На Житомирщину повернулась мандрівна виставка «На Зламі»

30 березня о 14:00 в "Idea Hub. Територія успіху" у Палаці культури ім. Л. Українки Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Управління культури і туризму Звягельської міської ради ...

Додано:
eucci

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-03-30 о 18.17.01
На Житомирщину повернулась мандрівна виставка «На Зламі»

30 березня о 14:00 в “Idea Hub. Територія успіху” у Палаці культури ім. Л. Українки Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Управління культури і туризму Звягельської міської ради презентували мандрівну виставку «На Зламі» для жителів та гостей  громади.

На відкритті виставки були присутні представники міської влади, колишній полонений, працівники установ культури та освіти, мешканці та гості громади, місцеві активісти, засоби масової інформації.

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-03-30 о 18.24.561

Звягельський міський голова Микола Боровець  зауважив: «Читаєш буквально перші слова і розумієш значимість того, що ви до нас привезли. Це не просто мистецька виставка. Це широке поле для роздумів щодо  подій на Донбасі та  з 2014 року та наслідків для жителів регіону. Впевнений, що виставка буде цікавою для мешканців  та гостей міста».

Уже на відкритті виставки відбулася дискусія навколо гострих питань російсько-української війни та її наслідків. Одним із них стало питання умов відновлення миру та справедливості в країні.

До прикладу, під час дискусії було змістовно обговорено питання відновлення справедливості та суть цих понять.

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-03-30 о 18.19.23

Звягельський міський голова Микола Боровець  наголосив на важливості відновлення після руйнувань та необхідності покарання винних:

“Якщо говоримо про справедливість, то  на мій погляд справедливість – це впершу чергу відповідальність або покарання за неправильні речі. І тут не повинно бути будь-яких виключень.  Починаючи з самого елементарного – якщо ти перейшов неправильно дорогу у невстановленому місці – ти повинен бути  зафіксований і покараний, наступний уже не буде цього повторювати. І не важливо хто ти – звичайна людина, президент .Якщо ти порушник то ти повинен відповідати”.

Присутній на відкриті «На зламі» колишній полонений Володимир Грибан зазначив, що до повномасштабного вторгнення призвело зокрема те, що багато українців не хотіли розбиратися з ситуацією в 2014 році. Люди не бачили змісту детального обговорювати події на Сході та їх наслідки для жителів Донбасу, що стало однією з причин того, що події 2022 року розвивалися настільки трагічно.

Заступниця директора Школи мистецтв Світлана Легензова розповіла про свою колегу, вимушену переселенку ще з 2014 року: «Колектив школи дуже співпереживав і допомогав їй стати на ноги – ложки, виделки, одяг, консервація, порада, просто добре слово. Їх колега- ВПО втратила маму, але так і не змогла з нею в останнє попрощатись». Тому для пані Світлани справедливість буде тільки тоді, коли кожна людина буде захищення від обстрілів, розумітиме свою культурну ідентичність, матиме домашній затишок в рідній оселі з своїми сім’ями.

«Як відновити справедливість? Я бачу це так – робити, що від нас можливо і робити це гарно, на совість, робити кожну хвилину, кожен день. Всі разом ми переможемо. Я впевнена».

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-03-30 о 18.24.57 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці місцевих громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно-зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»