Жінки-волонтерки працюють над стратегіями розвитку регіонального руху

Регіональні форуми жінок-волонтерок відбулися в Хмельницькій, Чернігівській та Сумській областях. Вони об’єднали представниць та представників громадських організацій, благодійних фондів та ...

Додано:
Natali Yesina

31d9bd6-299447088-865779764384214-3597062301583004683-n
Жінки-волонтерки працюють над стратегіями розвитку регіонального руху

Регіональні форуми жінок-волонтерок відбулися в Хмельницькій, Чернігівській та Сумській областях. 

Вони об’єднали представниць та представників громадських організацій, благодійних фондів та волонтерок та волонтерів в кожному з регіонів.

Присутні обговорили реалії волонтерства під час війни, захист прав та інтересів волонтерських і благодійних організацій в умовах інтенсивної роботи протягом минулого складного року та планування діяльності на 2023 рік.

«Ми поспілкувались з учасниками форуму про те, які можуть бути порушення законодавства під час війни та яка за це передбачена відповідальність. І, звісно ж, зупинилися на недосконалому правовому регулюванні обігу гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», — підкреслив волонтер та керівник громадської організації «Активне суспільство України» Максим Богомаз на заході у Чернігові.

Руслан Малий, адвокат, координатор гарячої лінії БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» розкрив питання налагодження комунікації в Хмельницькій області між волонтерами, благодійними, громадськими організаціями та державними інстанціями.

Учасниці та учасники заходів напрацьовували механізми мережування організацій, розвитку та підтримки жіночого волонтерства у своїх регіонах.

Запрошені на захід на Сумщині мали можливість дізнатися про унікальний досвід розвитку та організації роботи, разом з усіма досягненнями та труднощами однієї з найпотужніших волонтерських  жіночих організацій України – Жіночий Ветеранський Рух, адже серед спікерів була Алла Валюкевич, координаторка інформаційного штабу ЖВР. 

Українське волонтерство особливе, а також відрізняється від усього саме жіноче волонтерство. Адже воно в собі генерує безліч ідей та відданість справі. Але, як в будь-якому процесі, є періоди, коли навіть найсильніші спільноти потребують підтримки задля опанування нових навичок, досягнення нових вершин. Тому в рамках форумів також були зібрані ідеї та потреби місцевих волонтерів у спільних заходах та навчанні, та представлені напрацювання щодо майбутньої стратегії розвитку волонтерства в регіонах.

Діяльність відбувається в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal