Президент затвердив Національну стратегію розвитку громадянського суспільства

Президент Володимир Зеленський затвердив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки.Відповідний указ №487/2021 опубліковано 27 вересня 2021 року ...

Форум
Президент затвердив Національну стратегію розвитку громадянського суспільства

Президент Володимир Зеленський затвердив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки.

Відповідний указ №487/2021 опубліковано 27 вересня 2021 року на сайті Президента України.

Згідно з указом, Національна стратегія прийнята “з метою створення сприятливих умов для розвитку в суспільстві громадської ініціативи та самоорганізації, формування та діяльності інститутів громадянського суспільства, налагодження партнерської взаємодії між ними та органами державної влади, органами місцевого самоврядування”.

Зазначається, що Кабінету Міністрів України доручено забезпечити, за участю інститутів громадянського суспільства:

  • “розроблення та затвердження трирічних планів заходів з реалізації Стратегії”;
  • підготовку та оприлюднення щоквартальних та щорічних звітів про виконання планів заходів з реалізації Стратегії”;
  • “опрацювати питання щодо створення ефективних механізмів фінансової підтримки реалізації Стратегії”.

Крім того, уряд має “визначити механізми для належної координації та моніторингу реалізації Стратегії, зокрема вивчити можливість створення координаційного органу із залученням до його складу на паритетних засадах представників органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, наукових установ, експертів”.

В Указі також зазначено, що Обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено “забезпечити належну роботу регіональних координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства із залученням до їх складу представників відповідних місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також на паритетних засадах – представників інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, наукових установ, експертів”.

Згідно з Указом, держадміністрації мають у тримісячний строк розробити “регіональні цільові програми сприяння розвитку громадянського суспільства, ужити заходів для їх затвердження в установленому порядку та забезпечити розроблення і затвердження планів заходів з їх реалізації”.

У Національній стратегії визначено 4 стратегічні напрями:

  1. Забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення.
  2. Створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства.
  3. Стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України.
  4. Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

Ознайомитися із Національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки можна тут.

Як відомо, у червні 2021 року, уряд схвалив проєкт Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Проєкт нової Стратегії розробляла робоча група, роботу якої супроводжував Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів. До складу робочої групи входили представники органів виконавчої влади, Офісу Президента, інститутів громадянського суспільства. Про те, як відбувалася підготовка документу, ви можете прочитати тут.

За оновленнями стежте на Facebook-сторінці Громадянське суспільство і влада.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень

"Єднання заради дії": Уманська молодь серед переможців

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS