У Тернополі запроваджується екологічний проєкт ЕСО ТUNER

Тернопіль стає центром екологічних інновацій у культурній сфері! Громадська організація «Інститут міської культури» розпочала проєкт ECO TUNER, спрямований на підтримку живих музичних майданчиків ...

Додано:
IMK

ecotuner
У Тернополі запроваджується екологічний проєкт ЕСО ТUNER

Тернопіль стає центром екологічних інновацій у культурній сфері! Громадська організація «Інститут міської культури» розпочала проєкт ECO TUNER, спрямований на підтримку живих музичних майданчиків міста та України через впровадження екологічних рішень.

Мета проєкту – зробити культурні простори більш екологічними, привабливими для аудиторії та стійкими до сучасних викликів. Так би мовити, «налаштувати на екологічну хвилю».

Проєкт ЕСО ТUNER ‒ унікальний, бо поєднує активною діяльністю дві дуже різні галузі ‒ культуру й екологію. 

на зеленому фоні текст та абстрактні зображення. Напис sty ecotuned і логотипи організаторів та партнерів. Руки з піднятими вгору пальцями утворюють трикутний знак переробки сміття

stay ecotuned – зображення проєкту ecotuner

Як це стало можливим саме зараз?

ЕСО ТUNER ‒ переможець другої хвилі грантів LIVE.MX Project від INOVA+ і фінансується Європейським Союзом. ЕСО ТUNER має на меті посилення спроможності закладів культури з живою музикою і збереження навколишнього середовища. Проєкт передбачає співпрацю з місцевими музичними майданчиками, експертами, активістами та міжнародними партнерами. Завдяки цьому Тернопіль стане першим містом в Україні, яке створить мережу «зелених» концертних майданчиків.

“Ми хочемо, щоб музика об’єднувала громаду не лише емоційно, а й через спільну відповідальність за довкілля,” – коментує керівниця ГО «Інститут міської культури», Марія Юрчак.

Що зміниться?

  1. Зручність для громади: на п’яти майданчиках Тернополя з’являться велопарковки та системи сортування сміття.
  2. Освітні заходи: у рамках проєкту відбудуться майстер-класи для дітей, тренінги для молодих звукорежисерів, відкриті репетиції та джеми.
  3. Еко-ініціативи для громади: акція «Обміняй сміття на квиток» вже залучає тернополян до сортування відходів; 
  4. Дослідження та рекомендації. У співпраці з фахівцями підготують довідник для дружніх до природи закладів.

Зараз триває опитування закладів з живою музикою. Адже ці центри — клуби чи філармонії, театри й бари – мають потенціал робити наше дозвілля та довкілля кращим через вплив на свої аудиторії.
Слідкуйте за оновленнями на сторінках проєкту у соціальних мережах
Facebook та Instagram

Проєкт набирає обертів. Все тільки починається. Долучайтеся!

*Висловлені думки та погляди належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу, тому Європейський Союз не може нести за них відповідальність.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

ZDOROVI на URC 2025: здоров’я як національна стратегія відновлення

Операційна ефективність в умовах війни: чому ZDOROVI інвестують у SEO-аудит та цифрові процеси

«Ланцюжок незламності»: національна акція єднання, що стала потужним ресурсом стійкості

Партнерство заради змін: Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт для посилення співпраці влади і громадського сектору

Відновлення України починається з людини, і з тих, хто поруч із нею

Фестиваль «Золота рибка»: де риболовля стала терапією, а спільнота — ресурсом