Жінки, мир, безпека: створюємо місцеві рішення разом

Це новий проєкт, який допоможе локалізувати Національний план дій 1325 «Жінки, мир, безпека» у дев’яти областях України. Його втілює Український Жіночий Фонд за підтримки Канади в межах Програми ...

262819366_2034757090012471_155049035275256177_n
Жінки, мир, безпека: створюємо місцеві рішення разом

Це новий проєкт, який допоможе локалізувати Національний план дій 1325 «Жінки, мир, безпека» у дев’яти областях України. Його втілює Український Жіночий Фонд за підтримки Канади в межах Програми миротворчих і стабілізаційних операцій. Проєкт був офіційно представлений у Києві українському уряду та місцевій владі, а також провідним жіночим організаціям та донорам 2 грудня 2021 року з нагоди візиту Амбасадорки Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Нілл.

«У Канаді, Україні та в усьому світі міцність і стійкість миру та безпеки залежать від лідерства та повноцінної участі жінок у всіх сферах суспільного життя», – запевнила Амбасадорка О’Нілл під час свого першого візиту до України.

“Канада підтримує порядок денний 1325 в Україні, тому що українські жінки хочуть миру та безпеки, а в 1325 є рецепт для цього”, сказала Лариса Ґаладза, Посол Канади в Україні.

Проєкт «Жінки, мир та безпека: створюємо місцеві рішення разом» забезпечить правоохоронні органи, місцеві органи влади, громадські організації, медіа, активістів методологією та інструментами, які допоможуть розробити і впровадити місцеві плани дій 1325 у 2021-2025 роках так, щоб вони враховували потреби кожного конкретного регіону. Ці плани дій покликані розширити права і можливості жінок вирішувати проблеми, пов’язані з миром і безпекою. Зацікавлені сторони навчаться разом визначати й оцінювати ризики, пов’язані з безпекою для жінок у кожній місцевості, розуміти безпеку в ширшому контексті – як це закладено в новому Національному плані «Жінки, мир, безпека» на 2021-2025 роки. Проєкт підтримає створення міжсекторних коаліцій навколо порядку денного 1325 і сприятиме феміністичному аналізу потреб цільових груп, пов’язаних з миром і безпекою, і плануванню заходів у відповідь на ці виклики.

«Проєкт спирається на попередній успішний досвід Українського Жіночого Фонду, коли ми мобілізували зацікавлені сторони у п’яти регіонах України навколо порядку денного 1325, розробили та пілотували методологію локалізації процесу 1325 за принципом спільної участі, допомогли визначити і впровадити конкретні рішення для миру та безпеки, з якими зіштовхуються жінки на місцевому рівні. У 2022 році набуде чинності новий Національний план дій 1325. Ми скористаємося випробуваною методологією, яка довела свою ефективність, щоб нові плани дій у дев’яти областях проєкту стали реалістичними та відповідали потребам жінок і чоловіків, зокрема найбільш уразливих», – зазначила Наталія Карбовська, директорка зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду.

photo_2021-12-02_18-56-16

У 2000 р. Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 1325, щоб визнати особливий вплив збройного конфлікту для жінок і дівчат, а також їхню важливу роль у розв’язанні конфлікту та в розбудові миру. Документ закликає держави-члени ООН розширити участь жінок, включити ґендерну перспективу у всі зусилля щодо миру та безпеки, а також захищати жінок і дівчат у конфліктних ситуаціях. У всьому світі, включаючи Україну, прийнято 85 національних планів дій щодо жінок, миру та безпеки.

Амбасадорку у справах жінок, миру та безпеки канадський уряд призначив у червні 2019 року. Цю посаду одна людина може обіймати впродовж трьох років. Амбасадорка дає поради міністрам щодо виконання Національного плану дій Канади «Жінки, мир, безпека», а також дає рекомендації щодо захисту прав жінок, які зазнають небезпеки та насильства, просування ролі жінок в ухваленні рішень по всьому світу.

Проєкт «Жінки, мир та безпека: створюємо місцеві рішення разом» втілюватиметься у Чернівецькій, Донецькій, Дніпропетровській, Херсонській, Одеській, Вінницькій, Волинській, Запорізькій та Житомирській областях у 2022-2024 роках.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?