Земля для учасника АТО: подолати місцевих бюрократів можливо

Держава обіцяє військовослужбовцям земельні ділянки, а місцеві органи влади не можуть або не хочуть виділяти землю фактично. Як наслідок, наші захисники місяцями чекають на виділення ділянок або ...

Додано:
Dinarko

7d0b50375eb018c65d414916925e128b_XL
Земля для учасника АТО: подолати місцевих бюрократів можливо

Держава обіцяє військовослужбовцям земельні ділянки, а місцеві органи влади не можуть або не хочуть виділяти землю фактично. Як наслідок, наші захисники місяцями чекають на виділення ділянок або отримують відмови. З такою ситуацією зіткнувся і колишній військовослужбовець з Волині – Леонід Кравець*. Завдяки вчасному втручанню юристів Ковельського Центру правової інформації та консультацій чоловік зміг подолати місцевих бюрократів.

10 жовтня 2015 року Леонід* – учасник бойових дій, написав заяву до Світязької сільської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). До заяви він додав графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

За законодавством України сільська рада мала у місячний строк прийняти необхідне рішення – або надати дозвіл, або відмовити. Однак за місяць колишній військовослужбовець жодної інформації від посадовців не отримав.

Від знайомих Леонід дізнався про Ковельський Центр правової інформації та консультацій і звернувся туди за допомогою. Юрисконсульт Центру вивчила документи і допомогла чоловікові скласти запит до Світязької сільської ради про надання завірених копій заяви Леоніда Кравця про отримання земельної ділянки та рішення, прийнятого після звернення військовослужбовця.

Тільки у грудні Леонід отримав відповідь з повідомленням, що земельна ділянка, яку він хоче отримати, вже знаходиться у приватній власності іншої особи.

Юрисконсульт Центру підготувала ще один лист на сільську раду з проханням надати інформацію про вільні земельні ділянки для будівництва жилого будинку в селі Світязь Шацького району.

Наприкінці грудня 2015 року до Центру правової інформації та консультацій надійшов лист з інформацією, що на території Світязької сільської ради є три вільні земельні ділянки. Щоб Леонід зміг визначитись, юрисконсульт Центру надіслала в сільську раду ще один інформаційний запит про надання копії з кадастрової карти (плану) на ці три земельні ділянки.

Коли відповідь надійшла, Леонід обрав одну з трьох ділянок, знову надав необхідний пакет документів і отримав позитивну відповідь.

*Ім’я та прізвище героя змінено з етичних міркувань.

Автор: Надія Клімук, Волинська обласна громадська організація «Центр Правової Допомоги».

Джерело: ІРЦ «Правовий Простір».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»