Жіночі організації та представники уряду обговорили «тіньову» ІХ Періодичну доповідь з виконання “жіночої” конвенції ООН

У Києві 3 листопада відбувся Національний круглий стіл з обговорення «тіньової» ІХ Періодичної доповіді НУО з виконання "жіночої" конвенції ООН. Понад 140 учасниць з жіночих організацій з усіх ...

Додано:
LeilaAm

pexels-jessica-lewis-583848
Жіночі організації та представники уряду обговорили «тіньову» ІХ Періодичну доповідь з виконання “жіночої” конвенції ООН

У Києві 3 листопада відбувся Національний круглий стіл з обговорення «тіньової» ІХ Періодичної доповіді НУО з виконання “жіночої” конвенції ООН. Понад 140 учасниць з жіночих організацій з усіх куточків України та представників Уряду об’єднав Національний круглий стіл з обговорення «тіньової» ІХ Періодичної доповіді НУО з виконання “жіночої” конвенції ООН. Захід провів Київський інститут гендерних (КІГД) досліджень 3 листопада у Києві. Підтримку проєкту надала Структура ООН Жінки – представництво в Україні.

У рамках підготовки доповіді, протягом 2х місяців пройшло 14 широких громадських та експертних консультацій з жіночою громадськістю, експертками, феміністичними та правозахисними організаціями, а також групами та ініціативами.

Інноваційну методологію й підхід, застосовані Київським інститутом гендерних досліджень для імплементації цього загальнонаціонального проєкту в умовах карантину, а також сам цей проєкт запрезентувала проєктна команда КІГДу у складі його директорки, Марфи Скорик, проектної мережевої координаторки Лариси Магдюк, експерток проекту Світлани Бабенко і Юлії Стребкової. 

“Ми залучили безпрецедентно значний досвід, експертизу та масиви інформації щодо нинішнього становища жінок із різних груп, та отримали їхні оцінки ефективності урядової політики дотримання та захисту прав жінок”, – сказала після заходу директорка КІГДу Марфа Скорик.

Представлення напрацьованих результатів Доповіді здійснювали активістки та правозахисниці з жіночих  організацій, національних, регіональних та місцевих. Ознайомитися з результатами Доповіді прийшли також представниці уряду, відповідальні за політику прав жінок. 

Зокрема, урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерини Левченко, а також заступниці міністрів соціальної політики, юстиції й молоді та спорту.

Вагомість питання прав жінок в умовах нинішньої української ситуації, з погляду впливових міжнародних структур підкреслили п. Еріка Квапілова, керівниця Структури ООН Жінки в Україні (що фінансово підтримала цей проект КІГДу) та Матильда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Офісу Верховного комісара з прав людини ООН.

Висновки та рекомендації авторок «тіньової» доповіді у своїх мотивуючих виступах підтримали представниці Моніторингової групи НУО з виконання «жіночої» Конвенції ООН – «CEDAW in Ukraine», Людмила Порохняк та Оксана Москаленко.

«Я дуже задоволена тим, яким чином був організований весь цей процес, – підсумувалаа Оксана Москаленко, керівниця Жіночого консорціуму України. Що пройшли дискусії, і що кожна з організацій, груп, окремих жінок могла долучитися і висловити свою думку. Говорити сама за себе. Це надзвичайно цінно. Альтернативна доповідь – якраз той майданчик, де ми можемо обговорювати й разом визначатися, які  проблеми актуальні для жінок та для жіночого руху в Україні.»

Проєкт продовжує попередні зусилля КІГДу з координації Паралельного звіту «Пекін +25: Україна», та виконання проєкту «Жіноча правозахисна моніторингова ініціатива».  Його інститут здійснює за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні. 

Запис трансляції Національного круглого столу – за посиланням https://fb.watch/1zqkgsmHPL/ 

Більше інформації щодо «тіньової» доповіді можна запитати е-поштою [email protected] або телефоном +38096 011-0338, Київський інститут гендерних досліджень.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal