Дезінформація в громадянському секторі

На запрошення трошки допоміг Держдепу із проведенням міжнародного заходу (Digital Citizenship in the Difinformation Age), отже декілька вражень.По-перше, з часів останнього ТехКемпу рівень учасників ...

Screen Shot 2018-12-11 at 17.43.11
Дезінформація в громадянському секторі

На запрошення трошки допоміг Держдепу із проведенням міжнародного заходу (Digital Citizenship in the Difinformation Age), отже декілька вражень.

По-перше, з часів останнього ТехКемпу рівень учасників (Естонія, Грузія, Латвія, Греція, Молдова, Туреччина, Сербія, Кіпр) збільшився в рази. Мені сподобалось також, що це вже не суто туса, або просування софтверних монополістів через тексупи і т.і., типу опанування гуглдоками і т.п, яке ще можна побачити в Україні на різноманітних заходах та проектах. Учасники оперують найсучаснішими технологіями для своїх проектів. Чи то розробка гаджетів, для запобігання насильству в школах, чи використання штучного інтеректу, дронів і т п для досить конкретних потреб, або створення якісного мікрофільму для пітчингу свого проекту. Хтось з учасників вже успішно назбирав на свій проект 1,5 млн доларів та цікавиться можливостями поширення на нові країни. От така цікава суміш учасників  До речі UNIC (місцевий універ) має потужну медійну команду та обладнання, яка вже отримала престижну винагороду на міжнародному конкурсі за створений фільм у VR.

Отже за будь якою дією можна спостерігати два фактори: 1) фаховість, 2) вражаючи навички взаємодії з іншими. Це не просто доброзичливість, а саме зданість взаємодіяти. На моїх очах, учасники із зовсім різними інтересами та бекграундом (програмування, роботікс, освіти, профілактики насильства, і т.п.) протягом перших 90 хвилин майже не можуть знайти нічого спільного, що могло би їх об’єднати та надихнути на спільний проект. І згодом якимось дивним чином перетворюються на команду, яка до того ж стала переможцем ТехКемпу.

Ми з вами останнім часом спостерігаємо багато закликів до співпраці, бачили начебто і бажання (або їх декларацію) різних людей співпрацювати, але часто стикаємось із досить примітивними спробами маніпулювання. Здається люди вже самі не помічають, що за відсутності навичок співпраці, використовують свої накопичені навички з маніпулювання іншими для власних інтересів. А потім ображаються, що мало хто бажає співпрацювати. Але то вже інша тема.

По-друге, у мене ще раз склався цікавий тандем із американськими розробниками під час розгляду питання Disinformation in Activism, яке суттєво стримує розвиток міжсекторальної взаємодії (використання недостовірної інформації породжує недовіру, а не співпрацю). Розробили досить нескладний механізм 2 levels authenticating crowdsourced information, інформацію про який будемо поширювати як завжди через наших партнерів в Україні.

P.S. Додав ще фото з волонтером із Японії, якого ознайомив із можливостями Віртуальної Реальності. Розширювати уявлення виявляється ще просто приємним

группа Кипр тренер Япония


Останні публікації цього розділу:

Громадська участь: купа цегли чи затишний дім?

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик