Волинські села стають чистішими: на Ківерцівщині встановлюють контейнери для пластику

Завершується встановлення контейнерів в 11-ти населених пунктах Ківерцівського району.  Волинська громадська організація «Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН» розробила проект, за яким ...

Додано:
Tetiana Bidun

0_dc299_ea1d912_orig
Волинські села стають чистішими: на Ківерцівщині встановлюють контейнери для пластику

Завершується встановлення контейнерів в 11-ти населених пунктах Ківерцівського району. 

Волинська громадська організація «Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН» розробила проект, за яким передбачено встановлення контейнерів задля покращення екологічної ситуації в цьому регіоні.  Проект стартував влітку 2015 року.

За програмою участь у проекті взяли села та селища Ківерцівського району Прилуцьке, Жидичин, Гайове, Озерце, Сокиричі, Тростянець, Звірів, Цумань, Олика, Дерно і місто Ківерці.

За словами керівника проекту Ірини Гайдучик, контейнери для збору пластику забезпечать сортування відходів у населених пунктах Ківерцівщини, тобто їх правильну утилізацію.

«Ми намагаємося усунути проблему забруднення довкілля в регіоні, а основними його причинами є неправильне поводження з тією ж ПЕТ-пляшкою. Люди не задумуються про те, що  пластикова тара не розкладеться у ґрунті на наступний день, а буде причиною його забруднення упродовж наступних 200-от років. Контейнери не зберуть відразу  весь пластик, але це послужить закликом бути дружніми з природою», – каже Ірина Гайдучик.

Оскільки контейнери тільки встановлюються у селах та селищах Ківерцівського району, говорити про їх експлуатацію – рано. Але у районному центрі контейнери вже є. Екс-заступник голови Ківерцівської райради Ігор Космина прокоментував ситуацію:

«Звісно, сміття не зникло. Але й не такі гори непотребу у лісах навколо Ківерець. Поменшало й самостійно відведених ківерчанами зон для сміттєзвалищ на околицях і у середмісті».

 Ігор Космина каже, що й сам не раз сортував сміття, відділяючи скло і пластик від інших відходів. Хотів показати людям, що це зовсім не принизливо – вийняти чи то скляну, чи пластикову пляшку зі сміттєвого пакета, який приніс і викинути її у відповідний контейнер. Бо ж хіба принизливо робити те,  що сприяє покращенню екології довкілля, – афористично завершив думку Ігор Євгенович.

До слова. Ті сільські громади Ківерцівщини, які не ввійшли до програми проекту 2015 року вже готують заявки на участь у його продовженні, щоб покращити екологічний стан у регіоні.

Проект “Об’єднання зусиль сусідніх громад Ківерцівщини для покращення екологічної ситуації в регіоні” підтримано в рамках конкурсу місцевих ініціатив.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Львові