Онлайн-дискусія на тему проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства під час війни

Початок: 26.08.2025 о 17:00
Закінчення: 26.08.2025 о 18:30
Адреса:
Місце: онлайн
Центр Дністрянського E-mail: [email protected]

Завершено

event_dc_26.08
Онлайн-дискусія на тему проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства під час війни

Які є основні концепції пропонованого українського механізму проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом () та які існують проблеми у його практичному впровадженні?

Запрошуємо на онлайн-дискусію “Проміжні репарації постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з російською агресією: виклики створення механізму””.

Коли: 26 серпня, 17:00-18:30

Де: Zoom

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/nmTF45UpX8yipL2VA 

Організатори забезпечать синхронний переклад.

Учасники обговорення:

Cristián Correa, Head of Reparation Praxis Hub, Global Survivors Fund;

Федiр Дунебабiн, Global Survivors Fund Country Representative for Ukraine;

Альбіна Басиста, Консультантка з правових питань народного депутата Марини Бардіної, доцентка кафедри міжнародного права КНУ ім. Тараса Шевченка (TBC).

 Модератор:

Іван Городиський, адвокат, канд. юрид. наук, директор Центру Дністрянського, Віцепрезидент Асоціації правників України 

Під час заходу обговоримо:

  • Невідкладні проміжні репарації: які моделі та інструменти пропонуються, які потреби постраждалих вони мають покрити, і що показує світова практика?
  • Закон 4067-IX “Про правовий і соціальний захист осіб, постраждалих від сексуального насильства”: які ключові принципи він закріплює, з якими викликами стикається імплементація, і як їх подолати?
  • Як невідкладні репарації та Закон 4067-IX можуть бути розширені на інші категорії постраждалих та інтегровані в ширший механізм відшкодування шкоди постраждалим вiд грубих порушень прав людини?
  • Які джерела фінансування можна використати для оперативної реалізації таких заходів без очікування повного завершення механізму?
  • Як забезпечити прозорість, участь постраждалих та врахування їхніх потреб при реалізації обох інструментів? 

Організатори заходу: Центр Дністрянського, Global Survivors Fund 

Інформаційні партнери: Асоціація правників України, Юридична газета

Захід відбудеться за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту «#Compensation4UA/Відшкодування воєнних збитків для України. Фаза V: проміжні репарації для постраждалих від російської агресії проти України – вивчення підходів, потреб та рішень».