Війна принесла у села бідність: на Прикарпатті допомагають людям, що опинилися у скруті

За даними, які опублікувало британське медіа The Guardian з посиланням на звіт Світового банку, українські регіони вже почали відчувати наслідки фінансової скрути. Зокрема, це добре видно саме у ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20230514_131220
Війна принесла у села бідність: на Прикарпатті допомагають людям, що опинилися у скруті

За даними, які опублікувало британське медіа The Guardian з посиланням на звіт Світового банку, українські регіони вже почали відчувати наслідки фінансової скрути. Зокрема, це добре видно саме у сільській місцевості. Причиною слугує зростання рівня безробіття та інфляції. Загалом, у 2022 році в Україні рівень бідності зріс з 5,5% до 24,2%. Тобто ще 7,1 мільйона людей потрапило у важке фінансове становище. Але і це не межа. За прогнозами регіонального директора установи у Східній Європі Арупа Банерджі, бідність в Україні може далі різко зрости.

Чи торкаються ці невтішні дані й Прикарпаття, розповідають в Івано-Франківській обласній організації “Молода Просвіта”. Команда за останні два місяці відвідала більше десятка гірських сіл Рожнятівщини з гуманітарними візитами, де роздавала допомогу та спілкувалася з людьми. Підтримують жителів сіл переважно речами й продуктами для новонароджених дітей, а це підгузки та різне дитяче харчування. Також при сприянні благодійників з Данії Project: Help Ukraine NOW, усім жителям сіл роздають корисні сухі сніданки.

20230611_113438

“Якщо у перший рік повномасштабної війни ми підтримували переважно переміщених українців, то зараз у число тих, кому гуманітарно допомагаємо, ввійшло й місцеве населення. Причиною послугувало зростання кількості запитів від громад. Люди у селах і так не завжди мали роботу, але з приходом великої війни почалися скорочення, звільнення, хтось втратив годувальника, багатьом затримують соцвиплати”, – розповідає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

20230514_105820(0)

Серед населення, яке найбільше потребує допомоги, опинилися прикарпатці з числа соціально вразливих: пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї. Переважно їх намагаються підтримати односельці молоком, овочами з власного погребу, але забезпечити всім першочерговим фактично неможливо без допомоги благодійників.

За словами жительки гірського села Іванівка Дубівської громади Дарії Войчин, лише у їхньому населеному пункті часта підтримка необхідна щонайменше 20 сім’ям: “Багато серед них лежачих, старших людей, які не мають сил тримати город, господарку чи десь працювати. Живуть тут і переміщені люди зі сходу, які втратили під час війни все”.

Серед нових мешканців Рожнятівщини, які отримали допомогу від команди “Молодої Просвіти”, стала багатодітна сім’я з Одеси, де опікуном чотирьох дітей є їхній дідусь. Живуть вони зараз у невеликому селі Лецівка. Один з хлопчиків має інвалідність і самостійно не пересувається, отож йому постійно необхідні підгузки та інші засоби гігієни. Не вистачає дітям й елементарної їжі. Саме про такі складні випадки зараз турбується “Молода Просвіта”, навідуючись у громади та роздаючи пакунки людям. Далі команда планує візит у села Долинщини і Калущини. 

jkjj

Запити на візит також можна залишити на сторінці організації.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В Бахмацькій громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

Крок за кроком: вийшов буклет у поміч родинам загиблих героїв

Фонд «Жіночі можливості» отримав грант у розмірі 1,5 млн доларів від The Jewish Federations of North America

Для громадських активістів Півдня України доступні правові та безпекові консультації

Етика в місцевому самоврядуванні: що це таке і чому важливо?

Формуй майбутнє з кожним уроком: як молодь може покращувати освіту у маленьких населених пунктах України