Експерти U-LEAD надали рекомендації щодо організації соціальної роботи в громадах в умовах війни

Днями для представників громад Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей відбувся онлайн-семінар на тему «Організація соціальної роботи з сім’ями з дітьми в ...

Додано:
Oksana Stelmakh

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
Експерти U-LEAD надали рекомендації щодо організації соціальної роботи в громадах в умовах війни

Днями для представників громад Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей відбувся онлайн-семінар на тему «Організація соціальної роботи з сім’ями з дітьми в умовах війни». Організатор заходу – Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

- Основна мета заходу – ознайомити учасників з особливостями здійснення соціальної роботи з сім’ями з дітьми у громаді в умовах війни, – зазначила Вікторія Троценко, радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Семінар проводили Дмитро Дерев’янка – експерт та тренер Партнерства «Кожній дитині»; Ольга Рак – залучений тренер Партнерства «Кожній дитині», начальник відділу Смілянського міського центру соціальних служб Черкаської області; Оксана Чигирик – директор ЦНСП «Червонослобідської сільської ради Черкаської області».

Експерти ознайомили учасників з особливостями організації соціальної роботи в умовах війни,  пояснили яким чином визначаються потреби сімей з дітьми в умовах війни. Під час семінару обговорили форми та методи соціальної роботи з сім’ями з дітьми, які можуть використовуватися під час воєнного стану. Також йшлося про мобілізацію ресурсів громади для допомоги внутрішньо переміщеним особам, залучення волонтерів та організацію середовища підтримки для сімей з дітьми.

- Волонтери є тим ресурсом, за допомогою якого можна розширити напрямки соціальної роботи відповідно до потреб як мешканців громади, так і ВПО, – підкреслили експерти.

Особлива увага була приділена практичним порадам і прикладам організації соціальної роботи в громадах. Зокрема розглянули питання профілактики сімейного неблагополуччя і підвищення відповідального ставлення батьків, інтеграції потенціалу та зусиль спеціалістів громади до соціальної роботи з сім’ями з дітьми в умовах війни.

Експерти наголошували, для того щоб зменшити рівень тривожності сімей з дітьми в умовах війни та підвищити рівень їх безпеки необхідно мати на рівні громади доступ до інформації, правового захисту, інфраструктури та ресурсів громади.  Як це відбувається на практиці, учасники дізналися з презентації досвіду сільської громади з Черкаської області.

Ресурсне забезпечення соціальної роботи в Червонослобідській громаді відбувається за кількома напрямками: за пошук житла для ВПО відповідальні депутати місцевої ради; за реєстрацію ВПО, видачу довідок та координацію – виконком та структурні підрозділи ради; організація дозвілля, гуманітарна та волонтерська підтримка – благодійні організації, приватні підприємці; надання соціальних, медичних, та освітніх послуг, психологічна підтримка – комунальні установи.

Для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді розробили дорожню карту, де зібрали інформацію: де можна зареєструватися та отримати необхідні довідки, оформити соціальні допомоги, отримати продуктовий набір, гуманітарну допомогу та соціальні послуги. Також створена група «Підтримка» у соціальній мережі, де можна отримати індивідуальні консультації, відповіді на поширені питання, швидко зв’язатися з громадою та її фахівцями.

На думку експертів, важливо пам’ятати, що після забезпечення базових потреб сімей, особливо внутрішньо переміщених осіб, необхідно переходити до довгострокових стратегій соціальної роботи, спрямованих на забезпечення більш ширшого кола потреб цих родин.

 

Онлайн-семінар «Організація соціальної роботи з сім’ями з дітьми в умовах війни» відбувся в рамках проєкту «ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ: покращення системи соціального захисту та соціальних послуг», що реалізовується Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» спільно із громадськими організаціями SocialBoost та Impact Hub Odessa за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?