Постраждали від російської агресії? Подайте заяву до ЄСПЛ онлайн та отримайте компенсацію від 5 000 євро

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) ...

Depositphotos_563383622_S
Постраждали від російської агресії? Подайте заяву до ЄСПЛ онлайн та отримайте компенсацію від 5 000 євро

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, не пізніше 16 січня 2023 року.

Відсьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua

Як повідомили Громадському Простору, супровід здійснюють працівники громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, обирайте відділення у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/

інфографіка ЄСПЛ

Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: це — загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, згвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і орієнтує громадян, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву через Укрпошту. Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Термін розгляду заяви становить орієнтовно один рік, та вірогідність отримання компенсації є високою. Минулого року ЄСПЛ визнав порушення прав людини у понад 90% справ проти росії.

Інфографіка ЄСПЛ 2

Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

ZDOROVI на URC 2025: здоров’я як національна стратегія відновлення

Операційна ефективність в умовах війни: чому ZDOROVI інвестують у SEO-аудит та цифрові процеси

«Ланцюжок незламності»: національна акція єднання, що стала потужним ресурсом стійкості

Партнерство заради змін: Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт для посилення співпраці влади і громадського сектору

Відновлення України починається з людини, і з тих, хто поруч із нею

Фестиваль «Золота рибка»: де риболовля стала терапією, а спільнота — ресурсом