Заява щодо оприлюднення доповіді Human Rights Watch

31 січня 2023 року Харківська правозахисна група та Українська Гельсінська спілка з прав людини поширили заяву щодо доповіді Міжнародної неурядової організації Human Rights Watch (HRW).Текст ...

заява
Заява щодо оприлюднення доповіді Human Rights Watch

31 січня 2023 року Харківська правозахисна група та Українська Гельсінська спілка з прав людини поширили заяву щодо доповіді Міжнародної неурядової організації Human Rights Watch (HRW).

Текст заяви:

Міжнародна неурядова організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила сьогодні, 31 січня, доповідь про використання українськими збройними силами протипіхотних мін ПФМ-1 в районі Ізюма в Харківській області. Використання протипіхотних мін заборонено Оттавською конвенцією, яку Україна ратифікувала, а Росія — ні. 

Ми намагалися зупинити цю публікацію, звернувшись 29 січня напряму до керівництва HRW. Ми пропонували спочатку вивчити це питання через консультації разом з нами з військовими з Міністерства оборони. Проте наші зусилля виявилися марними.

Незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї. HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів.

Один з ключових принципів законодавства про свободу інформації проголошує, що інформація публікується, якщо шкода від публікації менша, ніж шкода від відмови від публікації. Ми переконані, шо в ситуації, коли Україна є об’єктом агресії значно більш могутньої у військовому відношенні держави, публікація такої доповіді принесе велику шкоду, значно більшу, ніж користь від отримання результатів дослідження.

Ми глибоко обурені тим, що HRW фактично підтримує нашого ворога.

Євген Захаров,
директор Харківської правозахисної групи

Олександр Павліченко,
виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

 

Джерело: ХПГ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Коли комунікація — ключ до змін: півсотні жінок з Кропивницького навчалися адвокатувати свої ідеї

ZDOROVI на URC 2025: здоров’я як національна стратегія відновлення

Операційна ефективність в умовах війни: чому ZDOROVI інвестують у SEO-аудит та цифрові процеси

«Ланцюжок незламності»: національна акція єднання, що стала потужним ресурсом стійкості

Партнерство заради змін: Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт для посилення співпраці влади і громадського сектору

Відновлення України починається з людини, і з тих, хто поруч із нею