Україна – куди, чому і як рухаємося. Результати опитування

 Розчарування корупцією залишається на високому рівні, а довіра суспільства до влади – низькою. Головними маркерами руху у правильному напрямку окреслено такі умови:  коли буде позбавлено ...

8
Україна – куди, чому і як рухаємося. Результати опитування
 Розчарування корупцією залишається на високому рівні, а довіра суспільства до влади – низькою. Головними маркерами руху у правильному напрямку окреслено такі умови:  коли буде позбавлено недоторканності народних депутатів і суддів (46%), буде запроваджено чiткий антикорупційний механізм, який дозволятиме притягати до відповідальності чиновників (38%), буде засуджено i ув’язнено знакового представника/-ків нинішньої влади, впійманих на корупції (34%), буде засуджено i ув’язнено представників органів влади, чиновників, які займаються хабарництвом (31%), буде максимально спрощено процедури отримання довідок, дозволів і т.п. (25%). Дослiдження проводилося Соцiологiчною групою «Рейтинг» на замовлення Мiжнародного Республiканського Iнституту.
1
“Ні для кого не секрет, що перед адміністрацією Порошенка стоять серйозні виклики але це опитування – одне з багатьох проведених МРІ в останні роки, могло б свідчити про існування променя надії для новопризначеного прем’єр-міністра Гройсмана”, саме так стверджує Стівен Нікс, Директор Євразійського підрозділу, МРІ. “Рішення уряду про проведення ряду реформ, включаючи заходи щодо підвищення відповідальності судової влади – багатообіцяючий початок. Саме зараз потрібно скористатись цим вікном можливостей для забезпечення реалізації даних реформ належним чином”. Незначне зниження кількості тих, хто категорично не схвалює діяльність парламенту з 59% у лютому до 46% згідно даного опитування, може слугувати можливістю для продовження реформ. Однак, українці як і раніше, скептично налаштовані щодо переспективи уряду покласти край політичній кризі. На запитання про те чи може Кабінет міністрів під керівництвом Гройсмана принести позитивні зміни для країни, 60% респондентів відповіли “скоріше” або “однозначно” ні, у порівнянні з 20% – “скоріше” або “однозначно” так. Важливо відзначити, що новий прем’єр-міністр домігся прогресу в створені нової реформаторської більшості в парламенті.
2
Антикорупційна реформа вважається найбільш пріоритетною для органів влади (44%), саме від неї великою мірою залежать перспективи країни на майбутнє. 46% респондентів розглядають скасування недоторканності парламентаріїв та суддів як ключовий показник прогресу країни, 38% вважають, що чіткий антикорупційний механізм підзвітності посадовців громадянам буде запорукою більш позитивного розвитку подій в державі.
3 4
39% українців заявили, що готові підтримати рішення про вступ у НАТО на референдумі. 32% опитаних заявили, що проголосували б проти. 12% не голосували б. 17% респондентам було важко відповісти на питання щодо референдуму.
5
7Опитування проводилося по всiй Українi (крiм окупованих територiй Криму i Донбасу) з 28 травня по 14 червня 2016 р. Всього було опитано 2,400 жителів України вiком 18 рокiв i старше, якi мають право голосувати. Вибiрка є репрезентативною за статтю, вiком, регiоном i величиною населеного пункту. Допустима похибка не перевищує  2.0%. Додатково було опитано 1000 респондентiв у Днiпровськiй областi. Англійською дослідження


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares