Реєстрація


Польова робота на Донбасі

Центр громадянських свобод організував розмову з переможцем правозахисної премії за видатні здобутки у сфері захисту прав людини 2016 року Геннадієм ЩербакомГеннадій Щербак луганчанин, батько п’ятьох дітей, керівник організації “Мирний берег”. З початком війни на Донбасі через загрозу життю змушений був покинути свій рідний дім та бізнес.

Тривалий час на волонтерських засадах, збирав інформацію про катування, позасудові страти, зниклих безвісти тощо. Створив унікальну, безпрецедентну базу даних про порушення прав людини в умовах війни на Донбасі, яка нараховує більше 7000 тисяч справ.

ГО «Мирний берег» також збирає матеріали та формує картину ключових подій війни на сході, таких як «Ізваринський котел», «Іловайський котел», трагедія ІЛ-74, події 5 вересня 2014 року, події в Донецькому та Луганському аеропортах, «Дебальцевський котел» тощо. Наприклад, досліджуючи трагічні бої 5 вересня 2014 року в Луганській області, «Мирний берег» знайшов 175 учасників цих подій.

Здійснена робота Геннадія та його колег – неоціненний вклад у розслідування злочинів проти міжнародного гуманітарного права та утвердження правосуддя, зокрема, у міжнародних інстанціях, таких як Міжнародний кримінальний суд. 

Спікери:

  • Олександра Матвійчук – голова правління ГО «Центр громадянських свобод», авторка ряду доповідей про порушення прав людини під час Революції Гідності, а також під час окупації Криму та війни на Донбасі, що в т.ч. були направлені до Міжнародного кримінального суду
  • Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи
  • Володимир Яворський (Центр громадянських свобод)
  • Геннадій Щербак

???????????????????????????????

Модератор:

  • Ольга Сніцарчук – журналістка та ведуча 5-го каналу


Останні публікації цього розділу:

Відкритий мікрофон YouthDay: волонтерство, екологія, безпека, здоров’я

Відкритий мікрофон YouthDay: працевлаштування, бізнес, підтримка молоді

Відкритий мікрофон YouthDay: молодь, лідерство, можливості

Відкритий мікрофон YouthDay: адвокатування та моніторинг

Відкритий мікрофон YouthDay: подорожі та обміни

Відкритий мікрофон YouthDay: освіта, просвітництво, дослідження