Жінки-волонтерки працюють над стратегіями розвитку регіонального руху

Регіональні форуми жінок-волонтерок відбулися в Хмельницькій, Чернігівській та Сумській областях. Вони об’єднали представниць та представників громадських організацій, благодійних фондів та ...

Додано:
Natali Yesina

31d9bd6-299447088-865779764384214-3597062301583004683-n
Жінки-волонтерки працюють над стратегіями розвитку регіонального руху

Регіональні форуми жінок-волонтерок відбулися в Хмельницькій, Чернігівській та Сумській областях. 

Вони об’єднали представниць та представників громадських організацій, благодійних фондів та волонтерок та волонтерів в кожному з регіонів.

Присутні обговорили реалії волонтерства під час війни, захист прав та інтересів волонтерських і благодійних організацій в умовах інтенсивної роботи протягом минулого складного року та планування діяльності на 2023 рік.

«Ми поспілкувались з учасниками форуму про те, які можуть бути порушення законодавства під час війни та яка за це передбачена відповідальність. І, звісно ж, зупинилися на недосконалому правовому регулюванні обігу гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», — підкреслив волонтер та керівник громадської організації «Активне суспільство України» Максим Богомаз на заході у Чернігові.

Руслан Малий, адвокат, координатор гарячої лінії БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» розкрив питання налагодження комунікації в Хмельницькій області між волонтерами, благодійними, громадськими організаціями та державними інстанціями.

Учасниці та учасники заходів напрацьовували механізми мережування організацій, розвитку та підтримки жіночого волонтерства у своїх регіонах.

Запрошені на захід на Сумщині мали можливість дізнатися про унікальний досвід розвитку та організації роботи, разом з усіма досягненнями та труднощами однієї з найпотужніших волонтерських  жіночих організацій України – Жіночий Ветеранський Рух, адже серед спікерів була Алла Валюкевич, координаторка інформаційного штабу ЖВР. 

Українське волонтерство особливе, а також відрізняється від усього саме жіноче волонтерство. Адже воно в собі генерує безліч ідей та відданість справі. Але, як в будь-якому процесі, є періоди, коли навіть найсильніші спільноти потребують підтримки задля опанування нових навичок, досягнення нових вершин. Тому в рамках форумів також були зібрані ідеї та потреби місцевих волонтерів у спільних заходах та навчанні, та представлені напрацювання щодо майбутньої стратегії розвитку волонтерства в регіонах.

Діяльність відбувається в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії