Діти з прифронтових міст протягом двох тижнів навчались кіномистецтву

7 вересня 2016 року в приміщенні УКМЦ відбулась прес-конференція організаторів двотижневого кінематографічного «Літнього табору Миру», учасниками якого стали діти з прифронтових міст Донецької та ...

Літній табір
Діти з прифронтових міст протягом двох тижнів навчались кіномистецтву

7 вересня 2016 року в приміщенні УКМЦ відбулась прес-конференція організаторів двотижневого кінематографічного «Літнього табору Миру», учасниками якого стали діти з прифронтових міст Донецької та Луганської областей, зони АТО та діти переселенців, які хотіли спробувати себе у кіно.

Спікерами на прес-конференції виступили голова ГО «Новий Донбас» Лариса Артюгіна, учасниця гуманітарно-освітнього проекту «Жовтий Автобус» Ганна Капустіна, психолог Марина Вострова (із ГО «Відкрита хата»), засновник та Голова Благодійного Фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський , представники Посольства Литви в Україні – Повноважний міністр Йонас Даніляускас і третій секретар Посла Рута Рудінскайтє, а також школярка Софія Лисенко, одна з учасниць табору.

«Літній кінотабір Миру» – пілотний проект, реалізований волонтерами та профінансований Посольством Литви і Фондом Ігоря Янковського, мета його проведення – підтримка та творчий розвиток дітей, які постраждали від війни. Всього у процесі кінозйомок в рамках табору взяли участь 48 школярів віком від 10 до 16 років. Їх відібрали у творчому конкурсі, що організували кіномитці «Жовтого автобусу» у Мар’їнці, Красногорівці та команда ГО «Новий Донбас» у Станиці Луганській у травні цього року. «У таборі було чотири команди, кожна з яких зняла по одному фільму. Усі вони мали своїх художніх керівників – випускників кіношколи, а також вожатих-волонтерів», – пояснила пані Артюгіна.

Табір складався з двох частин. Перша – кінопроцес: інтерактивні лекції, робота над сценарієм, розроблення, розкадрування, робота з художниками по гриму та костюму, зйомки, монтаж. «Друга частина – робота з тренерами, які давали можливості проаналізувати та відрефлексувати на тему конфлікту, агресії, як з цим жити та не включатися у конфліктні ситуації», – зазначила Лариса Артюгіна. Як розповіла учасниця табору Софія Лисенко, один з фільмів, наприклад, «За межею сновидінь» розповідає про те, як боротися зі страхом та перемогти його.

За словами Анни Капустіної, продюсера ініціативи «Жовтий автобус», дітям проводилися майстер-класи від операторів, режисерів та інших професіоналів кіноіндустрії аби передати їм необхідні знання та навички. Секрети майстерності відкривали Лариса Артюгіна (сценарна майстерність), Ярослав Пілунський (операторська майстерність), Сергій Бржестовський (робота художника-постановника), Артем Мостовий (робота зі звуком), Тетяна Котовська та інші фахівці. «Діти самі написали сценарії, зробили розкадровку та увійшли у знімальний процес», – розповіла вона. Пані Капустіна також поділилася планами на майбутнє: фільми покажуть на Гогольфесті, взимку хочуть провести вже черговий кінотабір, а також організувати коворкінги у різних регіонах України, аби підтримувати зв’язок з усією країною.

Юлія Харашвілі, тренер з миротворчості з Грузії, відмітила потужну роботу волонтерів, яка дозволила зробити практично професійні фільми, а також величезний талант дітей. «Проте, усі фільми, окрім таланту та роботи просто кричать про ту травму, яку ці діти перенесли. Робота має тривати. Все, що вкладено у дітей, все це сторицею окупиться», – вважає вона. «Така робота – це вклад у наше майбутнє, кожного з нас та майбутнє України. Це наші діти, які потребують допомоги, які хочуть відчувати, що вони потрібні, яким у деяких моментах важче ніж дорослим. Від того, якими вони виростуть залежить наше майбутнє», – вважає Марина Вострова психолог та тренер, ГО «Міжнародна просвітницька ініціатива «Відкрита хата».

На думку Йонаса Даніляускаса, повноважного міністра Посольства Литовської Республіки в Україні, необхідно допомагати саме дітям та переселенцям для відновлення миру та їхньої реінтеграції у суспільство. «Ми завжди будемо підтримувати вас. Це особливо приємно через те, як ви це сприймаєте: з теплом та любов’ю. Це не перший проект, але він особливий через його емоційність», – зазначив пан Даніляускас.

Ігор Янковський, засновник Всеукраїнського благодійного фонду “Ініціатива заради майбутнього”, вважає, що Україну світ має знати через її таланти. «Цей проект показав, що у нас їх багато. Ці фільми створені вже на рівні фестивалів у Каннах та Берліні», – переконаний він.

Джерело: Український кризовий медіа центр


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни і не тільки? Пройдіть опитування з метою покращити для них кримінальний процес

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень

Кого та як три роки поспіль навчає Центр готовності цивільних

Проект ARTEMIS просувається: інновації та співпраця в галузі досліджень культурної спадщини

Точки зростання: як менторство посилює спроможності юридичних клінік