Мойсеєвої: [email protected]

Результати відбору будуть оголошені 12 квітня 2024 року.

Більше інформації за посланням

_________
*Відбір проводиться в рамках проєкту  “Спільна ініціатива України та Румунії для соціального відновлення, інклюзії та згуртованості українських громад” за донорської підтримки AICS( Італійська агенція розвитку співробітництва). 
Проєкт спрямований на посилення соціальної згуртованості та покращення доступу до освіти та підтримки українських громад як в громадах на території Украни, так і для українців-вимушених переселенців в Румунії. 


Останні публікації цього розділу:

Постачальник послуг для організації офіційного заходу, присвяченого підведенню підсумків проєкту

Тендер на ремонтні роботи в Миколаївській області

Тендер на закупівлю інтерактивної панелі

Відкритий тендер – закупівля наборів для творчості

Відкритий тендер із закупівлі Автобусних зупинок

Відкритий тендер – закупівля наборів (батарея мобільна, рюкзак, пляшка для води)