Як стати краще у PR і не тільки?

Як стати краще у своїй професії? Краще не для того, аби отримати чийсь схвальний кивок, сертифікат "ти молодчинка" і монотонно працювати далі. А зробити так, щоби самому наповнитися впевненістю, ...

PR
Як стати краще у PR і не тільки?

Як стати краще у своїй професії? Краще не для того, аби отримати чийсь схвальний кивок, сертифікат “ти молодчинка” і монотонно працювати далі. А зробити так, щоби самому наповнитися впевненістю, теплом, поліпшити навички, стати сміливіше і вільніше.

Порада, насправді, при своїй простоті є дуже потужною, дієвою та універсальною. Тобто, підходить як новачкам, так і “акулам” своєї справи.

А ось і “секрет” – допомогти іншому добровільно. 

Допомогти тому, хто менше розбирається у темі або взагалі новачок у ній.  Тому, хто дійсно потребує консультації та вашої допомоги як спеціаліста у певному напрямку. Тому, чия ситуація поліпшиться після вашого втручання.

Важлива умова: вам має подобатися! Шалено подобатися допомагати цій людині. Ви навіть не думаєте (!) про те, аби щось від неї брати у подяку. Цей процес віддачі просто ллється з вас як з переповненого глечика, який живиться з невичерпного джерела – світу навколо, який не вивчити за все життя.

Нерідко на практиці в професійному середовищі на якесь прохання люди відповідають: “Це не входить в мої посадові обов’язки. Звертайтеся до … / Читайте на сайті … “

Чомусь я не думаю, що ця людина буде розвиватися професійно і … особистісно. Звичайно, дуже можливо, що він або вона професіонал/-ка своєї справи, але, категорично відмовляючись від спілкуватися із щиро зацікавленою людиною, фахівець риє собі яму. 

Жоден експерт, якого я знаю, і який любить ділитися зі світом тим, що любить робити, знає, вміє, який розповідає про свої проекти, плани, рефлексії, лайфхаки – про це не пошкодував. А в очах суспільства і матінки-Всесвіту заслуговував тисячі балів до карми:) Люди, які ніколи так не робили, навіть не уявляють розрив із тими, хто ділиться своїм професійним світом. Адже якщо глечик сповнений …

Зрозумійте правильно. Говорячи про допомогу іншим – я не маю на увазі зробити за нього роботу. Ні! Це означає побачити в людині – Людину Зацікавлену, її скупчення думок, планів, ідей, потенціалу, енергії і т.д.

pr-help

Допомога може полягати у тому, аби вказати людині на перспективний шлях, розповісти свій кейс, дати зворотній зв’язок, запросити на захід, поділитися досвідом, приготувати з ним вечерю або мовчки попити чай, а іноді і так – взяти за руку та повести. І ви будете єдиним, хто це зробить. Вам цього замало?

Коли ви це зробите, ви відчуєте величезну різницю між “категоріями” фахівців. Тими, які “це не входить в мої обов’язки” і тими, які вражають своєю гнучкістю, мудрістю, добродушністю, легкістю, своїми глибокими знаннями. Від перших ви підете ні з чим, окрім поганого настрою і дратівливості. Після других ви ані на мить не відчуєте себе винуватим або “боржником”, який має “відпрацювати борг”. Ці фахівці не будуть маніпулювати вашими почуттями провини, сорому,  неправильності чогось.

Коли все йде, як треба, обидві сторони отримують величезний дар, відчувають найсильніший комфорт, тепло і легкість.

Я знаю, як це. Інакше б і не починала цю розмову. Ви не відчуваєте себе клоуном, що розважає аудиторію під лозунгом “я хочу і мені повинні”, або єдиним гравцем на полі. Ви відчуваєте непідробну синергію. Вкладаючи в когось – ви вкладаєте в себе.

Вкладаючи в когось – ви вкладаєте в себе.

Якщо ви зажаті, боїтеся промовити зайве слово, щоби, не дай Боже, не розкрити страшну професійну таємницю або ваш унікальний феєричний грандіозний лайфхак, рахуєте кожну секунду, витрачену на “не тих” людей і подумки гнобите себе “я лох, навіщо я роблю це за просто так” – це все не те . Це все взагалі НЕ ТЕ. Не те навіть близько. Вже краще тоді сидіти з 9 до 18 у своїй професійній клітці із золотими прутами, якісно робити свою роботу за посадовою інструкцією і … і все. Це сіра “норма”.

Я не забажаю вас запам`ятовувати. 

Я знайду мильйони таких самих фахівців, як ви. Когось дешевле, когось приязніше, когось ближче за адресою. А до вас і надалі ходитимуть, зціпив зуби. І це анти-синергія. Хіба це прикольно? Як на мене, ні.

Проте ті, хто вкладає, отримують в гіпер-геометричній прогресії більше та виграють по всіх каналах! Таких оди-ни -ці. І я прагнутиму таку людину запам’ятати на все життя. Тому що вона щиро вплинула на мене. А, значить, зробила свій увічнений відбиток. Взяла і стала частиною життя іншої людини. 

Не просто прочитайте це, а усвідомте. Проведіть паралель зі своїм особистим життям, не тільки професійним. Завдяки чому і кому ви живете так, як зараз? Хто для вас ці люди, які зробили внесок? Ці питання для вас  – гідна мотивація змінюватися і змінювати?

Якщо ви будете вільні і безстрашні у тому, аби щиро дарувати іншій людині свої знання, навички, досвід – ви самі дізнаєтесь ще більше! Ви самі станете ще краще! Ви самі копнете ще глибше і станете унікальніше. 

Якщо ви побоїтеся конкуренції і зупинитеся – зупиниться не тільки людина-мЕнті (а може вона як раз і не зупиниться, а піде своєю продуктивною дорогою), але зупинитеся особисто ви.

Ви не маєте боятися бути виснаженим. Тому що це неможливо. Неможливо виснажитися, ділячися з кимось своїми знаннями, досвідом. Це  ж вам не нафта, як є вичерпуваним ресурсом планети! Це цілий Всесвіт. Він розширюється та трансформується. 

Сама ця методика не для того, аби викачати з вас те, що ви “потом і кров’ю” самостійно дізнавалися, напрацьовували, здобували… А зараз схопили все це в оберемок і боїтеся, що відберуть. Боїтеся, що всі ведуть полювання на ваш “інтелектуальний сейф”.

cowork

Така стратегія і навіть майнд-стайл для того, аби стати вільніше, гнучкіше, глибше, добродушніше, успішніше та, однозначно, впливовіше і, епітет з назви матервалу, – краще. 

Резюмуємо:

  • ви розбираєтеся у PR (Навіть якщо ви не ас – все рівно! Як пише Ліна Костенко: “… жоден поет не був непоетом”)
  • ви знашли людину, якій би дуже не завадила ваша поміч
  • ви допомогаєте їй, причому у будь-який час та віддаєте багато (ні, я маю на увазі справді багато)) – важливо щиро цього хотіти, інакше це не ваш мЕнті, а ви не той ментор
  • нікому про це не розповідаєте (да-да, жодному фейсбуку)
  • насолоджуєтеся

Таких проектів не будут сотні. Якщо всі пункти у резюме співпадають, це взаємнодоленосна зустріч і співпраця. Можуть бути тисячі дрібних допомог за просто так. Але великої риби завжди менше. 

Я не хочу говорити, кому та у чому я помогала, тому що методика не повинна давати тріщину у цьому місці. Зберігайте ваш секрет. 

У моєму житті людей, котрим я допомагала настільки довго, безвозміздно, ділючися найкращими думками та ідеями, до яких я дійшла завдяки цим людям, було двоє. Під час взаємодії ставалися просто перезавантаження. Як результат і як процес – я розширила свої знання, кругозір, переглянула професійні принципи. Виявляється, що нас вчать наші учні, а не ми їх. Скажу так, що це блокбастер у прямому ефірі життя. 

Я була залучена у те, як змінюються їхні проекти, робота, алгоритми дій та хід думок після наших практик, консультацій, “інвестицій”. Я постійно бачила і відчувала свій вплив в їхніх життях. А їх життя – на життя інших людей: батьків, друзів, роботодавців. Ланцюжок був безповоротно запущений. У ряду доміношек першим поштовхом було наше безоплатне партнерство. Я хвилювалася за них, боролася разом з ними проти когось, думала з ними, знаходила та спростовувала ідеї разом із ними. Ось так бути заодно з кимось неповторно. Не знаю, наскільки багато людей відчувули такий досвід. Але щось мені підказує, не так багато…

Я дуже раджу не відкладати у добровільній безвозміздній допомозі. Це не з розряду благодійності. Це з розряду якоїсь раціональної” карми”. Я не можу пояснити це на всі 100% мовою, яка мені доступна. Це просто потрібно зробити, відчути, переконатися в цьому, і більше не хотіти розвиватися без цього методу.

Більше цікавостей-корисностей у блозі ГО про PR PRUF 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?