Освітяни зі Сходу – це величезний ресурс розвитку освіти

Воєнний конфлікт на Сході України став складним випробуванням для освіти регіону. Обласні центри, в яких були зосередженні найкращі навчальні заклади Донецької та Луганської областях, опинилися на ...

Додано:
ElenaBur

1
Освітяни зі Сходу – це величезний ресурс розвитку освіти
Воєнний конфлікт на Сході України став складним випробуванням для освіти регіону. Обласні центри, в яких були зосередженні найкращі навчальні заклади Донецької та Луганської областях, опинилися на окупованій території. Вищі навчальні заклади та Інститути післядипломної освіти педагогів з великими труднощами налагодили вже свою роботу в інших містах області, і їх працівники мали змогу переїхати разом зі своїми навчальними закладами. Що стосується загальноосвітніх навчальних закладів – то мова про їх переміщення навіть не йшла, тому учителям шкіл, які були вимушені покинути свої домівки та робочі місця, треба розв’язувати не тільки побутові проблеми, а й шукати нове місце роботи, налагоджувати відносини з новими колегами, доводити свою професійну спроможність.

Постає актуальне питання: як учителю бути сучасним та конкурентоспроможнім на ринку освітніх послуг у час стрімкого розвитку технологій і одночасно економічної кризи у країні та великих змін у власному житті? Безумовно, одним із пріоритетних напрямків у вирішенні цього питання стає безперервна освіта педагогів. І саме неформальна освіта, яка у документах ЮНЕСКО визначена як будь-який вид організованої і систематичної діяльності установ, що не входять в формальну систему освіти, дозволяє педагогові вчасно отримувати актуальні знання та набувати необхідних навичок.

З 11 квітня по 30 вересня 2016 року громадською організацією “Рух української неформальної освіти” за підтримки Посольства Королівства Нідерландів та ГО «Центр Соціальна Дія» реалізується проект “Розвиток життєвих, професійних та кар’єрних навичок педагогів ВПО”.

Головною метою проекту є підвищення конкурентоспроможності освітян ВПО на ринку праці. Участь у проекті беруть педагоги зі Сходу, які залишити свої домівки на Сході та переїхати жити і працювати в інші міста України. Також серед учасників проекту є освітяни, які працюють з дітьми з числа ВПО.

Програмою проекту учасникам запропоновано 4 навчальні модулі: Хмарна освіта, Сучасні тренди в освіті, Інструменти on-line педагога, Психологія успішної людини.

Впродовж 4 місяців педагоги оволодіють хмарними сервісами, які дозволять раціонально виконувати свою роботу, навчаться використовувати хмарні технологій під час організації навчального процесу, ознайомляться з сучасними трендами в освіті, опанують електронні інструменти та сервіси, завдяки яким можна презентувати себе та свою роботу. Педагогам з України про свій досвід розповіли освітні технологи з Естонії Людмила Рождественська та Марина Курвитс. Вітчизняні освітяни також не залишилися осторонь: Гущина Наталія та Габзовська Наталія поспілкувалися з учасниками проекту стосовно сучасних трендів в освіті.

Проект ще не закінчився, але уже можна сказати, що він став великим кроком вперед для освітян зі Сходу. Про це свідчать відгуки самих учасників курсів:

Проект «Розвиток життєвих, професійних та кар’єрних навичок педагогів ВПО» набирає обертів з неймовірною швидкістю. Цікаво, креативно, творчо! Для мене – це не тільки важлива й корисна інформація, це маса позитиву, приємних зустрічей з давніми друзями та набуття нових контактів, знайомств. Щиро вдячна організаторам, координаторам й всім учасникам проекту за незабутні години співпраці! Впевнена, що конкурентоспроможність залучених до проекту освітян значно підвищиться як на рику праці так і в житті, а отримані знання, вміння та навички стануть своєрідною драбинкою до успіху для кожного з нас. (Марія Самарська, Донецька область, м. Білозерське).

За щоденними клопотами, роботою інколи не вистачає часу іти в ногу з цифровими новинками, що збільшують прірву між наставником та учнем… Деякі нові навички, про які дізналася завдяки цьому проекту, уже застосовую. Багато відкриттів, які допомагають раціонально використовувати та економити час, дійсно вражають! І виникає питання: чому не знала про це раніше? Щира вдячність колегам-учасникам та педагогам-новаторам, що діляться практичним досвідом!!(Ніна Уколова, м. Київ).

Середньостатистичний викладач влітку навіть не вмикає комп’ютер, бо за весь навчальний рік це чудо сучасності набридає дуже сильно. Але те, що з нами роблять наші шановні організатори, не піддається не якій логікі! Ранок починаю не з кави, а з того, що вмикаю комп’ютер з бажанням побачити нові завдання та отримати нові знання. Я вдячна всім, хто працює над тим, щоб я стала кращім педагогом (Олена Ковальова, м. Київ).

Зараз я розумію, скільки часу могла б зекономити , якби володіла вміннями, що дарує проект, раніше. По-перше, знання потрібних сервісів. По-друге, безцінне море ідей, яке дало спілкування та запропоновані матеріали. Для мене участь у проекті – це і професійний інтерес, і особистий; це потужний стимул до самовдосконалення; це дійсно ЗАДОВОЛЕННЯ. Зараз радію відпустці, бо маю можливість виконувати завдання не поспіхом уночі, а розважливо, смакуючи все новеньке))) Щиро вдячна вам, шановні організатори, і вам, любі колеги. Разом ми дійсно сила! (Тетяна Байдаченко, Донецька область, м. Слов’янськ)

Наразі триває останній 4-й навчальний модуль. А у вересні пройде заключна конференція проекту у Києві, на якій зустрінуться найактивніші учасники проекту.

Більш детально ознайомитися з ходом проекту можна на сторінці проекту у Фейсбук.

З пропозиціями та питаннями можна звертатися до тренерів та координаторів проекту Германа Артема та Бурдун Олени за електронною адресою [email protected].


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares