ВРУ врахувала пропозиції АМУ до законопроєкту 3275, однак більша частина пропозицій не була взята до уваги

30 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у ...

Додано:
Darina Privalova

ВРУ
ВРУ врахувала пропозиції АМУ до законопроєкту 3275, однак більша частина пропозицій не була взята до уваги

30 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” (законопроєкт №3275).

2bfe892e1b7fc57e4a2340a254a5b268

 

Закон, зокрема, передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Так, уточнюються положення норм, якими органи місцевого самоврядування були позбавлені надходжень  до своїх бюджетів плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за березень та квітень 2020 року.

 Прийнятим Законом передбачено:

  • платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень
  • платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня.

Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів.

Також у цьому Законі схвалено норму, якою органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів в частині зменшення ставок лише єдиного податку без застосування певних норм Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

 Нагадаємо, АМУ пропонувала дозволити органам місцевого самоврядування без обмежень по термінам (що встановлені чинним законодавством) приймати рішення, вносити зміни до вже прийнятих рішень, встановлювати пільги по усіх місцевих податках та зборах.

 «Місцеві бюджети матимуть некомпенсовані втрати через рішення, прийняті державою, і це є прямим порушенням прав місцевого самоврядування», – наголошують в Асоціації міст України.

Цим Законом, зокрема, вносяться зміни й до Перехідних та Прикінцевих положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Зміни передбачають можливість організації та проведення у виняткових випадках дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування.

 Асоціація міст України навіть у цей складний період спрямовує всі зусилля на захист інтересів громад. І результат є:

  • зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів;
  • враховані пропозиції АМУ законодавчих змін щодо дистанційного проведення засідань місцевих рад (читати більше);
  • розроблені АМУ  Методичні рекомендації з організації роботи колегіальних органів  місцевого самоврядування щодо проведення дистанційних засідань.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?