Журналісти Чернігівщини стають експертами в бюджетних процесах

Журналісти Чернігівської області вчились основам бюджетного процесу на освітньому тренінгу «Про бюджет доступно і зрозуміло», який провела ГО «Центр Доброчин» 24  листопада 2017 року.В привітальному ...

Додано:
Nataliya Drozd

media1
Журналісти Чернігівщини стають експертами в бюджетних процесах

Журналісти Чернігівської області вчились основам бюджетного процесу на освітньому тренінгу «Про бюджет доступно і зрозуміло», який провела ГО «Центр Доброчин» 24  листопада 2017 року.

В привітальному слові Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», зауважила, що забезпечення прозорості бюджетного процесу це завдання не лише влади, а й громадських активістів і журналістів. Адже  рівень фінансової грамотності українців залишає бажати кращого. Для того, щоб зруйнувати стереотип бюджету як «бездонної діжки», з якої можна профінансувати усе, або засобу відмивання коштів чиновниками, необхідно розробляти інструменти, які б сприяли покращенню розуміння бюджету пересічними громадянами – як він формується, як витрачаються кошти.

Лише при розумінні базових основ бюджету та володінні основною інформацією про бюджет своєї громади – зможе відбутись активне залучення громадян у бюджетний  процес, що сприятиме ефективному та прозорому використанню коштів.

Під час заходу журналісти вивчали такі питання як місцеві фінанси, або в чому різниця між державним та місцевими бюджетами. Учасники докладно розглянули програмно-цільовий метод, тендерні закупівлі, допорогові закупівлі, бюджет участі, бюджетний регламент та відкритий бюджет.

Саме доступне і зрозуміле для громадян висвітлення бюджетної тематики в ЗМІ допоможе громадянам зрозуміти бюджетну інформацію і брати участь в бюджетному процесі.

media2 media3 media4 media5 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Проект проходить завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» у співпраці з Центром «Доброчин».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Залучення громадян — це основа якісного та демократичного врядування: представники ОМС успішно завершили навчальну програму з врядування

«Партнерство заради розвитку»: як громади виграють від співпраці з громадськими організаціями

Громадський контроль як інструмент якісної відбудови: кейс села Малий Вистороп

Що не так з державним механізмом підтримки цивільних полонених та як це вплине на репарації від РФ в майбутньому

Набір слухачів Української Миротворчої Школи для громад

У Миколаєві стартують безоплатні психологічні воркшопи для дітей та батьків — деталі