Як у Торчинській громаді будують далекоглядні плани на розвиток освіти

Один з основних напрямів роботи Волинського Інституту Права (ВІП) – сприяння розвитку місцевих об'єднаних територіальних громад. Зокрема, мова йде про вдосконалення механізмів локальної демократії та ...

1
Як у Торчинській громаді будують далекоглядні плани на розвиток освіти

Один з основних напрямів роботи Волинського Інституту Права (ВІП) – сприяння розвитку місцевих об’єднаних територіальних громад. Зокрема, мова йде про вдосконалення механізмів локальної демократії та розробку стратегічних документів.

До прикладу, нині ВІП допомагає в розробці Стратегії розвитку освіти Торчинської ОТГ в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді».

5

Ініціатива передбачає дослідження стану розвитку освітньої мережі, обговорення сильних і слабких сторін з усіма зацікавленими мешканцями громади, проведення  тренінгів для освітян, створення робочих груп з напрацювання вищезгаданої Стратегії, розробка цього  планового документу та його затвердження депутатами під час сесійного засідання.

2

«На жаль, в Україні існує сумна практика, що стратегічні документи органами влади часто приймаються для галочки. Ми ж хочемо, щоб це була реальна дорожня карта, яка передбачила конкретні якісні кроки розвитку освіти в Торчинській громаді. Рада, що місцева влада розуміє потребу існування такої Стратегії і всіляко сприяє її розробці», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зокрема, у серпні відбулися фокус-групи в трьох населених пунктах громади: Торчин, Садів та Білосток.  Під час цих заходів, директорам та вчителям, владним посадовцям, батькам учнів було презентовано аналіз поточної ситуації в сфері освіти Торчинської ОТГ.

3

«Учасники цих заходів не лише стали більш поінформовані щодо розвитку освіти їх громади, а й мали можливість висловити свої міркування з цього приводу. Їх думки; результати опитування освітян учнів та їх батьків, що нині відбувається у Торчинській ОТГ; різноманітна статистина профільна інформація, яку ми зараз збираємо, будуть враховані при розробці Стратегії», – розповідає експерт з питань освіти Сергій Пазюк.

3 (1)

Зауважимо, аналогічні заходи в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді» також відбуваються й у Павлівській ОТГ.

2 (1)

Довідково:

Проєкт «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді» реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Втілювати нові сенси й практики взаємодії: нова добірка вакансій в третьому секторі

Результати виборів до Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу

Країни Північної Європи сприяють модернізації системи очищення стічних вод у Львові

У світі скорочується споживання тютюну – звіт ВООЗ

Військовий медик – один із нових мешканців першого зданого будинку для тимчасового проживання у Львові

Норвегія виділяє додаткові 300 мільйонів норвезьких крон на зелену відбудову в Україні через НЕФКО