Публічне обговорення «Новий суспільний договір: аспект власності або як побороти олігархію»

Початок: 29.08.2018 о 11:00
Закінчення: 29.08.2018 о 13:00
Адреса: Київ,
Місце: приміщення «Foundation for furture»
Інститут демократії та розвитку «PolitA»
Телефон: 380 66 47 85 529
E-mail: [email protected]

Завершено

40108974_1835188349850379_8682144769591214080_n
Публічне обговорення «Новий суспільний договір: аспект власності або як побороти олігархію»

29 серпня 2018 року об 11 годині в приміщенні «Foundation for furture» (вул. Хрещатик 19а, БЦ «Хрещатик», 2 поверх) Інститут демократії та розвитку «PolitA» спільно з «Foundation for future»  запрошує всіх бажаючих приєднатись до публічного обговорення за участю експертів «Новий суспільний договір: аспект власності або як побороти олігархію». Це вже п’ята зустріч експертного середовища, яка присвячена публічному обговоренню теми Нового Суспільного Договору, Нової Конституції.

Захід у facebook

Реєстрація обов’язкова тут 

Акредитація ЗМІ тут. 

Тел. +380 66 47 85 529, Електронна пошта: [email protected]

 Згідно з 13 статтею чинної української Конституції, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Але що ми маємо по факту? Громадяни України лише на папері є власниками національних багатств, а реальними володарями є навіть не держава в обличчі державних інституцій, а олігархічні клани, які незаконно отримують всі бонуси від національних доходів.

 Як наслідок — народ, не є господарем на власній землі. Відчужені від належної власності недосконалою системою правових норм, ми не можемо також повноцінно реалізувати суверенітет країни. Сьогодні в Україні гостро стоять земельне питання, неможливість приватизації власних будинків, завищена оплата за користування природними ресурсами. І мова йде не лише про землю, надра, природні ресурси. Є багато інших ресурсів, про які пересічні українці навіть не здогадуються, але які можна віднести до спільного майна всього народу.

Очевидно, що нинішній негласний суспільний договір не захищає інтереси простих громадян і не забезпечує економічно ефективне функціонування держави. Чи може Новий Суспільний Договір врятувати Україну від цієї патової ситуації? Як же з титульного власника громадяни України можуть стати реальними розпорядниками і споживачами суспільних благ? Які існують способи використовувати цю власність без участі держави? Що таке  республіканська частка та як вона може зняти тягар багатьох соціальних виплат?

Під час зустрічі експерти обговорять практику вирішення цих питань в економічно розвинених країнах. Учасники заходу спробують визначити чого не вистачає нашому суспільству для відповідального співуправління та справедливого співволодіння національними ресурсами?

А також що потрібно для екосистемного партнерства в державі, (партнерства з Природою), аби ми нарешті припинили хижацьки споживати природні послуги, турбуючись про майбутні покоління.

Серед запрошених експертів:

  • Дацюк Сергій — відомий сучасний український філософ, просвітник, письменник; Пан Сергій є експертом Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», автор теорії віртуальності та низки інших сучасних філософських концептів.
  • Фесенко Володимир — політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Кандидат філософських наук, є автором понад 100 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі декількох підручників з політології.
  • Таран Віктор — голова аналітичного центру «Ейдос». Відомий політолог та публіцист, кандидат наук з державного управління. Співзасновник таких відомих успішних громадських ініціатив як «Чесно» та «Реанімаційний пакет реформ».
  • Чудновський Віталій — політик, громадський діяч, народний депутат України трьох скликань (V-VII). Один з лідерів та засновників Коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція».
  • Чаплига Михайло — політолог, експерт Українського інституту з прав людини від 2012 по 2018 рік, начальник Управління комунікативної політики та зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини.
  • Модератор заходу — Катерина Одарченко, Президент Інституту демократії та розвитку «PolitA».