У Богуславі відбувся вечір пам’яті археолога, краєзнавця Бориса Левченка

28 червня в Культурному просторі ГО «Навколо Нас. UA» відбувся вечір пам'яті Бориса Левченка — археолога, краєзнавця, автора експозиції Музею історії Богуславщини, засновника Музею-садиби Марка ...

IMG_6900
У Богуславі відбувся вечір пам’яті археолога, краєзнавця Бориса Левченка

28 червня в Культурному просторі ГО «Навколо Нас. UA» відбувся вечір пам’яті Бориса Левченка — археолога, краєзнавця, автора експозиції Музею історії Богуславщини, засновника Музею-садиби Марка Вовчка в Богуславі, керівника Медвинського самодіяльного театру, заслуженого діяча культури УРСР. Днями виповнилося 90 років з його дня народження.

IMG_6906

Під час заходу своїми спогадами і світлинами про діяча поділилася донька, наукова співробітниця Музею історії Богуславщини Ніна Левченко. Ведучою заходу була онука, літературознавиця Марина Гогуля.

Борис Митрофанович народився 27 червня 1935 року в Донецьку, куди Левченки переїхали, втікаючи від Голодомору, однак через декілька років повернулися додому в Медвин. В 1954-му він закінчив медвинську школу, через кілька років очолив самодіяльний театр, створив музей у Медвині, а 1969 року отримав звання заслужений працівник культури УРСР.

У 1970-х навчався на історичному факультеті Київського державного університету імені Тараса Шевченка, а з 1975 року працював в Інституті археології НАН УРСР у відділі новобудовних експедицій. У складі наукових експедицій досліджував археологічні пам’ятки України, зокрема в Черкаській, Херсонській, Миколаївській областях, на рідній Київщині, зокрема, у лісі Гірчаків у Медвині, продовжуючи справу, розпочату 50 років перед цим його земляком Іваном Дубинцем.

З 1982 року і до останнього дня свого життя (14 квітня 1987 року) Борис Митрофанович виконував обов’язки директора Музею історії Богуславщини, працюючи на посаді доглядача. 1984 року він завершив роботу над новою експозицією закладу. У 1985 році відкрив у Богуславі Музей Марка Вовчка. На цьому заході був присутній правнук письменниці Борис Лобач-Жученко.

BL_1000 (3)

Борис Левченко був автором низки публікацій, присвячених археологічній спадщині та історії Богуславщини. В останній рік життя він написав історичний нарис «Богуславський замок», свіже видання якого під назвою «Богуславський замок Бориса Левченка» презентували під час вечора пам’яті.

IMG_6818

Не стало діяча 14 квітня 1987 року. 

«З часу смерті батька цей захід — перший, присвячений його пам’яті. В Богуславі є вулиця, названа в кінці 1980-х його іменем, також планували ім’я Бориса Левченка присвоїти Музею історії Богуславщини. Це питання неодноразово порушувалося, проте безрезультатно. Хоча створена ним експозиція Музею історії Богуславщини випередила креативністю вій час і є однією з головних приваб Богуслава, що притягує сюди туристів» — говорить Ніна Левченко.

IMG_7061

На пошану Бориса Левченка народні й авторські пісні виконала оперна співачка Вікторія Микитенко, якій на фортепіано акомпанувала Надія Морозова, а бард Степан Чорний прочитав вірші Вікторії Пустовіт і Василя Василенка, які поети написали про Бориса Левченка. Насамкінець разом зі Степаном Чорним усім залом під гітару заспівали популярні в часи Бориса Левченка пісні «Києве мій» та «Ой у гаю при Дунаю».

 

Організаторами заходу стали освітня ініціатива «Медвин. Повстання», громадська організація «Навколо Нас. UA», Музей історії Богуславщини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Онлайн-курс від Prometheus: "Навігація повернення ветеранів: покроковий гід для компаній"

Післясмак екопроєкту у Солоному: як молодь змінює світ довкола себе

Менторська програма як можливість покращення діяльності організації

Триває конкурс з відбору кандидатів на членство в Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / CНІДу

Лідерство на максимум: як учнівське самоврядування допомагає школярам Кропивницького розкривати свій громадський потенціал

Як і навіщо у Суботцівській громаді молодь створила форум-театр