Громадська участь та кадрове забезпечення держслужби на деокупованих територіях

Звільнення українських територій від окупантів – це першочергове і найскладніше завдання, яке виконують Збройні Сили. Після цього розпочинається багатокомплексний та складний етап реінтеграції, під ...

Додано:
VyacheslavKV

depositphotos_1205988-stock-photo-ukrainian-flag
Громадська участь та кадрове забезпечення держслужби на деокупованих територіях

Звільнення українських територій від окупантів – це першочергове і найскладніше завдання, яке виконують Збройні Сили. Після цього розпочинається багатокомплексний та складний етап реінтеграції, під час якого держава повинна організувати ефективне публічне управління та зберегти демократичні засади.

Відреагувати на велику кількість викликів у моменті буде вкрай складно. Тому вже зараз потрібно напрацьовувати системні рішення, які базуються на глибоких аналітичних дослідженнях. 

Саме це і є метою проєкту “Формування концептуальних та правових засад задля ефективного повоєнного відновлення деокупованих територій України”. У його рамках були проведені аналітичні дослідження у Харківській, Херсонській та Запорізькій областях, що охоплюють ключові аспекти питання реінтеграції територій. Саме вони стануть необхідною базою для напрацювання змін до чинного українського законодавства.

“У межах попереднього проєкту ми досліджували питання реінтеграції  Донецької та Луганської областей. На цьому етапі ми розширили нашу аналітичну роботу на Харківську, Херсонську та Запорізьку області, адже  маємо намір не лише досліджувати, а й пропонувати рішення, в тому числі через внесення змін до законодавства. Тому результати дослідження, яке ми презентуємо, допоможуть оцінити пропозиції та рішення на предмет релевантності щодо усіх територій України, які уже деокуповані чи будуть такими у майбутньому”, – зауважила керівниця проєкту Ірина Гайдучик. 

У рамках проєкту 29 квітня відбулась експертна дискусія, де фахівці обговорили два аналітичні дослідження. Результати першого дослідження  про стан та перспективи кадрового забезпечення органів публічної влади в областях на лінії зіткнення представили Володимир Кіпень, Вікторія Баласанян та Катерина Котеленець. 

Експерти проаналізували чисельність кадрів у держслужбі, оплату праці, питання плинності кадрів, формування кадрового резерву та підготовки кадрів для державної служби.

Готуючи дослідження, ми виходили з позиції, що кадрове забезпечення є ключовим чинником стійкості, безперервності управління та визначальним індикатором інституційної спроможності регіональних і місцевих органів публічного управління. Метою дослідження була характеристика стану кадрового забезпечення, виявлення проблем у цій сфері, визначення шляхів розв’язання проблем, а також пошук шляхів посилення кадрового потенціалу”, – зауважив один з авторів Володимир Кіпень.

Друге дослідження стосувалось стану громадської участі у публічному врядуванні на деокупованих, окупованих та прифронтових територіях.

Його представив аналітик Олексій Колесников, який розповів про використання інструментів участі на деокупованих та прифронтових територіях, виокремлюючи історії успіху, які варто популяризувати та масштабувати. 

Цим дослідженням ми хочемо показати, що інструменти участі навіть під час війни залишаються на часі. Навіть у деокупованих і прифронтових громадах це дуже актуально”, – зауважив експерт. 

Важливо зауважити, що у фокусі обох досліджень передусім були люди, а не інституції. Адже саме людський потенціал – та рушійна сила, яка виконуватиме ключову участь у питанні реінтеграції деокупованих територій.

Питання громадської участі – вкрай важливе. Ми розуміємо, що за останній рік було прийнято багато змін на рівні законодавства. Але зміни, які вносились до Закону про місцеве самоврядування в частині народовладдя, стосувались питань мирного часу. Вони орієнтовані на стандартні формати роботи і не враховують специфіку періоду повоєнного часу. Це великий виклик, тому що нам, незважаючи на обмеження, треба думати про інструменти залучення представників громадянського суспільства, активістів до прийняття рішень у деокупованих громадах”, – підкреслив директор програми “Демократія і належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський.

Нагадаємо, у рамках проєкту також було проведено та презентовано ще два аналітичні дослідження, що стосувались реконфігурації адміністративно-територіального устрою та ситуації з публічним управлінням. 

Масштабне обговорення проведеної аналітики заплановане на національній конференції, яка відбудеться 21 травня

Експертне обговорення здійснювалось в рамках проєкту “Формування концептуальних та правових засад ефективного повоєнного відновлення деокупованих територій України”, який підтримується Міжнародним фондом “Відродження”. Проєкт реалізується у співпраці ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, ГО “Центр політико-правових реформ”, ГО “Громадська ініціатива Луганщини” та ГО “Асоціація “Відродження та Розвиток”. 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В Україні продовжується моніторинг та пріоритизація перинатальної допомоги

Продовження навчання з WEPs: як подолати гендерний розрив в оплаті праці та підтримати професійний розвиток жінок

Від 49 до 56%: що продемонстрував Індекс доброврядності процесу відновлення у пілотних громадах Півдня і Півночі України

Аутисти 18+ отримуватимуть діагноз "аутизм": в Україні вводиться МКХ-11

Водії мотоциклів і мопедів підтримують обов’язкові стандарти безпеки мотошоломів — результати соцдослідження