Виїзд молоді закордон – квиток у майбутнє чи крок назад для України?

Саме цими словами завершує форум-виставу головна героїня Юля, випускниця школи в Запоріжжі, яка набрала 189 балів на ЗНО. Страх не вступити на бюджет в Києві чи Львові, розмови батьків про спокійне ...

Сім людей стоять на сцені, позаду світиться назва Незламний хаб
Виїзд молоді закордон – квиток у майбутнє чи крок назад для України?

Саме цими словами завершує форум-виставу головна героїня Юля, випускниця школи в Запоріжжі, яка набрала 189 балів на ЗНО. Страх не вступити на бюджет в Києві чи Львові, розмови батьків про спокійне навчання без обстрілів закордоном, натхненна подружка в Варшаві змушують її подивитися в бік переїзду в Польшу. І навіть ризик розірваних відносин з власним хлопцем, який вже знайшов роботу у Львові її не зупиняє від цієї думки.

Жінка стоїть на передньому краю сцени і тримає телефон біля вуха, на сцені позаду стоять ще дві жінки

Сцена з форум-вистави

20 липня в місті Запоріжжі  в Незламному хабі відбувся показ форум-вистави на тему «Шляхи, що ми обираємо. Візії майбутнього».  Її створили учасники та учасниці майстерні з форум-театру, які протягом двох днів  через театральні ігри та вправи досліджували цю тему, ділились своїми життєвими історіями, емпатували одне одному і навіть трохи співали. Джокерками та організаторками майстерні були Маргарита Корж, Анна Клименко та Олена Шамріна, учасниці української спільноти практики театру пригноблених.

“Я стикаюся час від часу з питанням майбутнього, який вибір зробити, що важливо для мене. Актуально було для мене кого послухати, хто надійний порадник в цьому” – ділиться учасник майстерні Давид.

Однак не усі актори та акторки грали свою позицію. Маму Юлі, яка наштовхнула на думку про навчання закордоном, грає дівчина Валерія, яка в житті має зовсім інший погляд: 

У мене були знайомі,  як їх батьки примусово намагалися вивезти закордон або змусити там навчатися. В Україні небезпечно, краще поїдь. Мені це намагалися казати мої друзі, знайомі. Чомусь, коли людина була там два тижні, то вона думає, що там набагато краще ніж у нас. Я такої думки не притримуюся.”

Джокерки ведуть форум - обговорення вистави з глядацькою залою

Джокерки ведуть форум – обговорення вистави з глядацькою залою

На форумі більшість глядачів/ок зачепила тема батьківсько-дитячих стосунків та прийняття рішень під тиском думок оточуючих. Було багато інтервенцій, обговорень, різних поглядів. Глядачі та глядачки виходили на заміну –  грали головну героїню, разом шукали відповіді, який же вибір зробити. 

“Я  – мати трьох дітей. Моя сім’я задумуєтсья чи їхати закордон чи залишатися в Україні. Сьогоднішні сцени підсвічували або задавали питання, над якими круто би подумати” – ділиться своїми враженнями учасниця майстерні та акторка форум-вистави Світлана.

Форум-вистава показала, що для багатьох цей вибір – відкрите питання. Діалог різних сторін та позицій, який звучав під час форум-показу можливо змусить ще раз учасників та учасниць події замислитися, який вибір майбутнього обрати.

Цей захід проводився за підтримки громадської організації “Театр змін” в рамках розвитку спільноти практики театру пригноблених в Україні. 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Стратегування громад: прагнення ЦСР попри війну

«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Кава, діалог, партнерство: ГО “Центр іноваціного розвитку «Персона» розповідає про старт проєкту «Імпульс»

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни? Опитування для покращення кримінального процесу

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших