Привертаючи увагу до проблеми використання викопного палива як основного джерела фінансування російської агресії проти України, кліматичні активісти запрошують зацікавлених долучитися до дискусії «FossilFree Talks». Подія відбудеться 18 червня у просторі «Розсадник».
У рамках кампанії щодо підтримки Договору про відмову від викопного палива (Fossil Fuel Non-Proliferation Treaty) громадська організація «Плато» проводить серію заходів про важливість відмови від викопного палива (нафти, вугілля, газу) та спонукання до переходу на альтернативні джерела енергії.
Перший захід «FossilFree Talks» відбудеться цієї суботи, 18 червня, та передбачатиме спілкування про кампанію та український контекст в питанні відмови від викопного палива. Розкриватимуть тему екоактивіст і член правління ГО «Екодія» Олег Савицький, а також екоблогерка та співавторка екоподкасту “Пояснизаеко”.
“Львів зробив перший крок у напрямку енергетичної незалежності, підписавши у 2018 році меморандум про співпрацю з міжнародною кліматичною організацією «350.org». Здавалося б, питання енергетичного переходу не на часі, але з 24 лютого ми критично відчуваємо смертельний вплив викопного палива на собі, адже росія фінансує свою воєнну машину саме через продаж нафти і природного газу, а також використовує енергоносії для шантажування країн ЄС. Саме тому важливо вже зараз шукати рішення, які не шкодитимуть нам і довкіллю”, – коментує Діана Попфалуші, екоактивістка та менеджерка кампанії поширення Договору про відмову від викопного палива у Львові.
Захід відбудеться у просторі «Розсадник» (вул. Мушака, 58, вхід з боку джерела). Початок о 16:00. Участь безкоштовна за попередньої реєстрації. Подія у соціальній мережі Facebook.
Довідка
Договір про нерозповсюдження викопного палива (The Fossil Fuel Non-Proliferation Treaty) – це засіб для організованої відмови від викопного палива та просування справедливого енергетичного переходу у всьому світі.
Ініціатива має на меті заповнити пробіли та підсилити Паризьку угоду, зокрема:
- зупинити нові проєкти з видобутку викопного палива по всьому світу (нерозповсюдження);
- скоротити видобуток існуючих запасів, щоб залишитися на траєкторії глобального потепління в 1,5ºC (чесна відмова);
- підтримати перехід світу до відновлюваної енергетики (справедливий перехід).