Навчати демократії через гру: в Чернігові презентували «Democracy Cake»

Свою демократичну державу Хеппіленд побудували учасники під час  презентації української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії», яка відбулася 19 вересня в Чернігові. Гра була  розроблена ...

rbt
Навчати демократії через гру: в Чернігові презентували «Democracy Cake»

Свою демократичну державу Хеппіленд побудували учасники під час  презентації української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії», яка відбулася 19 вересня в Чернігові.

Гра була  розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights», а перекладена для польських та українських організацій та навчальних закладів  Фонд «Освіта для демократії» та ГС «Громадські ініціативи України»  

Під час практичної презентації чернігівські учасники шукали відповідь на питання Що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти? Що зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами?

«Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Всі складові потрібно розміщувати в хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. І на кінець, в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами», – розповів Юрій Степанець, ГО Громадська спілка «Громадські ініціативи України».

гра 4

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю та владою.

Наразі для України надруковано 250 примірників, які будуть розповсюджені серед громадських організацій, шкільних вчителів, тренерів з правозахисту. 

Вже на наступному тижні  з грою можна буде познайомитися у Вінниці, а  далі і в інших містах України.

гра 3

Гру можна використовувати у школах, громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках. Можна також грати вдома з родиною або друзями.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»