Представники громад Хмельницької області оцінили перспективи впровадження громадських бюджетів

Бюджети участі (їх ще називають партиципативними) вже стали звичним явищем для українських міст. Майже всі обласні центри виділяють фіксовану суму, або відсоток коштів місцевої громади на ...

Додано:
Viktor Tarasov

Khmelnitski_17.10.18_1
Представники громад Хмельницької області оцінили перспективи впровадження громадських бюджетів

Бюджети участі (їх ще називають партиципативними) вже стали звичним явищем для українських міст. Майже всі обласні центри виділяють фіксовану суму, або відсоток коштів місцевої громади на фінансування ініціатив членів громади.

Об’єднані територіальні громади (ОТГ) поки ставляться до таких новацій з пересторогою. Їх лякає відсутність чіткого законодавчого регулювання громадського бюджетування, потреба в додаткових зусиллях та ресурсах місцевої ради тощо.

Основна мета проекту “Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади” – донести до ОТГ всі переваги запровадження громадських бюджетів.

Саме про це говорили з представникам ОТГ Хмельницької області під час тренінгу, що відбувся 17 жовтня 2018 року у Хмельницькому.

Khmelnitski_17.10.18_3 Khmelnitski_17.10.18_2

Зокрема під час тренінгу розглянули питання:

  • переваги бюджету участі в ОТГ
  • організація відбіру та імплементації проектів
  • практична підготовка проектів в рамках бюджету участі

Тренер заходу Ірина Стасюк особливу увагу приділила існуючим моделям громадського бюджету, а також практичним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, нюансам процесів голосування.

За словами експерта, запровадження бюджету участі в громаді дозволить мешканцям ефективно впливати на розподіл бюджету ОТГ, а місцевій владі – зрозуміти, які проблеми турбують громаду.

Захід відбувся в рамках проекту “Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади”, що виконується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу