Жінки бачать себе політиками

24 грудня 2015 року в м.Одеса за ініціативи громадського руху «Віра. Надія. Любов» відбулася пресова конференція "Гендерний моніторинг виборів". В конференції прийняли участь представниці м. Вінниці ...

Додано:
Opensociety

гендерний моніторинг_2
Жінки бачать себе політиками

24 грудня 2015 року в м.Одеса за ініціативи громадського руху «Віра. Надія. Любов» відбулася пресова конференція “Гендерний моніторинг виборів”. В конференції прийняли участь представниці м. Вінниці з організації ВООГО «Відкрите суспільство», депутатки Вінницьких місцевих рад.

представлення гендерного моніторингу виборів

гендерний моніторинг

2015 року вперше в Україні відбулись місцеві вибори за новим виборчим законодавством, яке містило статтю про обов’язковість дотримання в виборчих списках гендерних квот. І вперше на цих виборах кількість кандидаток була найбільшою за всі роки незалежності країни. У Вінницькій, Одеській та всіх інших областях країни кількість кандидаток сягала 35 – 40, а в деяких громадах і 50%. Такі показники спростовують один із аргументів політичних партій щодо до участі жінок у політиці: «Жінки самі не хочуть займатися політикою…». На цих виборах кандидатки спростували цей аргумент, вони бачать себе політиками і хочуть впливати на прийняття рішень в країні, на зміну ситуації на краще.

Але результати невтішні. На рівні 12 – 17% представлені жінки в обласних та міських радах Вінницької області, в інших областях схожа картина. І знову ж спостерігаємо кореляцію: чим нижче рівень ради – тим вища представленість депутаток. Квотування – це є преференцією для вразливих груп, інструментом забезпечення рівних можливостей. Але закон виявився недосконалим, зокрема в частині забезпечення рівних прав і можливостей. Однією рукою даємо, іншою забираємо… Тобто при тому, що гендерне квотування є нормою нового закону, інші його норми знівелювали очікуваний вплив.

У 2014 році за ініціативи ВООГО «Відкрите суспільство» було підписано Меморандум з 12 політичними партіями у Вінницькому регіоні. Меморандумом визначалось підтримка жінок, зокрема передбачалось добровільне гендерне квотування у виборчих списках тих політичних партій, що підписали Меморандум. Це було значним прогресом у сприйнятті політичних партій жінок в політиці. Але ми живемо у складний час невизначеності та недовіри до всіх гілок влади у нашому суспільстві, тому продовжували шукати інші шляхи. Задля підтримки рівних прав і можливостей і не тільки жінок, але й інших вразливих верств у 2015році у Вінницькій обласній раді було ініційоване МФО «Рівні можливості», за прикладом моделі МФО «Рівні можливості» ВРУ та Київської міської ради. Час показав доцільність і перспективність такого об’єднання. Але час показує і те, що не лише на рівні місцевих рад варто об’єднуватись, необхідно розбудовувати горизонтальні зв’язки і на інших рівнях, об’єднувати різні групи населення, створювати міжрегіональні мережі чи платформи. Тільки розвиток мереж, їх сталість, інноваційність їх бачення розвитку країни може забезпечити незворотність демократичних ідей і їх підтримку на рівні місцевих рад.

Участь громадськості Вінницької області у пресовій конференції громадськості Одеської області – це один з кроків до формування такої мережі горизонтальних зв’язків, до пошуку об’єднавчих факторів і спільної діяльності.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями