Міжнародна конференція “Соціальні інновації: нові рішення старих проблем”

Початок: 16.02.2017 о 09:00
Закінчення: 16.02.2017 о 19:00
Адреса: Київ, Україна
Місце: Уточнюється
Український форум благодійників
Телефон: +38 (044) 425 92 94
E-mail: [email protected]

Завершено

“Соціальні інновації: нові рішення старих проблем”
Міжнародна конференція “Соціальні інновації: нові рішення старих проблем”

IX Міжнародна конференція Українського форуму благодійників “Соціальні інновації: нові рішення старих проблем” відбудеться 16 лютого 2017 р. в Києві.

Це найпотужніший захід року у сфері благодійності і соціальних ініціатив бізнесу. До участі запрошуються: представники благодійних і громадських організацій, соціально відповідального бізнесу, соціальні стартапери, журналісти.

Cайт конференції з інформацією про спікерів та детальною програмою заходів.

Щоб стати учасником конференції, заповніть онлайн-форму.

9.00 – 9.15 Відкриття конференції
9:15 – 9:45 Ключова доповідь “Соціальні інновації, які сколихнули світ»

Джефф Кэррол, віце-президент організації HumanimЩо таке соціальна інновація? Сучасні тренди розвитку соціальних інновацій у світі. Успішні соціальні інновації, втілені організаціями громадянського суспільства.

9:45 – 11:00Конференц- зала Панельна дискусія «Четвертий сектор: нова мильна бульбашка чи реальність?» Ще донедавна експерти поділяли суспільство на три основні сектори: державний, приватний та громадський. Проте наразі у світі спостерігається новий тренд — поява так званого четвертого сектору, основна мета якого заробити кошти, але витратити їх не на власні потреби, а спрямувати на розв’язання актуальних соціальних викликів. Цей сектор намагається поєднати традиційні та інноваційні підходи як до ведення бізнесу, так і до пошуку шляхів вирішення соціальних проблем.Питання для обговорення:

  1. Четвертий сектор — це міф (яскрава обгортка, новий популістичний мем) чи реальність (практика, доведена досвідом)?
  2. Чи спроможні неприбуткові організації самостійно генерувати та впроваджувати інновації? Що їм для цього потрібно або чого їм бракує?

3. Чи спроможні держава або  бізнес самостійно ефективно розв’язувати соціальні проблеми, використовуючи нетрадиційні, інноваційні рішення?

  1. Яким чином державі, бізнесу та громадянському суспільству досягти спільної візії щодо розв’язання соціальних викликів? Чи потрібно це?

Експерти:

  • Стефані Моріно Тарпін, виконавчий директор Pact Ventures, США
  • Юрій Филюк, засновник культурно-мистецького проекту «Тепле Місто», Україна
  • Михайло Богомольний, експерт з менеджменту громад, засновник Міжнародного бізнес-акселератора New Door Riga, Латвія
  • Євген Бистрицький, виконавчий директор МБФ “Відродження”, Україна*
  • Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації президента України, секретар Національної ради реформ, Україна

Модератор: Альона Калібаба, керівник Школи Українського Підприємництва при креативному просторі “Часопис”, community contributor “Часопис”, Україна

11:00 – 11:30 Вручення нагород «Голос благодійності» журналістам, що сприяють розвиткові благодійності в Україні
11:30 – 12:15 Перерва на каву
12.15-13.45 Дискусійні секції«Інкубаційні та акселераційні програми — перший крок до успіху»«Соціальні підприємства України – аналізуємо досвід»«Як започаткувати  соціальне підприємство: досвід Швеції , Латвії та України”

«Інноваційні лабораторії: інструмент втілення нових рішень»

«Як працюють агенти змін у поширенні інновацій»

13:45 – 14:30  Обід
14:30 – 15:15 Інтерв’ю на сцені “Анатомія нестандарних рішень у соціальній сфері”Зазвичай одну й ту ж соціальну проблему намагаються  розв’язати паралельно кілька організацій.  У кожної свої підходи та бачення. Однак одні досягають успішних результатів, а для інших їхня діяльність залишається нескінченим процесом. Організація … розробила методику “позитивної  девіації”, яка дозволяє проаналізувати різні підходи до вирішення того чи іншого завдання та визначити найбільш оптимальні рішення, що можуть привести до успіху.Експерт: Дежан Докузовскі,  менеджер проектів в UNDP, МакедоніяПитання до обговорення:

  1. Як ефективно проаналізувати досвід вирішення тієї чи іншої проблеми?
  1. Як обрати власну стратегію?
  1. Як побудувати свій успіх на поразках інших?
15:30 – 17:00 Сесія практичних кейсів та майстер-класів «Комора інноваційності»«Комунікуємо інноваційно»«Оцінюємо вплив інноваційно»«Стратегуємо інноваційно»

«Залучаємо ресурси інноваційно»

«Плануємо інноваційно»

17:00 – 17:15 Перерва на каву
17:15 – 18:15 Панельна дискусія « Цінності чи лідери: за ким/чим йти?»Щоб інновації стали частиною нашого життя, їх повинні запроваджувати харизматичні лідери. Однак не всі лідери керуються цінностями зі знаком “+”.  А справжні гуманістичні цінності не завжди знаходять потужних провідників, які підхоплять їх, втілять у життя та надихнуть інших. На що нам слід орієнтуватися та кого шукати?Питання для обговорення:

  1. Що є важливіше для досягнення змін : цінність чи лідер?
  1. Як згуртувати лідерів навколо цінності?
  1. Яким чином соціальні активісти, філантропи, соціальні підприємці та інноватори пропагують нові форми лідерства, впливають на формування порядку денного та за допомогою соціальних інновацій створюють нові форми участі у досягненні соціального впливу?

 Експерти:

  • Наталія Ємченко, співавтор спортивно-соціального проекту «Сомнение CHALLENGE”, Україна
  • Ігор Найда, HR-директор Міжнародної спеціалізованої фармацевтичної корпорації Юрія-Фарм, Україна
18:15 – 19:00 Неформальне спілкування