Заява ООН щодо неприпустимості розголошення в ЗМІ особистих даних жертв насильства

Моніторингова місія ООН з прав людини заявила про неприпустимість розголошення в ЗМІ особистих даних постраждалих від сексуального насильства. Про це повідомила на фейсбук-сторінці місії 2 ...

насильство
Заява ООН щодо неприпустимості розголошення в ЗМІ особистих даних жертв насильства

Моніторингова місія ООН з прав людини заявила про неприпустимість розголошення в ЗМІ особистих даних постраждалих від сексуального насильства. Про це повідомила на фейсбук-сторінці місії 2 червня.

78708554_1610653142434056_6057363270002540544_o

“Після випадку в Кагарлику, де було повідомлено про сексуальне насильство та катування щодо жінки та чоловіка, деякі ЗМІ опублікували ім’я, місце проживання та фотографію жертви. Вони також описали її характер та поведінку.

Ми наголошуємо, що висвітлюючи випадки сексуального насильства, всі зацікавлені сторони, включаючи ЗМІ, повинні ставити інтереси жертви на перший план. Це означає запобігати повторній травматизації та стигматизації жертви, уникати відтворення ґендерних стереотипів, таких як звинувачення жертви, та публічно поширювати особисті дані особи лише з її інформованої згоди.

Відповідно до Декларації основних принципів правосуддя щодо жертв злочинів та зловживання владою, до жертв слід ставитися зі співчуттям та повагою до їх гідності. Публічне повідомлення про сексуальне насильство не повинно покладати додатковий тягар на жертву. Безтактний підхід до таких випадків впливає на благополуччя жертв та їхніх сімей, і може мати негативний вплив, стримуючи жертв від повідомлення про таке насильство у майбутньому” – йдеться у повідомленні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2024» продовжено до 11 травня 2025 року

Житло для переселенців: виклики інтеграції внутрішньо переміщених осіб та перспективи нового законодавства

Розірване коло підтримки: як Україна формує систему допомоги ветеранам в умовах війни

Психологічна підтримка ветеранів в Україні: системні виклики та шляхи порятунку

Система підтримки ветеранів в Україні: системні виклики та шляхи вирішення

Презентували книгу «Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію» в гуртожитку для ВПО: розмови про досвід окупації та переселення, підтримки контактів з рідними