15, 16 та 17 квітня Центр демократії та верховенства права проведе міні-курс для українських медіа “Коронарне мислення: як медіа виживати онлайн”.
Через епідемію коронавірусу та роботу в умовах карантину українським медіа довелося змінити звичний режим роботи і зіткнутися з проблемами – однак деякі медіа вже знайшли вихід і успішно працюють у нових форматах.
На нашому міні-курсі редактори, журналісти та професійні аналітики у 30-хвилинних лекціях розкажуть, як змінюються медіа та їхні читачі, а ще – поділяться успішними прийомами роботи під час пандемії. Зокрема, про те, якими стають соцмережі, як у кризовий період працювати з новинами, журналістикою даних та аналітичними текстами.
Викладачами міні-курсу стануть:
-
Альона Романюк, редакторка проєкту «По той бік новин»;
-
Анастасія Іванцова, аналітикиня VoxCheck;
-
Євген Спірін, головний редактор Бабель;
-
Марина Отт, аналітикиня VoxUkraine, лідерка проекту DataVox;
-
Олександра Койдель, Вільний університет Берліну, Київська Школа Економіки;
-
Аліса Юрченко, редакторка BIHUS.info.
Онлайн-лекції розраховані на журналістів та редакторів онлайн-медіа, комунікаційників громадських організацій та блогерів.
Реєстрація на подію за посиланням: https://forms.gle/UgVdsK3bWVUSYRni7. Підтвердження участі та інформацію для долучення до відеоконференції ми надішлемо до 14 квітня зареєстрованим учасникам.
Міні-курс пройде на онлайн-платформі Zoom у реальному часі. Учасники зможуть ставити питання та дискутувати з лекторами. Надалі відео лекцій буде доступне у Youtube-каналі Центру демократії та верховенства права.
Розклад лекцій:
15 квітня: як змінились правила гри
16:15 Вітальне слово директора ЦЕДЕМ Тараса Шевченка
16:30 Як змінились соцмережі в період пандемії: фактчекінг, фейки і не тільки. Розповімо, як змінилася поведінка користувачів Facebook, Telegram та робота самих соцмереж – Альона Романюк
17:15 Коронавірус, критичне мислення та джерела перевірок. . У цій лекції відповімо на питання: як медіа працювати з масовою панікою серед громадян – Анастасія Іванцова
16 квітня: а що з контентом
16:15 Новини під час пандемії. Будемо говорити про те, як новинарям інформувати читачів про останні події і водночас дотримуватися балансу – Євген Спірін
17:25 Чи журналістські розслідування в кризі? Як змінились формати та як збирати аудиторію – пояснимо на актуальних кейсах – Аліса Юрченко.
17 квітня: всім аналітика
15:45 Як писати переконливо: структура аргументу та елементів тексту. Розповімо, як переконати аудиторію дочитати ваш лонгрід до кінця – Олександра Койдель.
16:30 Журналістика даних: як українське онлайн-видання будує свої дослідження – Марина Отт.
Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) – це аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.