Журналісти долучаються до боротьби з туберкульозом

25 жовтня в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся семінар для журналістів  «Роль та значення журналістики у забезпеченні ефективної відповіді на виклики епідемії туберкульозу в ...

1540477479430
Журналісти долучаються до боротьби з туберкульозом

25 жовтня в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся семінар для журналістів  «Роль та значення журналістики у забезпеченні ефективної відповіді на виклики епідемії туберкульозу в Україні».

Рівень інформованості населення України про проблему туберкульозу все ще дуже низький, і ЗМІ відіграють грають важливу роль в доданні проблемі туберкульозу першочергової значущості. Ефективність боротьби із туберкульозом значною мірою залежить від ставлення, що склалося в суспільстві до даної проблеми, яке часто формується засобами масової інформації.

Учасники семінару ознайомилися із ситуацією щодо туберкульозу в світі та Україні, моделлю лікування туберкульозу, орієнтованою на потреби людини, що сьогодні запроваджується у нашій державі, інформацією про роль та завдання засобів масової інформації у процесі попередження туберкульозу та боротьби з епідемією.

Відкрив семінар та розповів про його цілі та завдання Віталій Руденко, голова правління БО “Українці проти туберкульозу”.

Про ситуацію у світі та в Україні щодо туберкульозу, підхід до лікування туберкульозу, орієнтований на потреби людини учасникам семінару розповіла Наталія Кожан, кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

Із презентацією «Медіа без упереджень: слова мають значення» виступила Лілія Масюк, представник Альянсу громадського здоров’я.

Про роль та значення журналістики у забезпеченні ефективної відповіді на виклики епідемії туберкульозу в Україні учасникам семінару розповів Сергій Борткевич, національний експерт з АКСМ, співголова Коаліції «Зупинимо туберкульоз разом».

Працюючи над матеріалом про проблему туберкульозу, втім, як і про будь яку іншу проблему охорони здоров’я, важливо пам’ятати про відповідальність журналістів, які є джерелом інформації для багатотисячної  аудиторії, формують суспільну думку і ставлення до тієї або іншої проблеми. Основоположний медичний принцип «Не нашкодь!» повинний бути керівним принципом в роботі над матеріалом, пов’язаним із туберкульозом. Адже нашкодити можуть не тільки медики, але і журналісти, образивши словом і використавши неперевірену інформацію.

Не дивлячись на те, що з туберкульозом пов’язана безліч людських страждань і перерваних життів, журналістам треба намагатися уникати тривожного і безвихідного тону заголовків і викладу адже це може привести до появи страху, забобонів і відчуття безнадії, що, у свою чергу, посилює проблему і робить життя людей, які страждають від туберкульозу, і життя їх близьких нестерпним.

 

Семінар  організований БО «Українці проти туберкульозу» в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров’я.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку