III Щорічна конференція з повернення активів

Початок: 15.12.2016 о 08:00
Закінчення: 16.12.2016 о 17:00
Адреса: вул. Госпітальна, 12, Київ,
Місце: Президент Готель

Завершено

Screenshot_36
III Щорічна конференція з повернення активів

Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти: арешт; конфіскація; управління – міжнародна конференція «експертів для експертів», яку вже втретє проводять громадські антикорупційні організації – Центр протидії корупції та Transparency International Україна – для українських правоохоронних органів, антикорупційних інституцій та урядовців, відповідальних за розслідування корупційних злочинів та повернення украдених активів у власність держави або постраждалим особам.

Сьогодні в Україні на законодавчому рівні є всі необхідні інструменти, аби ті, хто зловживає офіційним положенням, не залишалися непокараними. Активи, які незаконно привласнюють чиновники або власники збанкрутілих банків – це кошти, що мали бути використані на користь українського народу, – для економічного розвитку держави та зміцнення добробуту кожної родини. Повернення доходів від корупції у співробітництві з міжнародною спільнотою має велике значення для відновлення соціальної справедливості та довіри суспільства до фінансових інституцій, Президента, Уряду, правоохоронців та суддів.

Мета організаторів – знайти вихід з глухого кута у розслідувані кримінальних проваджень щодо Януковича і його соратників, а також у провадженнях щодо банків-банкрутів через обмін знаннями й тактиками між українськими й іноземними експертами, зокрема, з Молдови, де наразі розслідується справа банківського шахрайства на $1 млрд.

Конференція «Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти: арешт; конфіскація; управління» має на меті окреслити ключові перепони на шляху розслідування корупційних злочинів та стратегії повернення активів, зміцнити зусилля з координації  міжнародної допомоги у проведенні складних фінансових розслідувань, відстеженні, замороженні та конфіскації активів, їх поверненні та управлінні у прибутковий для держави спосіб.

Конференція стане своєрідним підготовчим майданчиком для української влади до участі у глобальному форумі з повернення активів, анонсованого екс-прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном під час лондонського міжнародного саміту щодо боротьби з корупцією (глобальний форум з повернення активів відбудеться за підтримки Організації Об’єднаних Націй і Світового банку в США в наступному році та буде сфокусований на допомозі Україні, Нігерії, Шрі-Ланці та Тунісу).

Окремий фокус під час заходу буде зроблено на дискусії щодо залучення громадянського суспільства та осіб, постраждалих від корупції, до процесу повернення активів. Це питання неоднарозово піднімалося Групою оцінки виконання Конвенції ООН проти корупції, а також Відкритою міжурядової робочої групи з повернення активів. Залучення української сторони до міжнародних процесів у цьому питанні є актуальним як ніколи.

Важливою частиною Конференції стануть робочі навчальні модулі іноземних експертів для українських правоохоронців, які допоможуть посилити взаємну правову допомогу та визначити конкретні дії, необхідні для інтенсифікації зусиль, спрямованих на розслідування корупційних злочинів, розшук та повернення активів.

  • Що зроблено для повернення активів, украдених Януковичем та його спільниками?
  • Нове законодавство арешту та спецконфіскації: можливості vs результати застосування.
  • Розбудова українського офісу ARO-AMO – «план на завтра».
  • Як стягнути кошти з бенефіціарів неплатоспроможних банків – некримінальні інструменти повернення активів Фондом гарантування вкладів України.
  • Повернення активів та постраждалі – роль громадянського суспільства в удосконаленні форм міжнародної співпраці для забезпечення справедливості.

Робочі модулі для детективів та прокурорів: взаємна правова допомога та міжнародне співробітництво; пошук активів та фінансової інформації за кордоном; forensic audit та цивільні позови в міжнародних юрисдикціях; розслідування злочину незаконного збагачення.

Конференція «Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти: арешт; конфіскація; управління» організована громадськими організаціями «Центр протидії корупції» та Transparency International Україна за фінансової підтримки міжнародних донорів.

Участь у конференції – тільки за особистими запрошеннями після реєстрації учасників на сайті конференції. Заявки на участь у робочих модулях розглядаються організаторами окремо. Залишити заявку можливо на сайті конференції у розділі Реєстрація. Захід є цікавим та корисним в першу чергу для детективів, слідчих та прокурорів, суддів, фінансових аналітиків, фахівців з превенції корупції, захисників ошуканих вкладників, експертів зі сфери банківського нагляду та антикорупційних активістів.

Робочі мови – українська, російська, англійська (синхронний переклад).

Офіційний сайт конференції українською та англійською мовами: http://assetconf.antac.org.ua/.

Контактна особа: Тетяна Шевчук, [email protected].