Проект «Зміцнення демократичного врядування» (ІІ) для ОТГ Запорізької області

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
ГО “СТЕП”

step131118
Проект «Зміцнення демократичного врядування» (ІІ) для ОТГ Запорізької області

Упродовж 2018 року ми успішно співпрацювали з 6-ма об’єднаними територіальними громадами Запорізької області – допомогли їм у створенні дієвих осередків громадської активності, фінансуванні й реалізації місцевих ініціатив, налагодженні ефективних партнерств. З листопада ми розпочинаємо нову фазу нашого проекту, що триватиме до кінця жовтня 2019 року. Тож ми радо запрошуємо до співпраці активні громади та їхніх активних громадян!

Наш проект буде цікавий Вам, якщо у Вашій громаді

  • зареєстрована громадська організація, але вона наразі не діє або є недостатньо активною.
  • створена громадська рада, або Ви плануєте створити таку при місцевій (сільській, селищній, міській) раді.
  • діють вуличні (квартальні, сільські) комітети, або Ви хочете дізнатись, як використовувати цей інструмент для залучення мешканців до процесів розвитку громади.
  • вже працює молодіжна рада або ініціативна молодь, яка готова її сформувати.
  • є ініціативні групи мешканців, які щиро бажають власними ідеями та діяльністю змінювати громаду на краще, але потребують навчання та мотивації.

Що ми пропонуємо?

  • Навчання (тренінги) для активних мешканців, громадських лідерів, зацікавлених старост на теми використання інструментів локальної демократії, адвокації громадських ініціатив, ефективних стратегій залучення та партнерства.
  • Спілкування з експертами та менторами, візити до інших громад, обмін успішними практиками.
  • Допомога в розробці інформаційних та адвокаційних кампаній для реалізації у Вашій громаді (у тому числі розробка і друк роздаткових матеріалів).
  • Консультаційний супровід процесу реєстрації громадських об’єднань, органів самоорганізації населення і планування їхньої діяльності.
  • Допомога в розробці місцевих нормативних документів, що забезпечують розвиток громадянського суспільства (діяльність громадських рад, ОСНів).

Кого ми запрошуємо до участі?

  1. Представників / представниць громадських об’єднань та інших громадських формувань, які діють у вашій громаді.
  2. Активних старост та інших лідерів громади, які хочуть більш ефективно залучати мешканців до реалізації місцевих ініціатив.
  3. Представників/представниць діючих органів самоорганізації населення (вуличних, квартальних, сільських комітетів).
  4. Представників / представниць ініціативних груп мешканців, у т.ч. тих, хто бажає створити вуличні (сільські) комітети, сформувати громадську, молодіжну раду, або зареєструвати громадську організацію.
  5. Представників/представниць вже створених консультативно-дорадчих органів при органах місцевого самоврядування (громадські ради, молодіжні ради, ради старійшин тощо).
  6. Фахівців ОМС, які працюють з громадськістю.

Рекомендована кількість учасників  від громади: 4-6 осіб.  Участь 1-2 представників ОМС (фахівців, старост) у складі команди від громади є обов’язковою.

Що отримає Ваша громада завдяки участі в проекті?

  • Підвищення рівня громадської активності, впевненості та зацікавленості населення, виявлення потенційних лідерів, залучення мешканців до процесів місцевого розвитку
  • Формування дієвих платформ громадської активності – громадських організацій, вуличних чи сільських комітетів, молодіжних рад, які в майбутньому можуть самостійно розробляти проекти та залучати ресурси для їх впровадження.
  • Покращення комунікації та налагодження ефективної взаємодії між адміністративним центром і віддаленими селами, між громадськістю та працівниками ОМС.
  • Експертний супровід, менторська підтримка, навчально-методичні матеріали, консультації впродовж періоду реалізації проекту (у т.ч. виїзні тренінги, навчальні та робочі зустрічі на місцях, ознайомлення з досвідом роботи інших громад; допомога в розробці документів тощо).
  • Допомогу в розробці інформаційних (адвокаційних) кампаній, що будуть реалізовані на території громади (у т.ч. фінансування розробки та друку роздаткових матеріалів).
  • Поточний інформаційний супровід, напрацювання власних успішних практик громадської активності та взаємодії, які Ви зможете використовувати для участі в різних конкурсах і загалом для підвищення іміджу Вашої громади.

Як і коли зареєструватись для участі?

Якщо Ваша громада бажає долучитись до проекту «Зміцнення демократичного врядування», заповніть Анкету ОТГ (файл додається за посиланням), та надішліть її до 27.11.2018 р. на адресу [email protected].

Зверніть увагу! В анкеті Вам необхідно запропонувати для участі в заходах проекту від 4 до 6 представників Вашої громади (команди ОТГ). Просимо уважно ознайомитися з рекомендаціями до формування такої команди та надати необхідну інформацію про кожного/кожну її з учасників/учасниць. Додаткову інформацію можна отримати електронною адресою [email protected]. Повний текст оголошення про конкурс, анкету та довідку про проект можна завантажити за цим посиланням.

Додаткова інформація

Пропонуємо також ознайомитися зі змістом і результатами Першої фази проекту, а також посібником «Розвиток громадянського суспільства в ОТГ. Прості рішення для складних питань», де також представлені історії успіху наших учасників. Актуальні новини проекту на сторінці в фейсбуці: https://www.facebook.com/hromada.zp/


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з розміщення відеоролика в потягах Інтерсіті та в метро Києва і Харкова

Тендер на реалізацію міні-проєктів, що розроблені в межах КЗВ «Навчаємось жити у громаді»

Конкурс грантів у сфері відновлення житла/надання притулку та захисту ВПО та місцевого населення Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей від Helvetas Swiss Intercooperation

Тендер на закупівлю матеріалів для проведення ремонтних робіт

Конкурс на відбір консультантів-параюристів

Закупівля інтерактивних панелей з корекційними програмами для забезпечення Day care Centers та Family friendly spaces в Одеській та Миколаївській областях